Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Stréber lennék? Mit tegyek,...

Stréber lennék? Mit tegyek, hogy ne tartsanak annak?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos lány vagyok, kítűnő. Az osztálytársaim sokat piszkálnak, de nem nyíltan, csak a hátam mögött. Pl. van olyan, hogy a lányöltözőben rólam beszélnek, de nem nyíltan, nem mondják ki a nevemet, de mindenki pontosan tudja, hogy rólam van szó. Strébernek tartanak, meg béna vagyok tesiből. Tényleg nem mennek a sportok, de mindig odateszem magam, és a csapatjátékoknál elég lelkes tudok lenni, de sosem passzolnak nekem. Igyekszek mindenkivel kedves lenni, meg segíteni. A jegyeim jók, de soha nem szoktam vele dicsekedni, nem nyalok a tanároknak, nem árulkodok és jelentkezni is elég ritkán szoktam, csak azon az órán, ami érdekel. Mindig segítek a többieknek dolgozatírásnál, de én nem szoktam puskázni, még egyest sem kaptam. Nem szoktam okoskodni, nem használok szakszavakat. Elég visszahúzódó vagyok, imádok olvasni és az alkatom se vékony. Van egy barátnőm, ő azt mondta, hogy egy kicsit stréber vagyok. :( Miért van ez? Miért kell elítélni? Szerintetek stréber vagyok? És ti hogy gondoljátok, ki a stréber?

(Ja, és ez nem tudom mennyire számít, de anyukám tanár a sulinkban, de minket nem tanít.)



2018. febr. 10. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán a visszahúzódóság miatt.
2018. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
55%
Legyél mellette "menő". Mi így csináljuk xD. Akik még ezeket mondják azt csak azért mert irigyek h te ilyen jó jegyeket tudsz szerezni. És ezt persze tagadják. Nekünk is volt ilyen és csak azokkal "vagyunk" ilyenek akikre úgymond irigyek vagyunk.
2018. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Mirtiádész ***** válasza:
Én is kitűnő vagyok, és igen, engem is szoktak piszkálni, de azért vannak nálam sokkal jobbak is az osztályunkban. Engem nem érdekel, hogy emiatt néha lehurrognak, amikor izgulok egy dolgozat előtt és olyankor minden jegy eszembe jut, és jön a "mi van ha...?". Szerintem inkább legyél stréber, mint, hogy nekik ezen a téren megfelelj.:) (Más téren sem kell megfelelned.)
2018. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Igen. Egyetértek az első válaszolóval. Ez nagyon fontos hogy ne legyél annyira visszahuzodo.
2018. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Konkréran mit mondanak rólad a hátad mögött? Zavarja őket, hogy jó jegyeket kapsz, vagy a hibáidat emlegetik? A kibeszélés tartalma sokat elárulna a mentalitásukról: tényleg ok nélkül ítélnek, vagy valami konkrétan zavarja őket?


A stréberség esetén leggyakoribb kérdés: szoktál kijárni haverkodni, barátkozol másokkal, vagy csak otthon gubbasztasz és tanulsz? Azt nem kellene felróják, hogy hányasaid vannak, viszont a legtöbbször az válik ellenszenvessé egy stréberben, hogy kimarad a bulikból, nem barátkozik a társasággal. Ez nem a jegyekről szól. Pl. én nem voltam stréber, csak szerettem elzárkózni, visszahúzodó voltam és ez önmagában elég ok volt, hogy ne kedveljenek. Persze a társaságtól is függ, hogy mennyire tudsz felzárkózni.

2018. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos visszahúzódó vagyok, mindig is ilyen voltam, de szerintem pont az ilyen bántások miatt. Szeptembertől gimis leszek, ott mindenképpen nyílt, barátságos próbálok lenni. :)
2018. febr. 10. 19:54
 7/16 A kérdező kommentje:

#5

Azt mondják rólam, hogy stréber vagyok, mindig csak tanulok, én vagyok a tanárok kedvence, béna vagyok, nem bírok futni, stb. Pl. amikor reggel megérkezem a suliba és odamegyek az osztályomhoz (reggelente mindig sorakozó van az udvaron) akkor azt mondják, hogy jön már a stréber.

