Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van ennyi iskolai...

Miért van ennyi iskolai bántalmazás?

Figyelt kérdés
Az erősebbek miért bántják a gyengébbeket? Ez miért jó???
2017. aug. 13. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ezt az Adam333-at tiltsa le valaki...
2017. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az oktatás, gyereknevelés még mindig kommunista elvek alapján megy, "oldják meg egymás közt" jelszóval.
2017. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
A vilag mar csak ilyen..
2017. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Én azt mondom, ez mind a szülők hibája. Nem foglalkoznak eleget a gyerekkel, nem veszik őt figyelembe, nem tanítják meg neki az alapvető szabályokat, amelyeket illene betartani egy közösségben, nem beszélve arról, hogy minden második szülő azt hiszi, hogy ha nagyobb szabad teret biztosít a gyerekének, azzal minden megold. Ez a legnagyobb butaság, amit gyereknevelésben el lehet követni. Ha a gyerek rosszat csinált, bűntetni kell, nem dicsérni, hogy 'Jaj, fiacskám, ügyes voltál! Csak így tovább!'. Rosszabb esetben le se sz*rja, hogy a gyereke mit csinál, mert ő túlságosan el van foglalva a munkahelyével. Oké, értem, kell az is, de ha már bevállalsz egy harmadik személyt az életedbe, akkor légy szíves, törődj vele. Hozzáteszem, nem minden esetben igaz, mert állhat más is a háttérben, de az esetek többségére ez vonatkozik.

És persze ennek a levét általában azok a gyerekek isszák meg, akik egy más környezetből kerültek ki, nevelve és tanítva vannak.

2017. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem a gyengébbet bántják, azokat pátyolgatni szokták. Azokat bántják, akik különbek náluk és ezért irigyek rá.
2017. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
Evolúció. Aki nem képes megvédeni magát vagy kiállni magáért azért nem kár.
2017. aug. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért a sok retard között egy normálist én nem mondanám sikeres evolúciónak.

Igenis létezik olyan, hogy valahol több a hülye, mint a normális.

2017. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert ezt látják a szülőktől, családtagoktól.
2017. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt én is tapasztalom az iskolában. Megy a csúfolódás, a klikkesedés, a kiközösítés. Ha elfajul ez a dolog, a kiközösített vagy kicsúfolt gyereknek akár komolyabb baja is lehet, testi tünetek is jelentkezhetnek. Nem egy ilyenről hallottam már.

Engem nem csúfolnak, csak kábé tojnak a fejemre, néha olyan, mintha levegő lennék. Pedig teljesen normális vagyok...

Szerintem ebben közrejátszik a szülői nevelés, a tanár meg persze a gyerek is. Engem mindig úgy neveltek, hogy ne bántsak másokat, ne vegyem el a màsiktól a játékot (óvodában), ne csúfoljak senkit, ne verekedjek stb. Nem is csinálom ezeket a dolgokat.

Nálunk meg ha a tanárok jobban fegyelmeznének, nem lennének mindig olyan engedékenyek, akkor nem lenne ez ekkora probléma. Tök jó, ha valaki kedves meg jófej, de nem lehet mindent, mert a gyerekek visszaélnek vele.

2017. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!