Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is bunkó volt a...

Szerintetek is bunkó volt a tanár?

Figyelt kérdés
Van egy túlsúlyos gyerek az osztályba , aki nem nagyon bírja a futást. Ma 6 kört kellet futni , le is futotta , csak mindneki lekörözte , erre a tanár azt mondta , hogy vacsora hejett inkább fussál , szerintetek is megalázó volt ?

2017. okt. 19. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Igen, nálunk is volt ilyen tanár, nemcsak tesi, hanem ének-zene stb. Sokszor én is célpont voltam, undorító, ha valaki kisgyereken éli ki a frusztrációját.

Te vagy a duci gyerek?

2017. okt. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt bunkó volt, másrészt kedveskedve sosem fog lefogyni. Mindenki megsimogassa inkább a kis buksiját, hogy minden oké? Ez tekinthető egyféle negatív ösztönzésnek is szerintem.
2017. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Az eset inkább egy újabb bizonyíték arra hogy a tornatanárok agyában valami nincs rendben. A beszólásának színvonala nagyjából az építőipari és a húsgyári segédmunkás színvonala között van. Bár ennél durvább esetekről is beszámoltak itt a gyakorin, természetesen tornatanárokkal kapcsolatban.

Általános iskolában nem volt testnevelés szakon végzett tanárunk hanem a kémiatanár tartotta a tornaórákat. És ez bevált, mert ő már elért egy megfelelő intelligenciát. Állítólag pont azért nem vettek fel tornatanárt mert mind hülye volt. Ezt a módszert kellene követni minden iskolában, hogy kipöndöríteni minden olyan tornatanárt akinek a modora nem ér el egy bizonyos szintet. És a tornaórát meg tudja tartani kiművelt agyú tanár is.

2017. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
"Egyrészt bunkó volt, másrészt kedveskedve sosem fog lefogyni. Mindenki megsimogassa inkább a kis buksiját, hogy minden oké? Ez tekinthető egyféle negatív ösztönzésnek is szerintem." Én kövér gyerek voltam, de engem az ilyenek nemhogy motiváltak, hanem még jobban erősítették az emberektől való félelmet, még jobban elcsüggedtem. Alázással motiválni gyereket, te jó Isten. Van átmenet azért. Nálam az őszinte beszéd hatott, de bunkóság nélkül.
2017. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen, bunkó volt nagyon.

A tanár nem tudhatja, hogy mi áll a túlsúly hátterében. Lehetnek lelki problémái, lehet, hogy a szülei tömték, tőlük vette át a rossz szokásokat.

Egy tanár inkább legyen segítő és támogató. Ne döngölje földbe a gyerekek egyébként is törékeny önbizalmát.

Ha nem tud segíteni, akkor legalább ne szóljon be.

Egyébként meg túlsúlytól függetlenül, nem mindenki ugyanolyan ügyes. És ezzel semmi gond.

2017. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

duci kisgyerek voltam, de oviban imádtam külön tornára járni, ovis versenyt is nyertem...

amikor iskolában mutattam az osztálytársaimnak amiket tanultam, meg hogy tudok spárgát és abból lefeküdni a földre, akkor azt mondta a tanár mindenki előtt, hogy nekem könnyű mert a nagy hasam lehúz a földig.

Mindenki rajtam röhögött valamiért, amit azelőtt dicsértek. Annyira megszégyenített, hogy soha életemben nem tudtam úgy tesire menni, hogy ne legyek rosszul előtte, nagyobb koromban meg ellógtam. És el is hittem neki, mert ugye akkor még a felnőtt szava szent volt.. És fogalmam sincs hogy élném túl ezt a mosatni minden napos tesit.


Szerintem gyerekeknél nincs helye "negatív ösztönzésnek", sőt még az osztályozás is hülyeség a tesi, az ének meg a rajz tárgyaknál...


Nem csak az a baj, hogy a tanár bunkó volt, de az is, hogy ezzel felhatalmazást ad a többi gyereknek, hogy lehet bántani a másikat.


Undorító szerintem.

2017. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is undorító megnyilvánulás volt a részéről, hiszen belegázolt a kis lelkébe. Egy ilyen eset önbizalomhiányt és szorongást idézhet elő a kisgyermeknél.
2017. okt. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Nem, szerintem jófej volt, aranyos.

Szerintem nem volt megalázó.

Nincs semmi értelme annak hogy ezt megbeszéljük.

Szerintetek is szép az ég?

Igen, szerintem is.

Huhh, tök jó, akkor most igazam lett, nagyon jó.

2017. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Velem is megtörtént ugyan ez csak én vissza szoltam neki! Mondtam neki a gyereke még dagatabb nálam
2017. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!