Igazából szeretem a focit, minden hétvégén ott vagyok a csapatom hazai meccsein (gyakran a B-középben is). Modjuk az már egy kialakult társaság, régi meccstársakból áll, leginkább felnőtt férfiakból. :D Egyébként az osztályból 4-5 lány van akivel szoktam beszélgetni, velük sokat hülyülünk, örülnék ha a többiek meglátnák ezt az oldalamat is. Nyáron szoktam velük rendszeresen összefutni, de leginkább csak a legjobb barátnőmmel találkozok. Olyankor általában egy padon beszélgetünk, vagy egymásnál vagyunk. Alapvetően otthonülős típus vagyok.

2018. febr. 10. 20:07
 8/16 timiandi ***** válasza:

Syaa.


Én is épp nyolcadikos vagyok. Nekem idén 1 darab négyesem volt tesiből, minden másból 5-ös vagyok. Ahogy írtad, úgy nekem is gondok vannak a tesivel. Én nem hogy vékony vagyok, egyenesen dagadt vagyok. De mindegy. Az osztályunkban van egy lány, aki mindenből ötös, mégsem piszkálják. Kb. ugyanolyan mint te. Szerintem ha piszkálnak, akkor sok mindent nem tehetsz, mert nyolcadikra már elkönyveltek. Azt viszont megteheted, hogy megpróbálsz olyan dolgot találni, amit te is szeretsz és ők is. ( Pl.: nagyon nagy összefüggő kapocs lehet, ha tudsz kártyázni, és együtt kártyáztok, mint mi. 😀 )

Annyit azért még tudok mondani, hogy próbálj meg minél több barátot szerezni, ne az egész osztállyal akarj barátkozni, ha lesz 2-3 olyan barátod, akikkel van bennetek valami közös és ők is barátként tekintenek rád, akkor már lesz egy kis társaságod. Lehet, hogy azért piszkálnak, mert olyan nekik, mintha neked minden a könyöködön jön ki. Nem baj, ha megmutatod, hogy neked is vannak gyengeségeid, pl.: óra előtt, amikor mindenki azon idegeskedik, hogy mi bolt a lecke és azt mondják, hogy neked is biztos kész, akkor mondd azt, hogy te sem értetted.


Egyébként már csak fél év. Ha nagyon nem érzed jól magad, akkor fél év mulva újra kezdhetsz mindent, drukkolok! Hova akarsz egyébként tovább menni?

2018. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, minek tartanak,vagy milyen jelzővel illetnek? Szerintem akik csúfolódnak ezen, talán azt akarják elérni, hogy neked se legyen olyan jó, mert irigyek. Így azt kívánják elérni szerintem, hogy te se érezd magad olyan sokáig olyan jól, hogy ne örülj te se olyan sokáig az ötösödnek. Mert nekik nem szokásuk általában ötöshöz jutni; mindegy, hogy milyen okból. pl nem készültek annyit, fáradtak, tanár nem kedveli őket, edzések mellett nincs idejük, vagy nekik pl több idő kell bemagolniuk valamit.
2018. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

8.-ra már el vagy könyvelve a szemükben, ezen nem tudsz változatatni. Az igazat megvallva, nem is kell. Fél év, és aztán mindenki megy arra amerre lát.

Én is ilyen voltam amúgy. Még a barátnőim is strébereztek, pedig nem is tanultam sokat, mert szinte órán minden az agyamba ment. Mindenből ötös voltam, és én sem voltam az a nagyszájú lány. Utáltam, és nagyon szarul esett, hogy a barátaim is a szememre vetik, hogy stréber vagyok..

De láss csodát....én most a megye 2.legjobb gimijében vagyok, az osztály fele szakmunkásban, a cikiző bnőmet nem vették fel sehova, úgy kellet kuncsorogni a sulikba ahol volt hely.

Most hogy a gimibe kerültem, sokkal hangosabb vagyok. Imádom az osztálytársaimat, a tanárokat, szóval teljesen boldog vagyok. Hidd el, gimiben sokkal jobb lesz, hiszen veled egy ,,értékrendű'' emberekkel leszel együtt.❤

2018. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!