Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pofonvágtam 2 gyereket....

Pofonvágtam 2 gyereket. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem bántottak fizikálisan, de nagyon felidegesítettek... Az volt, hogy beérkeztünk a suliba és néztük volna át az anyagot, ezek meg elkezdték kapcsolgatni a lámpát... Szépen megkértük őket minimum 6x, hogy ne kapcsolgassák, mert már a szemünk is fájt, és az anyagot sem tudtuk átnézni.. De azért is csinálták direkt, erre felálltam a helyemről és adtam nekik 2 pofont.. Nagyon ideges voltam, sok indulat volt bennem.. Aztán körülbelül a képemberöhögött a kis csíra, mikor meg a tanárokra került a sor, elkezdett pityeregni ami szintén nagyon szánalmas. Mondták a tanárok, hogy nem is ő volt, de mégis rá mutogattak a legtöbben és ő röhögött a képembe.. A tanárok ott siratták,hogy milyen jogom bántom, de ha már az anyja nem neveli meg akkor tudja hol a határ... Meg elvileg feldagadt az arca, ami rohadt nagy kamu, mivel alapbol nem adtam neki akkorat1., 2, kb semmi nem látszott rajta.. Mondták hogy ebből akár rendőrségi ügy is lehet, de nemhiszem, hogy majd egy kis sz_r pofon miatt fognak feljelenteni.. Borzalmas hogy a kis sz_rcsimbók taknyos kölkök mit meg nem engednek maguknak, aztán a következményeit meg nem viselik és mennek anyucihoz, apucihoz meg a nevelőkhöz árulkodni.. Ráadásul nem 8-9 éves hanem a 10-11et betöltötte, tehát az agyi szintjének meg kéne haladnia azt, hogyha megkérem szépen nem 1x hogy ne kapcsolgassa, akkor abbahagyja... Ha meg nem érti meg menjen a kisegítőbe.. Vagy nevelje az anyja. De ne a nagyobbakat szapulja aztán menjen rinyálni meg nyígni hogy helyrerakták.. Nektek mi a véleményetek?

2017. okt. 5. 18:52
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Ez a 3-4 év korkülönbség lófax, hogy arra vered magad folyton, hogy "a nagyobbakat provokálják". Egy 40 év körüli nyilván nem fogja azt mondani a 10 éves gyerekének, hogy ne provokáld a "nagy" 14 éveseket, már maga az elképzelés is vicces, bocsi. :D

Amúgy meg milyen jogon pofozgatod őket? Szülőként engem is felháborítana az ilyen viselkedés. Nem akkora bűn azért a lámpákat csapogatni.

2017. okt. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"Egy 40 év körüli nyilván nem fogja azt mondani a 10 éves gyerekének, hogy ne provokáld a "nagy" 14 éveseket, már maga az elképzelés is vicces, bocsi."


Elég baj, ha nem mondja neki (akár vicces, akár nem). Arra kéne nevelni, hogy életkortól függetlenül senkit se provokáljon, idegesítsen.

2017. okt. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Különböző módszerek állnak rendelkezésre, hogy figyelmet kapjunk szüleinktől,tanárainktól és embertársaink különböző egyeitől.


Valaki megunja a szürke-kis-egér létformát, és kakastaréj-fizurát szabat, mellyet pirosra fest.


Az intelligensebbek a tanulással vívják ki a figyelnet, a butábbak a hangoskodással, v. társaik rúgdosásával...


A lényeg mindig, hogy figyelmet nyerjen (zseton), az illető, és ezt bármilyen eszközzel megvalósítja.


A történetben a figyelmet az osztálytársad előtt te nyerted el. Elvitted az összes zsetont, hiszen a verbális eszközöz nem vezetett eredményre, és a figyelem érdekében a tettlegesség irányába mozdultál.


Most vizsgáljuk meg a villannyal játszó fiú motivációját. Mivel a pofon után mosolygott, erre a kiprovokált eredményre hajtott, sőt, még repetázni is akart, mivel kinevetett, mint írod, rosszul esett számodra, hogy a nyikhaj nem rendült meg a pofon hatására.


Otthon sincs másképp az ilyen gyerekeknél, ha jók nem kapnak figyelmet, csak ha rosszak. "Ne zörögj! Ne ugráláj!"


