Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha az egyik...

Mit tegyek, ha az egyik osztálytársam nem hagy békén?

Figyelt kérdés
Gimnazista lány vagyok és az egyik osztálytársam nem hagy engem békén. Ráadásul, már pár embert maga mellé állított. Folyamatosan kibeszélnek, csúfolnak és a hátam mögött kibeszélnek. Nem fogom otthagyni az iskolát, az már biztos, de nem tudom, mit tegyek, hogy ne mindennap sírva menjek haza. Hiába szólnék neki vissza, vagy hiába szólnék osztályfőnöknek, a helyzet csak rosszabb lenne, tudom. Kérlek segítseget, mert már az öngyilkosság is megfordult a fejemben, annyira rosszul vagyok tőle/tőlük. Fontos tudni, hogy a lány egyáltalán nem tökéletes és most szépen fogalmaztam... Ha segítetek, akkor köszönöm.

2017. szept. 11. 17:29
 1/8 A kérdező kommentje:
*kinevetnek
2017. szept. 11. 17:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Az igazgatóhoz menjél be inkább, és a szülőknek is el kéne mondani, értelmetlen titkolni, az csak te hiszed úgy hogy hasznos.

Az igazgató ha segíteni akar be fog kéretni titeket és elbeszélget veletek, ennyi, ha kell akkor 2x is..

2017. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Verd bele az asztal sarkába a fejét, vagy törj szét a fején egy üveget. Figyeld meg utána normális lesz. Ne hagyd magadd, engedd ki a gőzt.
2017. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez volt. Sehogy nem hagytak békén, mindenhogy csak beszólogattak. Elmondtam a szüleimnek, akik bementek az igazgatóhoz, és az úgy megfenyegette az osztálytársaim, hogy utána egy rossz szót nem szóltak hozzám többé. Mindenképp szólj a szüleidnek vagy az osztályfőnöködnek, esetleg az igazgatónak, nem lesz rosszabb, ők tudnak segíteni.
2017. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Barátkozz össze 3-4 nagyobb darab fiúval. Segíts nekik a leckében, hívd meg őket a büfében egy kólára, vagy hasonló. Aztán kérd meg őket, hogy egy darabig kísérgessenek. A lányt ne verjék meg, de az ő testőreit nyugodtan.
2017. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem közel 20 an bántottak saját és más osztályokból is, de sose hagytam magam, ha kellett nekik mentem. Amikor megvédtem magam a tanár még engem vont felelősségre, hogy milyen trágárul szóltam vissza az engem csúfolóknak, az előzmények már nem érdekelték, mert a saját osztályába tartoztak. Légy erős, nagyon erős, és szállj szembe velük verbális síkon, ha kell vágd pofán őket, de magadnak sose ártsál ilyen hulladék lelkületű emberek miatt.
2017. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogod otthagyni az iskolát, de öngyilkosságon gondolkodsz? Miért? Az iskolaváltás szerintem sokkal jobb ötlet lenne, vagy legalább osztályváltás. Nekem utóbbi bejött.
2017. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság befelé fordított düh. Miért fordítanád magad ellen a benned élő erőt? Az nem volna helyes, mert feladtad harc nélkül, önismeret nélkül.

Tudod mekkora ereje van, ha odacsapsz nekik? Próbáld csak ki.

Nem agresszióról beszélek, hanem arról, hogy ők tudják céltábla vagy, azaz megbántható, de amit ők mondanak a semmit sem jelent számodra. Miért semmit? Mert ők neked kik? Ki az atyaúristenek ők neked, hogy felveszed, amit mondanak? Mindig fontos,nézd ki mondja a kritikát, s mi a szándéka vele.

Még a gondolataidat se pocsékold rájuk, mert sötét leszel, és depressziós, inkább töltsd ki a gondolatvilágodat szép versekkel, tudom ajánlani Weöres Sándor - Dob és Tánc. Az egész verseskötetét.

Ha eszedbe jutnak a kínzóid, és jön a gondolat "hú azok a #@#&+€#", hagyd ne adj energiát a gondolatnak, ne tápláld, ne tűzeld. Ezen keresztül válsz, amit úgy mondanak belső harcos, akit nem lehet bábúként irányítani olybá, ha felmagasztalják "szép vagy", az egekben érzi magát, ha "csúnya vagy" a gyötrelmeket éli át.


Nekem az a gyanúm, hogy te mentálisan (kimondatlanul) számtalanszor megjegyzést tehettél rájuk, mert kizárt, hogy ilyen energia-zabáló spirálba ragadj.


Bocsánat, ha túl elrugaszkodott voltam, de hát kvantumpszichológusként nem tanácsolhatok fizikai erőszakot.

2017. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!