Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai lelki terror?

Iskolai lelki terror?

Figyelt kérdés

Volt valakinek része benne?

Hogy élte meg?

Mennyi idő kellett hogy feldolgozd?

Hogyan oldódott meg a probléma?


Miért bántottak, közösítettek ki?


2018. jan. 12. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Volt hát. Általánosban, és középiskolában is. Őszintén nem tudom miért történt, talán azért mert én voltam a gyenge láncszem, én bírtam a legkevésbé a szivatást.

Szerencsére azóta már rendbejöttek a dolgok egyetemen. 21/F

2018. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azóta ha találkozol velük, mit csinálsz?


Hogyan terrorizáltak?

2018. jan. 12. 18:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha találkoznék velük, de nem találkozok szerencsére, akkor simán elsétálnék az illetők mellett, esetleg köszönnék.

Általánosban konkrétan az erősebb gyerekek megvertek, szivattak mindennel, középiskolában meg úgy a fél osztály, lányokat beleértve mindennel szivatott, de szerencsére csak verbálisan.

2018. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt részem benne,kemény 8 évig..(egész általános iskola alatt)

Nagyon rosszul éltem meg,azóta se tudom feldolgozni,főleg amikor a többiek röhögve biztattak öngyilkosságra(egyik testnevelés órán észre vették a kezemen lévő hegeket,amik a vagdosás nyomai voltak). Miután elballagtam a suliból,rá pár hónapra bevittek a pszichiátriára,mert nem tudtam aludni,koncentrálni,teljesen feleslegesnek éreztem magam és szinte láttam magam előtt azokat a "jeleneteket",ahogy megaláztak. Depressziót diagnosztizáltak nálam.

A probléma azzal oldódott meg,hogy elballagtam. Hiába próbáltam megvédeni magam:amikor próbáltam visszaszólni,azzal még nevetségesebb helyzetbe hoztam magam. Egyszer a főkolomposba rúgtam izomból,de utána meg lettem fenyegetve/általa és a haverjai által/,így onnantól kezdve inkább nem csináltam semmit.

Őszintén? Fogalmam sincs,miért voltam kiközösítve. Talán azért,mert én olyan tipikus áldozat voltam: csendes voltam;mindig egyedül voltam;béna voltam tesiből /a gerincferdülésemmel is piszkáltak/;nem tudtam magam megvédeni,látszott rajtam,hogy rosszul esik a piszkálódás. Emellett kitűnő tanuló voltam,úgyhogy ment a stréberezés. Viszont ha kellett nekik valami(házi feladat,pénz,segítség a dolgozatban,kaja,stb..),akkor már egyből jó voltam.. Csak azért segítettem a volt osztálytársaimnak,mert tudtam,hogy ha nem azt csinálom,amit mondanak nekem,akkor még inkább rám szállnak.

2018. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És középiskolában meddig tartott a szivatás, hogyan szálltak le rólad?
2018. jan. 12. 18:35
 6/13 A kérdező kommentje:

--4-es


Azóta lettek barátaid?


Mi volt a legnagyobb megaláztatás, amit nyomot hagyott benned?

2018. jan. 12. 18:37
 7/13 anonim ***** válasza:
A középiskolában úgy szálltak le rólam, hogy végetért. Aztán külön utakat jártak be az emberek.
2018. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mi volt a legnagyobb megaláztatás, amit nyomot hagyott benned?
2018. jan. 12. 18:40
 9/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

Igen,azóta lettek barátaim(középiskolában). A legnagyobb megaláztatásom inkább nem írom le. Max privátban.

2018. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

,,Volt valakinek része benne?"


Hajjaj...


,,Hogy élte meg?"


Szerinted a 12 éven át tartó lelki bántalmazást hogyan lehet megélni???


,,Mennyi idő kellett hogy feldolgozd?"


Ez örök seb, feldolgozhatatlan, komplexusok, gátlások sora van bennem, amit semmilyen megapszichológus sem fog tudni kigyomlálni.


,,Hogyan oldódott meg a probléma?"


Nem oldódott meg, mert mai napig be szoktak szólogatni. Akkor oldódna meg, ha egy lakatlan szigetre költöznék.


,,Miért bántottak, közösítettek ki?"


Mert nem hódolok be semmilyen trendhullámnak, ennek megfelelően a fejemben is más dolgok játszódnak le az életről.


22/F

2018. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!