Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha kikészít az...

Mit tegyek, ha kikészít az egyetem?

Figyelt kérdés

Harmadéves vagyok, de egy évet borítékolhatóan csúszok, béna voltam, és elbuktam egy olyan tárgyat, amire más is épül.

A leendő szakmámban dolgozom gyakornokként, és imádom, a munka is érdekes, a munkatársak jó fejek, plusz idén kezdtem egy új szakot amivel jól kiegészíthetem a mostanit; erre is azt mondta a főnök, hogy nem gáz, maximum ha lediplomázok és teljes munkaidőben dolgozok, akkor átmegyek estire vagy levelezőre, de várnak.

Úgy általában beszédes és magabiztos ember vagyok, de ha le kell adnom valami munkát az egyetemre, akkor összecsinálom magam (miközben ugyanezeket a munkákat a munkahelyre röhögve megcsinálom), ha fel kell szólalnom szemináriumon, akkor csak makogok, a tavaszi vizsgaidőszakban olyan ideges voltam az egyik vizsgán, hogy elsírtam magam. Azóta az alagsorban közlekedek, hogy ne fussak össze azzal a tanárral :D Most, hogy elkezdődött az őszi félév, és be kell másznom a szemináriumokra, meg akarok halni. És nem tudom, mi a franctól rettegek, amikor a tanárok úgyse tudjàk, ki vagyok, a csoporttársaim meg rendesek, próbàlnak velem haverkodni.

A másik szakomra élvezettel jàrok, ott semmi ilyen nincs. Az a szakom, amin harmadéves vagyok, az álomszak volt, meg a munkát is élvezem, amit ezzel végzek, szóval az nem játszik, hogy otthagyom (harmadévesen amúgy se jó ötlet).

Mit tudnék tenni?

22/L


2017. szept. 14. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Akárhogy is, nagyon közel vagy a végéhez. Semmiképpen ne add fel, kicsit próbálj többet lazítani, amikor teheted, de húzd ki ezt az időt, még ha csúszni is fogsz...


Túlzottan aggódsz, pedig már voltál pár vizsgán... Ezen lehet segítened, de ez itt nem a legalkalmasabb felület. Kutyaharapást szőrével szokták mondani...

2017. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt szoktak mondani, mindennek a vege a legnehezebb. Ekkora mar teljesen belefarad beleun az ember, oda a kezdeti lelkesedes, viszont meg nem latni az alagut veget,

Hidd el mas is van ezzel, es semmikeppen ne add fel. Egyszer akkoris vege lesz, es egy eleten at profitalsz belole.

2017. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szóba se jöhet, hogy otthagyjam, ezt én is említettem. Űgy vagyok vele, hogy ezt a 3-4 félévet már fél lábon kibírom, csak sajnos a gyakorlatba ezt nehezebb átültetni. Inkább az érdekel, hogy hogyan tudnám elérni, hogy ne legyen ekkora nyomor az egyetemi életem, mert érzem magamon, hogy ez nekem nem tesz jót (fogyok, pedig nem kellene, nem alszok jól, a bőgés kerülget, stb.)

Köszönöm a válaszokat!

2017. szept. 14. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk korábban lehetett pszichológushoz járni pl. mentálhigiénés szolgálat néven volt nálunk


most pedig úgy lehet segítséget kérni, hogy diáktanácsadás, és azon belül vannak dolgok, pl

Segítő, tanácsadó szolgáltatásaink az alábbiak:

életvezetési, pszichológiai tanácsadás,

tanulásmódszertani tanácsadás,

esélyegyenlőségi, mentálhigiénés tanácsadás,

online pszichológiai tanácsadás.

2017. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem volna lehetöség egy másik egyetemen ugyanolyan szakra átirakozni?
2017. szept. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!