Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek lehet tanár-diák...

Szerintetek lehet tanár-diák barátság? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom hogy van több ilyen kérdés de enmeg érdekelne ez a dolog...

Sokan azt mondják hogy nem mert alá-fölé rendeltség van, sokan pedig azt mondják hogy lehet.


A sztorim:

Van egy férfi tanár aki 38 éves.Én 15 éves lány vagyok.

Már nem tanít szeptemberben mivel egy másik iskolába megyek el.

Tavaly november környékén kezdtem el beszélgetni a tanárommal közösségi oldalon.

Először ritkán írtam rá, majd mikor nem volt betegség miatt majdnem egy hónapot akkor hetenként egyszer vagy kétszer írtam rá hogy beszélgessünk.Igazából ő nem olyan ember aki tutyi-mutyi (itt azt értem hogy van élete és nyílvan nem egy diákkal fogja megosztani a bajait...)

Természetesen én megosztottam vele a problémám és kértem is tőle tanácsot.

Aztán a hónapok alatt is úgy beszélgettünk a közössrgi oldalon hogy hetente egyszer vagy kétszer írtam rá de őt ez nem zavarta mert direkt megkérdeztem hogy ne legyek zavaró.

Aztán ahogy közeledett az év vége nagyon jóba lettem vele.Amikor a suliból már az utolsó hetet jártuk és elmentünk kirándulni (mert nekünk a tanárral az volt az utolsó nap) akkor mondta hogy bármikor írhatok neki.

Aztán mikor már nem találkoztam vele akkor is egy héten egyszer írtam neki aztán ahogy a közösségi oldalon beszéltünk érződött hogy sokkal kedvesebben ír és érződött hogy jobban figyel rám.

Aztán azóta eltelt kis idő de már vagy két hónapja sokkal többet beszélünk mint eddig.Nem mondom hogy minden nap de sokat beszélünk így mindenről...

Szerintetek a jó tanár-diák kapcsolatból kialakult egy barátság?

Én úgy vagyok vele hogy nem bánhatok vele úgy mint egy baráttal mivel ő mégiscsak egy tanár és én szeretem megadni a tiszteletet.

Mielőtt valaki elkezdené hogy szerelmes vagyok belé vagy esetleg a tanár hajtana rám akkor el kell szomorítsam hogy ez nem így van.



#tanár #barátság #diák ##jókapcsolat
2017. aug. 11. 12:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
42%
Én dugnék a tanárommal.
2017. aug. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
26%
Szerintem lehet. Én is pont ugyanolyan vagyok mint te, 15 éves, és nagyon jól elvagyunk.
2017. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
29%

Minden embernek jól esik, ha valaki a bizalmába avatja, és ha valakiben megbízhat. Ehhez még tanárnak sem kell lenni. De tanárokra különösen érvényes, hiszen egy tanár szakmája is, de az élete is a nevelés. Akkor is, ha akaratlanul teszi, ha elsősorban a tantárgyára koncentrál.

A bizalmi kapcsolat, amiben vagytok, jó. Mindkettőtöknek jó. Másnak meg nincs köze hozzá. Ha ebből több lesz, az mindkettőtöknek rossz lesz, valamelyikőtök meg fogja téveszteni és ki fogja használni a másikat.

Barátság egészen biztosan nem lesz belőle, most sem az. Ahhoz szimmetrikus, egyenrangú viszonyban kellene lennetek. Te sokat épülhetsz az ő mentorálásából, de ő nem. Te egyetlen dolgot tudsz adni neki, a jó érzést, hogy segít valakinek. Az sem kevés. De nem barátság.

2017. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!