Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pofonvágtam 2 gyereket....

Pofonvágtam 2 gyereket. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem bántottak fizikálisan, de nagyon felidegesítettek... Az volt, hogy beérkeztünk a suliba és néztük volna át az anyagot, ezek meg elkezdték kapcsolgatni a lámpát... Szépen megkértük őket minimum 6x, hogy ne kapcsolgassák, mert már a szemünk is fájt, és az anyagot sem tudtuk átnézni.. De azért is csinálták direkt, erre felálltam a helyemről és adtam nekik 2 pofont.. Nagyon ideges voltam, sok indulat volt bennem.. Aztán körülbelül a képemberöhögött a kis csíra, mikor meg a tanárokra került a sor, elkezdett pityeregni ami szintén nagyon szánalmas. Mondták a tanárok, hogy nem is ő volt, de mégis rá mutogattak a legtöbben és ő röhögött a képembe.. A tanárok ott siratták,hogy milyen jogom bántom, de ha már az anyja nem neveli meg akkor tudja hol a határ... Meg elvileg feldagadt az arca, ami rohadt nagy kamu, mivel alapbol nem adtam neki akkorat1., 2, kb semmi nem látszott rajta.. Mondták hogy ebből akár rendőrségi ügy is lehet, de nemhiszem, hogy majd egy kis sz_r pofon miatt fognak feljelenteni.. Borzalmas hogy a kis sz_rcsimbók taknyos kölkök mit meg nem engednek maguknak, aztán a következményeit meg nem viselik és mennek anyucihoz, apucihoz meg a nevelőkhöz árulkodni.. Ráadásul nem 8-9 éves hanem a 10-11et betöltötte, tehát az agyi szintjének meg kéne haladnia azt, hogyha megkérem szépen nem 1x hogy ne kapcsolgassa, akkor abbahagyja... Ha meg nem érti meg menjen a kisegítőbe.. Vagy nevelje az anyja. De ne a nagyobbakat szapulja aztán menjen rinyálni meg nyígni hogy helyrerakták.. Nektek mi a véleményetek?

2017. okt. 5. 18:52
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Dehogy is.:D én csak egy diák vagyok
2017. okt. 5. 20:10
 12/35 anonim ***** válasza:
94%

Ja, közben már látom. :D Csak itt-ott úgy írtál, mintha legalább egy generáció lenne köztetek, pedig ezek szerint csak pár év. :)


"16-7 éves koráig még lehet rajta csiszolni"


Helyesebben: 6-7 éves koráig. Aztán már késő.


Mellesleg nem lesz belőle rendőrségi ügy szerintem. De ha most ezen parázol, akkor azért vegyél vissza, máskor ne járjon el a kezed, mert ha beléd meg nem nevelték beléd 6-7 éves korodig, hogy nem brutáliskodunk, akkor ebből később még lehet bajod...

2017. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Koszonom a valasszokat. Hat ha valoban 6-7 eves korig lehet egy emberen "csiszolni" akkor katasztrofalis lesz ez a generacio. Mar csak azert mondom, mert az osszes ilyen kis pisisnek mar most feltunesi viszketegsege van.
2017. okt. 5. 20:29
 14/35 anonim ***** válasza:
45%

" de ha már az anyja nem neveli meg akkor tudja hol a határ..."

Amit te csináltál, annak sincs köze a neveléshez, csupán ugyanolyan voltál mint ők: Ideges voltál, érzelmek irányítottak te pedig nem gondolkodtál ezért a fizikai előnyöd kihasználtad.

Most pedig rettegsz, hogy mit tettél, mi lesz belőle, írod a kifogásaid hogy azt lássuk neked van igazad, és ha igazat adunk neked akkor kellemesebb közérzeted lesz mert gondolhatod hogy nem te vagy a hibás.


Pontosan olyan szinten vagy mint ők.


"mikor ekkora voltam, azt se tudtam hogyan meg merre bujkaljak a nagyobbak elol "

És? Kit érdekel hogy te mit csináltál mikor ekkora voltál? Most akkor amiért te ezt csináltad, ők nekik is ezt kellett volna, így érvelsz magad mellett?

"Én amikor ovis voltam, akkor minden ember megcsókolta a lábam, úgyhogy ez azt jelenti most mindenkinek megkéne csókolnia az ovisok lábát, mert én is ezt éltem át."


"nem allapot hogy a nagyobbakkal kezdessz ki,"

Kikezdett veled, vagy csak játszott a lámpával?


