Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csesztetnek? Van ebből...

Miért csesztetnek? Van ebből kiút? 15/L

Figyelt kérdés

Szóval.. Általános utolsó féléve.. Egy eléggé magába zárkózott lány vagyok. Nem igazán beszélek a suliba senkivel. Fekete ruhákat hordok. Nem szoktam senkit cseszegetni... Ezzel ellentétben az osztály fiú és a lány tagjai előszeretettel szólogatnak be nekem. Van amikor már a sírás kerülget engem, gyomor görcsöm van akárhányszor belépek az osztályterembe. Én nem értem hogy velem lenne a baj, vagy csak a külsőm "ilyeszti el az embereket". Régebben vagdostam is magam, de rájöttem hogy ez nem vezet sehova. Félek iskolába menni ezek miatt.... Az osztályfőnököm szintén megjegyzéseket tesz a külsőmre.... Itthon nem beszélek ezekről a dolgokról mert nem érdekelnének senkit. Van ebből kiút? Az új iskolában is várhatóan ez lesz? Hasonló szituációk? Hogyan végződtek?

/Egy reményvesztett 15 éves lány/



2018. márc. 5. 22:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

1. Beszéld meg ezeket a dolgokat otthon, vagy az iskolapszichológussal.

2. Állj ki magadért, máshogy nem fog menni.

2018. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Én úgy állok hozzájuk hogy én nem szólok hozzájuk, elfogadom őket. De nem barátkozok velük mert más a gondolkodásmódunk.
2018. márc. 6. 13:13
 13/18 anonim ***** válasza:

És meddig vagy hajlandó ezt a "nem szólok hozzájuk, elfogadom őket" passzív kisnyuszi-kisegér hozzáállást folytatni? Meddig vagy hajlandó meghunyászkodni előttük? Amíg a kórházig, vagy a temetőig hajszolnak?


Elmondom neked, a hasonló szituációk hogyan végződtek:

1. addig zaklatták, amíg fel nem akasztotta magát ( [link] )

2. valahogy túlélte a középiskolát - egyetemet, de élete végéig szorongással/szociális fóbiával/küzdött

3. kiállt magáért, elküldött mindenkit a k. anyjába, és évek múltán is büszkén gondol vissza arra, hogy ő képes volt kiállni magáért


Főképp rajtad áll, hogy melyiket választod.

Most még megteheted, mert az osztálytársaid csak az osztálytársaid, nem mondjuk a főnököd, akin a fizetésed múlik - úgyhogy nyugodtan elküldheted őket a francba.

2018. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt általánosban, de gimiben teljesen kinyíltam, sokkal jobb a hangulat. Most vagyok végzős, várom már az egyetemet is, de azért megfájdul a szívem, ha arra gondolok, hogy már csak kevés időt lehetek a többiekkel.
2018. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Énis gondoltam arra hogy kiállok magamért..

De szerintem csak rosszabb lenne. Ígyis tesin nekem rugdossák a labdát (szószerint a fejemre). Vagy kigáncsolnak, kihúzzák alólam a széket, megdobálnak...

2018. márc. 6. 15:01
 16/18 anonim ***** válasza:

Jézusom! 😱😱

Ez azért már durva! Jól megérdemelnék, hogy te is fejbe rúgd őket labdával. Én legalábbis ezt tenném. Ez már fizikai bántalmazás! Ne hagyd annyiba

2018. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Általános iskola végén én is úgy utáltam már az ottani osztálytársaimat mint a sz.rt :) Szóval egyet se félj, sajnos általános iskolában sok a retardált segg, de hát még kis hülye gyerekek nem nőtt be még a fejük lágya, engem mikor szekáltak, meg kiközösítettek volt úgy, hogy mikor nekem estek egyenként lerendeztem 1-2 embert, aztán szaladtak sírva a "keményebb falkavezérhez" mert b*lfaszok voltak, és csak úgy mertek velem főleg keménykedni, ha egységben volt az erő, nagy nehezen, de sikerült túl élnem az általános iskolás éveket, sok balhéval meg szekálással, de egyszer minden rossznak vége lesz, ezt ne feledd. Majd jött a középiskola, gimnáziumba felvételiztem, össze szedtem magam, és egy sokkal jobb közegbe kerültem, igaz ott sem voltam egy kedvelt ember, de nem volt már az, hogy teljesen kiközösítenek és nekem esik az egész osztály, ott kb mindenkinek meg volt a kis baráti köre és mindenki elvolt abban a bizonyos közegben mint a befőtt :D Szóval kitartást, ha végeztél úgy is a jelenlegi suliddal, új helyre kerülsz, új esélyekkel és remélhetőleg egy sokkal jobb közegbe.
2018. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Ígyis tesin nekem rugdossák a labdát (szószerint a fejemre). Vagy kigáncsolnak, kihúzzák alólam a széket, megdobálnak..."


Azért csinálják ezt, mert látják, hogy veled meg lehet tenni, mert te nem szólsz vissza és nem ütsz vissza.

2018. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!