Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Közösségi oldalak. Minden...

Közösségi oldalak. Minden rohad ami fénylik?

Figyelt kérdés

A napokban találkoztam pár rég látott ismerőssel, és kicsit meglepődtem pár dolgon.

A Facebook, Instagram és egyéb közösségi oldalaknak hála azt hisszük, hogy mindent tudunk egymásról, és amit tudunk az úgy is van.

Nyilván mindenki a legjobb fotóit, legszebb pillanatait rakja ki ezekre az oldalakra, emiatt úgy tűnik, hogy az életük tökéletes, ezzel szemben messze nem így van.

Példák: valaki sokat posztol a barátjával, minden jó is, csak épp otthon vannak családi gondok a rokonokkal. Van aki látszólag éli az egyetimsták gondtalan életét, közben alig tud teljesíteni a vizsgákon. Egyik ismerősnek gyereke lett, rendszeresen rak ki róla képeket és mindenféle idézeteket, látszólag ő a legboldogabb anya a világon, közben azért elmondta, hogy ráért volna később is a gyerek, mert még hatalmas teher.

Volt olyan akiről csak mesélték, hogy látszatgazdagságban él. Van valamennyi pénzük, de szinte minden luxust amit látunk belőle az aktuális pasija finanszíroz.


Persze vannak olyanok is akik se többet se kevesebbet nem raknak ki magukról mint amik, és boldogok, de sokkal többen vannak akikből ki sem nézné az ember milyen problémái vannak.


Miért van ekkora csúsztatás a közösségi oldalak világában?



2018. júl. 5. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Mert ez okoz nekik oromot.

Teged miert zavar?

Nincs semmilyen kozossegi oldalam, csak egy hires neves csevegos alkalmazas, de valahogy nem foglalkoztat ki mit tesz fel a valosaghoz kepest.

Talan irigyled oket? Hidd el tudsz te is mediatartalmat gyartani ha szeretnel (ahogy hallom meg is elnek belole).

2018. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
nekem még a fényképem sincs kint, se egy árva bejegyzés
2018. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Félreérted a kérdésem. Nem zavar és nem is irigylem, sokkal inkább valamiféle szomorúságot érzek, mert abban a hitben voltam, hogy ezeknek az ismerőseimnek boldog, kiegyensúlyozott életük van, ezzel szemben kiderült, hogy kinek milyen problémája van.

Nyilván senki nem dicsekszik azzal az interneten, hogy milyen magánéleti gondjai vannak, csak azért mégis meglepett, hogy szinte mindenkinek van valami az életében ami lerombolja a képet.

2018. júl. 5. 13:33
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Hehe. Erről annyit, hogy én pl. az általam készített/fotózott/evett kajákat rakom ki Instagramra.Ebből valaki azt gondolhatja, hogy én mindennap, egésznap, non-stop, folyamatosan eszem. Frászkarikát!
2018. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alain Delon ***** válasza:
76%
Én meg tiszta hülyének mutatom magam az ilyen oldalakon. Hadd higgyék, hogy az vagyok.
2018. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez annyira egyértelmű, hogy nem tudom elmagyarázni. Nyilvánvalóan nem az életük rossz oldalát meg a problémáikat fogják mutogatni.

A dicsekvéssel meg csak egymást hergelik. Az egyik meglátja a másiknál a medencét, a nyaralást, a gyereket, az esküvői képeket, stb, irigy lesz, és neki is kell. Következőre ő fog kirakni még jobb, még menőbb képeket és posztokat, és így tovább...

Ezek az emberek már a közösségi oldalakon élik az életüket, csakhogy nem a valódit, hanem azt az álom életet, amit valójában szeretnének, csak nem jutott nekik.

De minél szebbnek, tökéletesebbnek mutatják magukat meg az életüket, annál nagyobb gáz van náluk a valóságban.

Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, csak áltassák magukat, meg vadásszák egymástól a lájkokat, egészségükre. Többre úgysem viszik soha, nekik csak ez jut.