Ő egy gyerek, kb. alig fogja fel mi történik körülötte és még normális nevelést sem kapott. Kínjában röhögött, mert annyira nem tudta lereagálni, és nem akart egy megalázónak, gyengének tűnni mások előtt ezért nevetett, de te meg mint egy ovis még ezen is kiakadsz, mert annyira nem érted meg a másik embert.


"A másik az, hogy ne próbáljon egy 5-6,os gyerek "menőnek" tűnni. "

??? Agyf4sz?

Oké, akkor már nem azért, de egy ilyen kérdező ne próbáljon már meg hisztizni itt. Ne próbálj már meg másokkal keménykedni, ne próbálj már meg írni.

Ez az olyan szintű írás hogy extrém agymosott. Most akkor te megmondod másoknak hogy mit próbáljanak meg és mit nem?


", addig meg inkább húzza vissza magát és a tanulással foglalkozzon ahogy kéne. "

Tökéletes lennél tanárnak, azok is pont ugyanilyen szolgalelkűek, megmondják a másik embernek mivel kéne foglalkozniuk. Tudod az emberek szabadok, azt csinálnak amit akarnak, nincs olyan hogy kéne, vagy kell.

Csak egy hisztis beképzelt kisgyerek vagy, rosszabb mint ők, és azt hiszed tudsz bíráskodni mások fölött.


"Mert ez a legalja, hogy ezzel próbál kitűnni a tömegből, hogy szapulja a másikat."

Ez most komoly? Te mit csináltál itt gyakorin? Csak nem szapultál?

Csak nem... Volt egy problémád élőben, és idegen embereknek adod elő az interneten hogy igazat adjanak neked, amitől jobban érzed magad, és levezetted itt a frusztrációd? A legalján vagy az embereknek, és mégis te vagy az aki szidja a másikat, ezt látni a legtöbbször, a leghülyébb nézi hülyének a többit.


"akkor katasztrofalis lesz ez a generacio."

Én is hasonlót mondanék, de én nem általánosítok mert tudok gondolkodni: Te egy katasztrófa vagy.

2017. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
75%

"Tökéletes lennél tanárnak, azok is pont ugyanilyen szolgalelkűek, megmondják a másik embernek mivel kéne foglalkozniuk."


A szolgalelkű nem azt jelenti, hogy megmondja, hogy mit csináljon a másik, hanem hogy ő maga mindig, gondolkodás nélkül azt csinálja, amit mondanak neki.


"Tudod az emberek szabadok, azt csinálnak amit akarnak, nincs olyan hogy kéne, vagy kell."


De bizony, hogy van. Van, aki pl. a tanáraitól meg tudja ezt tanulni - más meg csak a saját kárán. De előbb-utóbb mindenki rájön.


"Csak egy hisztis beképzelt kisgyerek vagy, rosszabb mint ők..."


De azért te se vagy semmi. :)


Szerinted mi a dolga egy tanárnak, ha nem pont az, hogy megmondja, hogy mikor mit csináljon egy gyerek? Megtenni helyette nem tudja (illetve hiába tenné meg), csak annyit tehet, hogy elmondja, mi a feladat: olvasd el, írd le, mondd el, számold ki, ejtsd ki, fordítsd le, stb. Ha a gyerek megteszi, amit meg kell tenni, azzal tanul. Ha nem, akkor meg nem. Ennek nulla köze van a szolgalelkűséghez - viszont nagyon is sok köze van a képességfejlesztéshez. A gyerek részéről meg fegyelem kell hozzá, meg a tanár (az idősebb, a felnőtt, stb.) tisztelete. Ha azt nem hozza otthonról 6-7 éves korából, akkor ott elsősorban a szülőkkel van baj, nem a tanáraival.

2017. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
84%

Ha már ennyire ráállt mindenki a fogalmakra. :) Szerintem nem erre mondta, hogy szolgalelkűség, hanem úgy értette, hogy a szolgalelkűek másoktól is a szolgalelkűséget várják el. Tehát azért mert a tanár gondolkodás nélkül teszi amire felülről utasítják, elvárja ezt a tőle tanuló gyerekektől is, akik meg lehet gondolkozni szoktak. Ezen néha úgy meglepődnek, hogy neveletlenségnek, tiszteletlenségnek nevezik, pedig a valamivel egyet nem értés nem feltétlen ebből ered, akkor sem ha az illető éppenséggel gyerek. Ez is mondjuk egy örök tévképzetük a tanároknak, hogy az oktatás az alá-fölé rendelt viszonyon alapszik. Pedig szabályok, előírások és jogok vannak előírva, amik mindenkire vonatkoznak.


