Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért én vagyok elkönyvelve...

Miért én vagyok elkönyvelve mindenféle agresszív állatnak? Az nem számít, hogy ő mit tett?

Figyelt kérdés

Utolsó héten történt az eset. Kezdeném azzal, hogy alapból nem vagyok egy verekedős típus de vannak emberek akik sajnos kihozzák ezt belőlem. Ha arra kerül sor, helyt tudok állni, mert régóta edzek és van hozzá elég önbizalmam is.

Van egy osztálytársam aki egy igazi suttyó. Én sem vagyok egy jó gyerek de amit ő csinál az tényleg túl megy minden határon. Az osztályomban van egy lány aki nem olyan nagyon szép de egyáltalán nem tartom csúnyának sem.

A lényeg, hogy ez a fiú elég gyakran a szemére hányja ezt, beszólogat neki és mondja, hogy őt aztán biztos nem k**ná meg.

Szóval múlthéten is ez történt. A fiú ott hangosan megjegyzéseket tett a lányra és magánéleti dolgokba is belement (pl hogy a barátjával, hogy szokta csinálni stb.).

Én erre odamentem és összeverekedtem vele a folyosón, a többiek pedig szurkoltak nekünk meg őrjöngtek.

Végül megjött a tanárunk aki elküldött minket az igazgatóhoz.

Noha már a földre vittük egymást de komolyabb baja egyikőnknek sem lett. Mind a ketten osztályfőnökit kaptunk.


A tanárok azonban engem hibáztattak, mert én kezdtem a verekedést és ezért én vagyok elkönyvelve balhés, verekedős embernek.

Én ezt nem értem, miért nem veszik, hogy én csak megvédtem a lányt?

A lány egyébként azt mondta, hogy jól tettem, hogy adtam neki, mert már nagyon idegesítette.



2018. jún. 24. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A srác egy büdös tahó, ha így viselkedik. Te pedig agresszív vagy, ha a verekedés az egyetlen megoldás amit abban a helyzetben tenni tudtál.
2018. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Az "agresszív állat" jelző lehet, hogy túlzás - és ezt még meg tudom érteni, az viszont a helyzet alapján kétségtelen, hogy nem vagy túlzottan intelligens típus - vagy éppen túlzottan heves vérmérsékleted van, ami ezt az intelligenciát felülírja adott esetben.


Azért vagyunk emberek, nem pedig állatok, mert értelmesen meg tudjuk oldani a problémáinkat, uralkodni tudunk magunkon. Ész nélkül nekiesni valakinek elég civilizálatlan vonás részedről - annak ellenére, hogy "segítő szándékkal" akartál fellépni a lány mellett.


A jó szándék ellenére azonban SEMMILYEN ÉRDEMI MEGOLDÁST NEM TUDTÁL FELMUTATNI, sőt - alulmúltad magad emberileg. Megvered. Na bumm... Szuper. És ettől megoldódik valami...!? Akkor tudtál volna érdemi megoldást felmutatni, ha intellektuálisan múlnád felül a zaklatót. (Mondjuk ha csak szimplán rákérdezel, hogy mégis mi a f..szért cseszteti a lányt, mi cél vezérli, ettől neki mi lesz jobb!? - aztán persze kussban lenne, mert semmilyen érdemi indok nem vezérli a gyerekes f..szságon kívül, ami mint tudjuk nem számít annak. Esetleg "visszaalázhattad" volna azzal, hogy ha ő ekkora nagy jampi, akkor miért nincs semmilyen elfoglaltsága, hogy így ráér másokat baszogatni...) Ehelyett egy rendkívül éretlen, és "állatias" utat választottál.


Hát gratulálok! ;D * taps - taps*

2018. jún. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ne törődj vele; ha amúgy nem szoktál a semmi miatt agresszív lenni, akkor nem fogsz úgy belevésődni a köztudatba, mint valami erőszakos állat. Nem kell sok idő és lecsitulnak a kedélyek.. Ahogy a mondás is tartja, minden csoda három napig tart.
2018. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Megértem amit csináltál, lovagias gesztus volt, még ha nem is a legjobb választás. Most azt kellene mondanom, ilyen esetben szólni kell az osztályfőnöknek, akinek van rá lehetősége, hogy kevésbé erőszakosan kezelje a problémát. Persze, ha akarja is kezelni...
2018. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is ugyanez volt a szitu, mármint én voltam a ronda lány az osztályban és nálunk is volt egy ilyen suttyó gyerek, aki minden nap beszólt valamit a kinézetem miatt, stb. Csak annyi a különbség, hogy engem soha senki nem védett meg, sőt, volt, hogy egy beszólással nagyon szíven döfőtt és egész nap a sírás kerülgetett, erre a "barátnőim" megkérdezték, mi a baj, mire elmondtam nekik, ők meg csak ennyit szóltak: És te emiatt hisztizel?...

Volt, hogy már annyira felidegelt, hogy azt hittem, elvágom a torkát, vagy lelököm a lépcsőn, leszarom, ha utána akár börtönbe is kerülök, de végül nem tettem, mert fontosabb volt a jövőm és tudtam, hogy ha nálunk is max ilyen pofozkodásig megy el a dolog, akkor is én szívtam volna, mert én kezdtem az egészet és a tanárok meg úgy mindenki engem szapult volna..

Valahogy az emberek még itt tartanak ebben az országban, hogy a lelki terrort természetesnek tartják, akár iskolai szekálásról van szó, akár családi dolgokról. Sőt, még a bántott fél a hibás, mert miért nem megy el ő másik osztályba, vagy miért nem áll ki 30 másik ember, plusz néhány esetben 1-2 tanár ellen, miért nem védi meg magát?..

Nem vagyok erőszakos ember, de ebben az esetben szerintem jogos volt, amit tettél. Az ilyen emberekre, mint a ti suttyó osztálytársatok is, nem lehet szavakkal, észérvekkel hatni. Ráadásul az írásodból ítélve nem lehettek már kicsik, gondolom középiskola/max általános végén jártok, ennyi idős korára aki nem tanul meg normális emberhez méltóan viselkedni és még mindig egy kb. 10 éves értelmi szintjén van leragadva, ahol még viccesnek számít mást a külseje miatt pocskondiázni, az már nem is lesz sokkal értelmesebb.

2018. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
34%
Ilyenkor mindig azt hibáztatják, aki először üt.
2018. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
A tanárok is büdös tahók. Én úgy kaptam igazgatóit, hogy meg sem hallatott
2018. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Lovagias tett volt. Máskor is védd meg a gyengébbeket! Ritka az ilyen fiú manapság. De az erőszakot próbáld meg elkerülni, vagy legalább várd meg, amíg ő üt először! De azt jól tetted, hogy nem hagytad szó nélkül!
2018. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szép tőled, hogy megvédted a lányt, de máskor sértő szavakra sértő szavakkal próbálj válaszolni. A lánynak is ezt kéne.

Pl.:

- téged aztán nem k**nálak meg!

- hatalmas veszteség, este majd könnyesre sírom a párnám :D


- a barátoddal így meg úgy szoktad csinálni?

- inkább nem mennék bele, tudod, van, aki csinálja, meg van, aki csak pofázik róla

2018. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!