Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megoldás az az iskolai bántásr...

Megoldás az az iskolai bántásra, ha a szülő bemegy intézkedni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem nagyon inkább vicces szerintem.
2017. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ez megint csak nagyon sok körülménytől fögg. De általánosságban inkább csak árt vele, mint használ. Más megoldást kell találni. Persze a bántás/szekálás súlyossága is mérvadó lehet.
2017. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

és az iskola váltás?

egyáltalán mi a megoldás ilyen helyzetben ha rá vannak szállva a gyerekre?

2017. aug. 9. 11:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább felvétel és feljelentés.
2017. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen súlyosságú az ügy. Ha majdnem megölték a gyereket, akkor nagyon is indokolt, hogy bemenjen a szülő. De ha "csak" ilyen "hétköznapi" szekálásról van szó, akkor csak olaj a tűzre.


Az iskolaváltás szerintem csak Budapesten igazán hatékony. Vidéken valószínűleg gyorsan kitudódik majd a másik iskolában a gyerek "előélete".

2017. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem iskola váltás.


nekem ez a véleményem, menni kell máshova.

2017. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg kell tanítani hogyan védje meg magát?
2017. aug. 9. 17:08
 8/11 Juliusz48 ***** válasza:
Az első amit meg kell tanulni, hogy aki ugrik azt ugratják. Amikor érdektelenné válik a cukkolás előbb utóbb abbahagyják. Ha még ezt megfejelve a szóbeli macerára képes olyan válaszokat adni, ami a macerálót égeti, akkor nagyon hamar abbahagyja az saját érdekében.
2017. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

21/F vagyok, és engem 3-iktól vertek egész 9-ik osztályig. Akkoriban 14 voltam. Nyáron edzeni kezdtem, szálkásodtam, megizmosodtam, és lekoptak.

Nem vertem meg senkit, csak a kinézet miatt kellett. Az erő felelősség, nem hatalom.

Bejártak a szüleim, még a nagyszüleim is majd heti szinten. Nem ért semmit. Pszichológiailag voltam beteg már emiatt. Azaz képes voltam megbetegedni, csak hogy ne kelljen iskolába mennem ahol bántottak rendszeresen az oszt társaim.

Gyűlöltem őket mindig ki voltam közösítve. A sarokban ültem, és meg se mertem szólalni.

Ukrajnai eset, Kárpátalja, Ungvár.

21/F

2017. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 B. Judit válasza:
Ha már lelkileg nagyon bántja a gyereket (testi bántásra nem is merek gondolni) célszerű leülni az osztályfőnökkel. Tájékoztatni a helyzetről, közösen megoldást keresni. A gyerekek ne tudjanak erről, mert még jobban rászálhatnak. Sajnos kevés információt adtál, de nyugodtan, nem hőbörögve, inkább tanácsot kérve kell közelíteni. Tanulságos az előző hozzászóló esete, akinek a gyerekkorát keserítette meg a piszkálódás. Sajnos esz felnőttkorra is kihat, ezért kell nyugodtan, megfontoltan, partnerként közelíteni a tanárokhoz.
2017. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!