Pusztán a kora miatt nem illet meg senkit a feltétel nélküli tisztelet, és főleg nem minden helyzetben. Ha nincs miért, egy gyerek nem fog tisztelni valakit azért mert az felnőtt. Nem is jó ha erre nevelik őket, hiszen ezzel sok esetben nagyon durván vissza lehet élni.


Mi a dolga egy tanárnak? Oktatni. Példát mutatni. Közösséget teremteni. Képességeket felmérni, felzárkóztatni, fejleszteni. Szabályokat ismertetni, és a megszegésükkel járó következményeket elmagyarázni, betartatni ezeket. Nem utasításokat ismételgetni, az oktatás nem idomítást jelent.

2017. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Utolso elotti inkabb te vagy a katasztrofa. Elosszor is, nem azert raktam fel a kerdest hogy masok igazat adjanak nekem, hanem azert hogy masok velemenyet meghallgassam. 2. Nem azert jatszott a lampaval mert hu de jol esett neki, hanem azert hogy provokalon, es sikerult is neki 3. En meg azt nem hiszem el hogy te nem vagy kepes bevallani meg sajat magadnak se hogy akar kicsi akar nagy nem kell egy gyereket fulladasig kenyeztetni es nem kell nekik mindent megengedni mert ilyenek lesznek belole. Te kb azt fejezted ki hogy azert mert o meg csak 5-6 os ot nem lehet pofanvagni mert o meg jajj de kicsi, meg ot isteniteni kell, meg hozzanyulni sem lehet mert az milyen mar, hogy egy gyereket megprobalsz a helyere rakni hiszen meg kicsi... Hat ha te igy fogod nevelni a gyereked, hogy mindent megengedsz neki, nincsenek hataraid mert meg "kicsi" akkor a te gyereked se lesz semmi mit ne mondjak. 4, a tanulas temarol meg annyit, hogy igenis azert jar be suliba hogy tanuljon, nem azert, hogy egy idegen felsobb korosztalyu emberbol kihozza azballatot. Lehet szorakozni normalis keretek kozott, de nem ugy, hogy most akkor megyek aztan beszolok egy nagyobbnak, akar kisebbnek es akkor en most hu de meno gyerek leszek. Hidd el, ha mar felkerult felsobe, elvileg nem olyan h_lye, nem kell felteni, van annyi esze, hogy megertse ha kerek valamit. O nem egy kis ovodas hogy nem erti meg. 5. A bujkalast nem gondoltam komolyan gratulalok... Azt akartam vele kifejezni, hogy semmi kepp nem jutott volna eszembe, hogy 10evesen akarkinek is beszologassak es ezzel tunjek ki. Nyilvan te jo szemmel nezned ha oda menne hozzad egy gyerek, es elkezdene szapulni, meg ordibalni, meg villanyt kapcsolgatni, csak a te oromodre, es miutan 20adjara szolsz ra, megjobban csinalna, hogy beloled is kiharcolja a pofont nemde?:) A masik meg, ha hallanad hogy a mai 10-11 eveseknek milyen mocskos a szajuk, lehet valtozna a velemenyed a generaciorol. Utolso, koszi:D
2017. okt. 5. 21:38
 18/35 anonim ***** válasza:
71%

Na, jött néhány válaszoló, akit elkaptak párszor a suliban. :D Azért lett ilyen szövegük.

Neten arcoskodnak, ott nem lehet őket bántani.

Igazad volt, kérdező, de tudod mi van manapság. Ha valaki így próbál nevelni egy bolondot, akkor ő lesz minden rossz forrása, az antikrisztus, a deviáns, stb...

Ne érezd magad rosszul emiatt, de máskor próbálj valami "okosabb" eszközzel odakenni nekik. :D

2017. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem hülye vagy.
2017. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
65%

A te korosztályod ezt még lerendezi egymás közt, később majd másképp fogjátok az ilyen problémákat megoldani.


Egyébként...


"Hat ha valoban 6-7 eves korig lehet egy emberen "csiszolni" akkor katasztrofalis lesz ez a generacio. Mar csak azert mondom, mert az osszes ilyen kis pisisnek mar most feltunesi viszketegsege van." - anyám pedagógus, tudna mesélni... :-D

2017. okt. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!