Ha ülj a sarokban, észre sem veszik a szülők. A kézzel lehet simogatni, és pofozni is, az ilyen gyerekek, ha jól megruházzák azt gondolják: "szeret engem, figyel rám." Ezért a figyelemszerzést negatív eszközökkel szerzik meg.


Nagyon hasonlít ez a trollkodáshoz, az hogy te lehúzod a válaszát az neki egy kéj, mert visszaigazolás, arról hogy láttad. Semmibevenni nehéz, de a legjobb módszer.


Tegyük fel egy gyerek hisztizik, mert a szülője nem akar venni neki ájfón-t.


Mit mondhat különböző neveltetésű szülő?

Megfélemlítés:"Fejezd be, mert olyan pofont kapsz, hogy magam is megbánom"

Motiváció: "A jézuska, ha jól tanulsz, meghallgatja kívánságodat"



Ha te jobb lábbal ébredsz, akkor talán nem pofoztad volna le őket. Pl. Ha szerelmes vagy, vagy kisöcséd/húgod születik, esetleg ha egy kissebb/nagyobb összeget nyertél volna.


Mivel semmi jó nem töltötte ki életedet, így sokkal alacsonyabb az ingerküszöböd.

Egyébként, csak nézted volna a szerencsétlen hülyegyereket, aki szeretethiányos, és így probál egy kis figyelmet kicsikarni a többiektől. Még az is lehet bíztattad volna:" de ügyes vagy tonnyó! Látom ehhez értesz!"


Ezeket a kis hülyéket veréssel nem tudod nevelni, csak szeretettel.

2017. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
A szerelemnek szerintem semmi köze a dologhoz, hiszen szerelmes vagyok, van barátom, és tök jó párkapcsolatban élek. Viszont azt akkor sem fog tűrni, hogy provokáljanak. Az a baj, hogy ezek a kis taknyosok, most olyam nagynak érzik magukat, hogy felkerültek felsőbe, aztán most úgy gondolják, hogy megmutatják, ki a "király" aztán nagyot koppannak, mert a nagyobbaknál ez nem jön be. Mai nap is (van egy taknyos hatodikos nagypofájú kislány) egy lány úgy felhúzta a végzősöket, hogy az összes 8.os ott volt leállítani, erre csak úgy szimplán szórakozásból elkezdett pattogni mert ő "menő". Aztán szóltunk neki intelligens ember módjára, hogy álljon le, erre elkezdett flegmázni. Odamentem hozzá, és közöltem vele, hogy ez így nem lesz jó, aztán tett egy olyan kijelentést, hogy én menjek vissza a sikátorba, mert oda való vagyok majd egy olyan pofont lekúrt nekem hogy belezsibbadt a fél fejem. Mondanom sem kell, hogy akkora ideg volt, bennem, hogy nekimentem, felborítottam, ott volt 2 fiú osztálytársa akik fogtak le engem, azokat is arrébb tettem, és akkora mákja volt a csajnak, hogy jött a tanár, de máskülönben még az ajtó sem állított volna meg... Hogy gondolja egy 3 évvel kisebb kis csíra gyerek, hogy majd engem pofozgat meg oltogat csak mert rá mertem szólni hogy ez nem helyes?! Hova lett a világ? És akkor jönnek a tanárok, hogy jajj de ő a kisebb nekem több eszem van.. Hogy ne törjem el a gyerekkorát. Eltöröm ba_szki én az egész talpnyalót de mindjárt ketté... A másik, meg hogy jött fel az évfolyamtársam a lépcsőn és ennek a kislánykának a fiúosztálytársa, az évfolyamtársamat megdobta pénzzel, és csak annyit mondott hogy "táncolj k_ura*. Szerintetek? Mikor én ekkora voltam, attól féltem melyik nyolcadikos fog szarráverni és hogy mikor, ezek meg gátlás nélkül pofáz_nak jobbra balra?! Mi a fa_szom ez? Ezeket verném agyon csak éppen büntetnek az a baj... De ha így folytatják, még az sem fog meggátolni..
2017. okt. 18. 21:26
 35/35 anonim ***** válasza:

Hazudós luvnya, aki barátját szopni nem tudja.


Figyelj már. Az utolsó kommentben már hogyhogy az a gyerek ütött először, mikor leszögezted a kérdésed első mondatában, hogy nem bántottak fizikálisan? :D


Gondold már a kamusztorit át még egyszer.

2017. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!