Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utál a fizikatanárom! Mit tegyek?

Utál a fizikatanárom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eléggé sértődékeny egy tanárnő. Mindig figyelek az óráján, hogy megértsem a leckéket és közepes jegyeket kapok. Kivételesen a padtársam elkezdett hülyéskedni és elkezdtem a pad alatt kuncogni mire azt mondta, “Olyan sokszor hiányzol, jobb is lenne ha nem jönnél be ha nem tudsz viselkedni”. Azt gondolom valakivel összekevert mivel egész évben 3x hiányoztam családi okok miatt és félel megjegyzett magának. Ma kerestem óra után de nem volt sehol így nem tudtam bocsánatot kérni. Szerintetek elfelejti? Mit tegyek ha mégsem és megjegyez?
2018. máj. 24. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Szurd ki a kocsijának a kerekét :D
2018. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit csinálnál? Ő tanár, te diák vagy. Figyelj, tanulj, ne érdekeljen a véleménye. Nem érte tanulsz.
2018. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne mondj neki semmit felesleges.Szerinted naponta hány diákra kell rászolnia ?
2018. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj kérlek. Ez még semmi. Nekem volt szerencsém olyan iskolába járni, ahol a tanárok 90%-a úgy működött, hogy kiválasztottak 2-3 kedvencet (többek között a polgi kisfiát), akiknek MINDENT lehetett, 2-3 főellenséget, akikkel lépten-nyomon kibsztak, a többi diáknak meg konkrétan a nevét sem tudták megjegyezni, pláne nem azt, hogy mit csinálnak, mert rájuk tojtak.

Ez már csak ilyen, elképesztően ritka ma már az olyan tanár, aki tényleg szeret tanítani, tényleg szereti a gyerekeket, ért is hozzájuk, és képes velük normálisan kommunikálni meg leadni az anyagot.

Türelmetlenek, fáradtak, elegük van a kölykökből, elegük van a tananyagból, szinte természetes, hogy rajtatok vezetik le a feszültséget, mivel a többi tanárba nem köthetnek bele, ti meg ugye nem szólhattok vissza...

Nekem az arcomba mondta a töritanárom, hogy egy utolsó senki vagyok és semmi nem lesz belőlem, azóta eltelt 10 év és jobb a fizetésem, mint az övé...

Verselemzésre is kaptam úgy kettest, hogy tökéletesen mondtam fel az anyagot, és az egész osztály mellettem állt, a tanárnő pedig azzal indokolta, hogy "csak"...

Az osztályfőnökömnek meg az volt a hobbija, hogy az éppen hiányzó diákokat igazi legalja mocskos stílusban alázta az összes többi gyerek előtt és mindenféle pletykákat talált ki róla. Az osztályfőnök...

És ez a megye egyik legjobb iskolája, a város legelitebb gimnáziuma volt. Úgyhogy erről ennyit.

A legjobban akkor jársz, ha magasról tojsz az egészre. Ne futkozz utánuk, ne alázkodj meg, ne hagyd magad hülyére venni. Mégis mit tehetnek veled? Semmit. Egy kuncogásért nem fognak kicsapni, de még beírást se kaphatsz érte.

Ha bocsánatot kérsz, azzal csak azt mutatod, hogy gyenge vagy és bármit megtehetnek veled.

Egy dologra koncentrálj, a jegyeidre, meg az érettségire. Azzal ne foglalkozz, hogy szeressenek a tanáraid, mert úgysem fognak, és nem is kell.

Órán még szivathatnak felelésnél, de egy témazáró jegyeid nem fogják tudni átírni, ahogy az érettségit sem. Te csak arra koncentrálj, ők meg hadd utáljanak. Ne vedd a lelkedre.

2018. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó három kommentelőnek a válaszokat!:) Lehet kissé túlzásba vittem az aggódást, remélem minél hamarabb megnyugszik. Még van egy bemutatóm számára s azért aggódom picit, hogy vajon engedi-é, hogy bemutassam és ne buktasson meg...(:
2018. máj. 24. 18:55
 6/6 A kérdező kommentje:
mondjuk picit nehezen tudna megbuktatni de azért mégis aggódom(ez már bennem van sajnos)
2018. máj. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!