Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek jó az ha órán ezt...

Szerintetek jó az ha órán ezt csinálja a tanár?

Figyelt kérdés

Amikor mindenkinek önállóan a füzetében meg kell oldani egy feladatot, és akkor a tanár körbejár és egyenként megnézi mindenki füzetét hogy hogy halad a megoldással.

Ez jó vagy rossz dolog szerintetek?


2017. szept. 23. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dolga.
2017. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog.
2017. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Engem mindig nagyon zavar. A töritanárunk pedig soha nem mondja meg érthetően, hogy pontosan mit kell csinálni, mit írjunk a füzetbe, úgyhogy mindenki csak néz, és valamit próbál írni, vagy rajzol pótcselekvésként. Aztán odaáll mögém és bámulja ahogy írok, én meg alig merek írni, nehogy lefikázza...
2017. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem kimondottan zavar, de emellett szerintem jó dolog mivel ha látja, hogy lövésed sincs az egészről akkor álltalában segít. Ha pedig nem dolgozol akkor motivál a munkára.
2017. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, hogy ezzel mi lenne a gond. Vagy mire gondoltál, Kérdező? Én tanár vagyok és én is ezt szoktam csinálni, amikor kiadok valami önálló feladatot. Ha látom hogy valaki rossz úton halad, akkor szólok neki. Ha valaki kiemelkedően halad, azt megdicsérem. Szerintem ez így van rendjén.
2017. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak akkor szokott zavarni amikor nem tudom a feladatot megcsinálni mert nem értem, olyankor valahogy kínos nekem, főleg ha belémköt a tanár emiatt olyan hangosan hogy az egész osztály azt hallgatja
2017. szept. 23. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy zavar, de az a te hibád, hogy nem szólsz rögtön, hogy nem érted a feladatot/nem tudod megoldani.

Én is voltam így, nekem is kellemetlen volt, de egy idő után rájöttem, hogy egyszerűbb rögtön kérdezni és akár közösen megoldani, mint sunnyogni, reménykedni, hogy nem veszi észre a tanár, hogy nem tudom, és hülye maradok.

Önálló gyakorlásnál még nincs baj belőle, ha a tanár nem ellenőrzi és rossz lesz vagy neki sem tudsz állni, na de, ha ezt eltitkolod, és nem tanulod meg, és dolgozatnál ugyanúgy nem tudod megcsinálni a feladatot, akkor meg sorban fogod kapni a karókat.

Pont azért jár körbe a tanár és nézi a füzeteket, mert jól tudja, hogy akik nem értik, azok nem fogják maguktól bevallani. És pont azért szokták ilyenkor elmondani hangosan, mert azt is tudják, hogy még legalább 5 ember van az osztályban, akiknek nem látták a füzetét, de tuti, hogy ugyanúgy elakadtak vele.

Örülj neki, hogy a tanárotok figyel rátok. Jobb lenne, ha csak ülne és olvasgatna az asztalnál, és tojna rá, hogy meg tudjátok e oldani a feladatot vagy nem?

2017. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég idegesítő. Én dolgozatírás közben is mindig megálltam ha odajött a tanár, és addig vártam, amíg el nem ment, aztán folytattam tovább.
2017. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Pedagógiailag helytelennek tartom (én is utáltam), azonban nem nagyon tudja kikerülni, hiszen érthető, hogy ellenőrizni akarja, mennyire tudod alkalmazni a megszerzett tudást. Hogyha a táblához hívna ki mindenkit, rosszabb lenne.

Egy válaszoló beszélt arról, hogy a töritanára nem mondja neg, hogy mit kell leírni. Meg kellene tanulni jegyzetelni. Mindenkinek más a fontos a leadott anyagból, a háttértudástól függően.

2017. szept. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk és doga írás közben a tanár állandóan mászkál, kb. mellettem 5 perceket szokott állni, és figyeli mit írok ...
2017. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!