Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet kivédeni az ilyen...

Hogy lehet kivédeni az ilyen egész osztályos gúnyolódásokat?

Figyelt kérdés
Nemrég fejezetem be a sulit, szóval a kérdés csak elméleti. Vagyis, igazából a jövőmre tekintettel a munkahelyre még jól jöhet. Egy lelki roncs lettem az iskolától, főleg a középiskolától. Tehát világ életemben kövér fiú voltam, aki elég könnyű préda volt a zaklatóknak. Beérkeztem a középiskolába, és a főkolomposok egyből ki is néztek maguknak. Adtak egy közösen elfogadott elég ciki becenevet, amit egyedül én elleneztem, így demokratikusan eldöntve ez lett a becenevem és így meg is pecsételődött a sorsom. Elsősorban csak pár zaklató volt, majd később a 30 fős osztályból már 29-en bántottak. Folyton lelki terror volt. Kíváncsi vagyok, hogyan lehetett volna ezt a pár példát kivédeni: Az egyik, hogy kövérségem miatt nem voltam jó tesiben, de hogy ne bukjak meg teljesíteni kellett. Ezért, mivel próbálkoztam végrehajtani a feladatokat elég bénán, ezért sokszor felvették osztálytársaim videóra/képeket készítettel és küldözgették mindenfele, osztálycsoportban facebookon csak belőlem álltak a mémek, ahogy valami feladatot végzek el, és közben kiírják ezekre a képekre, hogy "Sziasztok, Pali vagyok és az autizmus a szuper erőm". Vagy volt, hogy betegen mentem be a suliba, vörös volt az orrom meg elég rosszul néztem ki és lefotóztak ugyanezekkel a szövegekkel, mindenféle autistással, hogy autistaként miért élek. Sokszor autistáztak le, pedig azt sem tudják mit jelent, nálunk mindenki dobálózott a szóval mindenre. és mindenkire, ha valami nem tetszett neki, egyből autista az ember vagy a dolog. Meg szőrfóbiás volt mindenki, és én sajnos szőrösebb vagyok az átlagnál. Mindig csesztettek vele, osztály előtt aláztak meg, Chewbaccás vicceket sütöttek el, úgy hívtak sokáig, hogy Sir(szőr kiejtéssel) Pál, meg minden szóba beleillesztették a szőrt, hogy túl szőrös szívűek velem meg hogy túl szőrnyűek ők a szőrös medvékkel. A súlyom miatt az osztály Chewbaccájának hívtak egész 11-12-ben és úgy tekintettek rám, mint akinek az élete semmire se lenne jó. Sajnos hagytam magam, de fogalmam nem volt, mit lehet tenni az ilyenek ellen, ha mindenki rám száll, és semmi fizikai kontaktus nem történt. Szüleim csak kiröhögtek, akárhányszor beszéltem erről velük, nem akarták elhinni, hogy középiskolában ilyen előfordulhat. A tanárokat nem érdekelte, azt mondták, ennél ezerszer rosszabb dolgok történnek az iskolában. Tehát órán pl, a tanár a többiekkel együtt röhögött. Az osztályfőnökről ne is beszéljünk, rémesen nem érdekelte kivel mi történik, mert hogy 18 éves felnőtt férfi meg tudja magát védeni egyedül. Szóval az ilyenek ellen mit kellett volna tennem? Hogyan tudtam volna magam érvényesíteni?

2018. jún. 13. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dejavu intensifies
2018. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Erősen átérzem, amit írsz, én hasonló megaláztatásokon mentem át, annyi külünbséggel, hogy nekem a "bűnöm" az volt, hogy fiú létemre vörös hajjal áldott meg a sors. Egy életre való lelki sérülést szedtem össze, ennek követketében még most is nullásgéppel lenyírom a hajam és baseballsapkát húzok, ha emberek közé megyek, így nem tűnök ki a tömegből.
2018. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor volt egy ilyesmi kérdés, csak azt az egyik csesztető írta ki. Ott is ugyanezt írta a kérdező, hogy az egyik osztálytársát Chewbakkának meg Sir-nek hívták meg ilyesmi.

Na mindegy, amúgy átérzem a helyzeted. Az én bűnöm az volt, hogy lányként nem vagyok valami szép, mindig is visszahúzódó és csendes, szorongós voltam, ami a zaklatások miatt csak rosszabbodott az évek során és ha ez nem lenne elég, 12. végére meg is híztam. De amúgy a poén, hogy a főkolomposok között is volt egy lány, aki kb. akkor volt olyan kövér, mint én most és 12.-re már vagy 2-szer olyan széles volt, mint én, persze rá soha senkinek egy rossz szava nem volt, engem meg már 9.-10.-ben szidtak, hogy mekkora disznó vagyok, amikor még normálisnak mondható volt a súlyom, max ilyen 5-6 kg felesleg volt rajtam..

