Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szóljak közbe vagy maradjak...

Szóljak közbe vagy maradjak csendben? Mit lehet tenni iskolai bántalmazás esetén?

Figyelt kérdés

Fizikai és lelki károkat is okoztak az osztálytársaim. Tudjátok, és vagyok a tipikus stréber, aki próbál mindenkivel jóban lenni, csöndes, jó tanuló, folyton olvas és mindenki cseszteti. Először még nem volt durva a helyzet, de mostanában a kis egyszerű cikizgetés átment abba, hogy a lány osztálytársak átkutatják a táskámat (múltkor így beszélték ki azt, hogy úristen, nekem megjött, mivel észrevették a betéteim), mindenfélét terjesztgetnem rólam és más osztályokat is ellenem fordítanak. A fiúk általában csak csesztetnek, de volt már hogy belémrúgtak vagy megütöttek. Nem tudok senkivel beszélni, a szüleimmel nincs túl jo viszonyom, az egyetlen barátom az ország másik felén él, a tanáraim pedig bár próbálnak segíteni, de nem ismernek elég jól, és ha esetleg rászólnának a többiekre, csak én lennék a szar. Szerintetek közbe kéne lépnem valamilyen úton-módon, vagy türjek továbbra is? Nektek melyik jött be?


12/L



2017. szept. 26. 21:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt eltűrnöd. Ne hidd el ezeket a dumákat, hogy "ilyen az élet, engem is piszkáltak" meg "úgysem tehetsz semmit". Muszáj találni valami megoldást, tanárok, szülők bevonásával, végső esetben iskolaváltás.
2017. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Több iranyból is jöttetek, valaki azt mondta, nem lehet mit tenni, valaki azt, meg kell próbálnom... Próbálok előrébb haladni, és a tanácsaitokat egyszerre megfogadni. Most minden válaszra irhatnék kisregényt, hogy mennyire ismerős, mennyire jó ötlet, satöbbi. :) Tényleg nagyon hálás vagyok, azoknak is, akik válaszoltak, azoknak akik elmeséltek náluk ez hogy működik, és azoknak, akik privátban biztatnaj. Úgyhogy, csak így összefoglalva: Köszönöm, próbálok erős maradni :)
2017. szept. 28. 21:28
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod írj rám megpróbálok segíteni, én is ugyan így vagyok. Írk nyugodtan:)
2017. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!