Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nemrég az egyik iskolatársam...

Nemrég az egyik iskolatársam öngyilkos lett, és olyan gondolatom támadt amire nagyon nem vagyok büszke, többi lent?

Figyelt kérdés
Kiugrott az ablakon, és azonnal szörnyethalt, nekem pedig amikor megtudtam egyből az ugrott be hogy és jó hogy ő halt meg és nem olyan akit jobban ismerek. Normális vagyok? Hogy lehet ilyet gondolni? Ennyire hiányozna belőlem az empátia hogy örülök valaki halálának? Utólag persze nagyon elszégyelltem magam de már az is aggaszt hogy egyáltalán eszembe jut ilyesmi...

2018. jan. 26. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális. Nem annak örültél, hogy meghalt, hanem hogyha már meghalt valaki legalább nem olyan aki (jobban) számított neked.
2018. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
En nem az empátia hiánya, hanem egy megkönnyebbülés, hogy a szeretteiddel nem történt baj.
2018. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron nagyapám nagyon rosszul lett. A kórházban sok volt a sürgős beteg, és kevés az orvos. Nem ő jött volna soron, de az orvosok úgy döntöttek hogy neki azonnali beavatkozás kell, különben meg is halhat. Míg műtötték, mi kint vártunk. Rengeteg idő eltelt. Egy váró betegnek rosszabbodott az állapota, ott a recepciósok és pár orvos próbáltak neki segíteni, de nem sikerült megmenteni. A részleteket nem tudom, de lehet ha nem így történik, nem viszik be a nagyapámat előbb, akkor ő túlélheti.

Nagyapámat megmentették, most már jól van. Itthon van, éli az életét mint előtte. Természetesen oda kell magára figyelnie. És bár én se vagyok erre büszke, de nagyon örülök hogy ő volt az aki túlélte. Önző gondolat, tudom. És nem örülök más halálának. Nagyon bánt hogy ilyen megtörténik. De az embernek a saját szerettei azért csak többet érnek.

2018. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!