Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg gimiben úgy fognak...

Psmarcs kérdése:

Tényleg gimiben úgy fognak hívni ahogy bemutatkoztam (becenévre gondolok)?

Figyelt kérdés
pl;kovács alexandra vagyok de csak nevezzetek Aiko-nak

2017. júl. 22. 22:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsi rosszul adtam meg a kategóriát
2017. júl. 22. 22:34
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen, én így váltottam becenevet. Mondjuk az enyémnek volt köze a rendes nevemhez... de nyilván úgy fognak hívni, ahogy bemutatkozol. Nekem alapvetően kevesen tudják a nevemet, mert mindig csak a becenevet használom, amiből nem tudják egyből kitalálni.
2017. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
nem feltétlenül
2017. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy csináltam hogy elmondtam a saját nevem, de hozzátettem, hogy nagyon utálom és megkértem őket, hogy hívjanak Sophie-nak. Azóta is mindenki úgy hív pedig már elballagtunk.
2017. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen, kivéve, ha van valami feltűnő külső tulajdonságod, amivel valamilyen jelzőt ha törik, ha szakad, rád ragasztanak. (nagyon magas, nagyon alacsony vagy, stb.)
2017. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Hát nem hiszem hogy így menne, jó lehet valaki mondaná. (pláne hogy nem éppen olyan név amit szerintem előszerettel használna a többség). Ezért is a többség maradna a sima keresztnevednél/vezetéknév (ha olyan éppen ez utobbi), vagy ha valaki valami oknál fogva kitalál egy nevet neked az rajtad ragadhat. Engem alapbol gergelynek hívnak, de ez ugye hosszu alapbol gergőnek hivtak de valaki rám ragasztotta a fürtös nevet... és ez sokaknak megmaradt és még akit nem ismertem is így hívott, de pl pár ismerösöm meg netes login néven hívott. Ez igazábol marha nagy szórást hord magában, mert bárhogy hívhatnak.
2017. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:
100%
Bármi előfordulhat. Nekem két keresztnevem van, az egyiket használom, a másikat utálom, az osztálytársaimnak eleve azon mutatkoztam be, amelyiket szeretem. Ők felfogták, a többi tanár is, de az osztályfőnök nem. Első névsorolvasáskor közölte hogy az nem rendes név (mert külföldi de hivatalosan is az az egyik nevem) és következetesen a másikon szólított. Amire persze nem hallgattam, ilyenkor jött a kötekedés, hogy bizonyára fogyatékos vagyok, hogy nem hallgatok a nevemre. Ha kaptam valami oklevelet és amikor szólítottak, hogy vegyem át (nyilván a teljes nevemen), mindig zsörtölődött hogy ilyen egy hülye nevet, az nem is név. Végzősként kaptam egy ilyen plakettet vagy mit, szóltak hogy a teljes nevem nem fér rá, majd jelezzem, hogy hogy legyen akkor rávésve, na épp időben mentem mert az oszi már épp rendezte volna hogy az általam utált név legyen rajta. Később egy felelés alkalmával megjegyzést tett rá, hogy mindig feketében járok, mi vagyok én, varjú? Onnantól kezdve varjúnak hívott. Szóval nem mindig a diákok adnak "becenevet", előfordul, hogy valaki csakazértsem fog úgy szólítani amikor bemutatkozol, vagy később történik valami, amiről rád ragad egy új név.
2017. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Hű ez rossz lehet én ki maradtam ebbõl.

Engem csak simán család nevemen szólítottak.

2017. júl. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Aiko nem hasonlít az Alexandrára, és nincsen semmi jelentése, ami köthető lenne hozzád. Ezért valószínű, hogy megjegyezni is nehéz lesz azoknak, akik először hallják. Az Alexandra jobban meg fog ragadni nekik. Lesz aki önkényesen Szandizni fog, mondván, hogy a neved hosszú. (Az Aikot az fogja megjegyezni, aki maga is szívesebben visel egy japán nevet. Vannak egy páran ilyenek mostanság)
2017. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Általában igen.

Amikor általános iskolás voltam, akkor pedig végig úg szólítottak, ahogyan a szüleim mutattak be... Rühelltem.

A tanároktól még elment, hogy az egyébként is becézett keresztnevem mellé még odabiggyesztettek egy "-ka" tagot, de amikor már a gyerekek is így szólítottak, az már nagyon irritáló és lekezelő volt.

Mutatkozz be úgy, ahogyan neked tetszik már az elején, és akkor úgy rögzül be nekik. Lehet egészen laza kapcsolat is a két nèv között.

Volt pl. olyan osztálytársam, akit Ipszilon-nak szólítottak.

Ha "egyedibb" neved van, akkor az még segítség is, ha egyszerre többen vagytok Alexandrák az osztályban/évfolyamban.

Én már sajnálom, hogy nem avattam be gimiben a többieket az egyik általam kreált becenevembe, mert az évfolyamból négyen viseltük ugyanazt a nevet, ebből kettőnket ugyanúgy becéztek.

2017. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!