Én az osztályfőnöknek nem akartam szólni, mert kicsit olyan stílusa volt, mint egy általános iskolás tanárnéninek, szóval kinéztem volna belőle, hogy leordibálja az osztálytársaim fejét, olajat öntve ezzel a tűzre. Úgyhogy maradt az, amit ezen az oldalon is tanácsoltak kb minden ilyen esetben: elengedtem a fülem mellett, ha beszóltak és úgy csináltam, mintha hozzám se szólnának.

De rájöttem, ez volt a lehető legrosszabb, amit csak tehettem, mert így még inkább kezdtek rólam az osztályban, majd az egész iskolában terjedni azok a pletykák, hogy autista vagyok, ezért nem reagálok arra, hogy hozzám szólnak (azaz inzultálnak), stb...Ha újrakezdhetném a középsulis pályafutásomat, szerintem a főfőfőcsesztetőt, akitől indult az összes hülye pletyka, becenév, stb., egy szép délutánon megvártam volna valami félreeső helyen egy pár nagyobb darab ismerősömmel karöltve.

Sokszor lehet, tényleg hatásos ez az "engedd el a füled mellett, ne figyelj rá" módszer, de vannak olyanok, mint az én osztálytársam is, akiknek így csak még szórakoztatóbb az egész és az ilyen "emberekre" nem lehet máshogy hatni.

2018. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Biztos én vagyok nagyon korlátolt, nekem mindkét probléma (elhízás és szőr) megoldhatónak tűnik.

- A szőrt miért nem borotváltad le? Visszanő? Azt is leborotválod, közben meg elmész hormonvizsgálatra.

- Elhízásra meg ott a sport, az úgyis önbizalmat ad, izmosodsz, máris kevésbé szólnak be

2018. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Magyarul 4 évig tűrted a megalázást és nem tettél semmit ellene, pl. fogyókúra vagy borotválkozás?

Ne haragudj, de emiatt nem tudlak sajnálni. Nálunk is volt egy dagibb srác, igaz a mi osztályunk nem foggyosokból állt, így nem piszkálták annyira, de 2 év után összekapta magát, elkezdett , mozogni, kondizni, lefogyott és normális alakja lett. Kövérnek lenni nem is egészséges, nem is esztétikus, két legyet ütött egy csapással.

2018. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
4. Ha a kérdező lány lenne, megérteném, de egy férfiről van szó, egy pasi hova borotválja a testét? :D Ráadásul csak úgy elmondanám, ha egy férfi elmegy azzal az orvoshoz, hogy túl szőrös, szemberöhögik, mert egy férfi esetében nem lehet olyanról beszélni, hogy túlzott szőrösödés. Max. akkor, ha abban a Farkasember-szindrómában szenved, amikor tényleg hajhoszúságú szőr nő még az arcán is meg mindenén, de akkor már rég elment volna ezzel szerintem orvoshoz.
2018. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem borotváltam magam, mert nem akarok csupasz lenni. Persze, a hónalj és fanszőrrel foglalkozom, de a többi szerintem pont jó ahogy van. De hát mivel az is szőrös, ezért bántottak, hogy nem csupaszra vágtam magam. És igaz, a kövérség is rossz, de nem olyan nagyon kövér vagyok, max 25 kg felesleg van rajtam, ami nem lenne gáz, de ezért csúfoltak...
2018. jún. 13. 23:29
 8/15 anonim ***** válasza:
11%
Nézd, ha szerinted pont eléggé vagy szőrös és a +25 kg nem gáz, akkor oké, ez is egy vélemény. De akkor állj ki a véleményed mellett, és szólj vissza a téged bántóknak, vagy változz meg és nézz ki úgy mint egy normális ember.
2018. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom hogy ilyen történt veled, rossz volt olvasni. Undorító, hogy az emberek így megaláznak másokat, és amikor próbálna segítséget kérni, csak kiröhögik, még a szülei is. Munkahelyen nem hiszem hogy így gúnyolódnának veled, ott már elég érettek szoktak lenni az emberek, hogy elfogadjanak másokat. Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy tedd rendbe a szőrzetedet, és kezdj el egészségesen táplálkozni, sportolni. Esetleg gyúrd ki magad, és menj el osztálytalálkozóra 5 év múlva, hogy kiröhöghesd őket.
2018. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kiálltam mellette, de 29 ember ellen nehéz, sőt lehetetlen, hiszen mindig a többség a nyertes....
2018. jún. 13. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!