2018. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit sem teszek ki, ha jó az életem, ha nem. Mert nem akarom mutogatni másoknak. Akik ismernek, és akik fontosak számomra, úgyis tudják, mi van velem.
2018. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

A legtöbb ember nyilván nem a problémáit oszta meg másokkal az ilyen közösségi oldalakon keresztül hanem a jó,boldog perceit, drága tárgyait stb. Dicseledni akarnak vele és elhitetni az emberrel hogy milyen jó az életük és így akik ezt nézik azt érzik hogy az ő életül sokkal rosszabb. De ezt csak mutatják magukról. Nekeik is biztos vannak problémáik csak ezzel nyilván nem akarnak dicskefni. De engem elszomorít higy mindenki menőzni akar az ilyen közzösségi oldalakon pedog igenis vannak gondjai meg hogy neten mindenkine olyan nagy a szája de ha a valóságban kéne azt a dolgot a masik szmébe mondani akkor inkább csöndben hallgatna... Ezek elég szomorú dolgok.

(Ez persue nem mindwekire igaz)

De azok se jobbak akik sajnáltatják magukat de közben meg jó (mégse teljesen) az életük.

Hogy ezt is értsétek: pl. Valaki azzal sajnáltatja magát hivy milyen szegény de közben milliomos csak éppen elszórt pár milliót mindenféle szarra. Szóval a valóságban a pénzzel nincs semmi gondja. De poaztol arról hogy milyen boldog az új pasijával/csajával közben pedig egész nap csak a veszekedés megy. Én az ilyen emberekek sem értem! (Perzse ez sem mindenkird igaz)

2018. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A közösségi oldalak, főként Facebook és instagram.... minden csak látszat, nem szabad hinni senkinek. Mindenki próbálja mutatni a legjobb, legszebb, legpuccosabb formáját. Ez az élet manapság, ezt hozta a technikai fejlődés, a netes kamuvilág ilyen módon beszippant sokakat. Én pl. keveset mutatok magamból, mert nem biztos hogy bárki is kíváncsi lenne rá hol vagyok éppen, mit eszek és sorolhatnám tovább. Nem vagyok magamutogató ember és számomra cseppet sem fontos ilyen módon szerepelni, mert egyébként nagyon kicsinyes dolog kajafotókat mutogatni folyamatosan. Mindenki étkezik nap mint nap és főz is szóval ebben semmi plusz nincs. Nem minden arany ami fénylik.
2018. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez nem újdonság.


Másrészt szerintem a közösségi oldalak csak felerősítik ezt. Az ember mindig azzal dicsekszik, amije van. Régen is, ha átjöttek rokonok, a fotóalbumot megmutattuk, de nem azt fotóztuk le, ahogy Bécike unalmasan nem csinál semmit, hanem amikor volt valami esemény. Persze nagyon sokan túlzásba viszik. De szerintem nem mindenki. Én pl. Instagramon ritkán posztolok. Általában utazásokat teszek fel meg eredményeket. De ez nem jelenti, hogy az életem utazásból áll, mióta regisztráltam, összesen 2 helyre utaztam. Ha te ebből azt hiszed, hogy én azt közlöm, hogy hú de sokat utazom, arról nem tehetek. Az anyuka: az összetett dolog, mert attól, hogy kicsit megbánta, még igaz, hogy a gyerekére nagyon büszke.


Ugyanakkor persze vannak dicsekvő emberek, nem tagadom. Aki csak a testét mutogatja, az általában nem tud mást felmutatni. Ilyenkor általában önbizalomhiányról van szó, és ezt nem féltékenységből mondom, meg nem is vagyok ellene a közösségi oldalaknak, de ésszel kell használni. Ami szerintem ellenszenves, az az, amikor valaki a pénzével kérkedik, de ilyen direkt módon. A sok irigy ember persze beléd köt akkor is, ha nem dicsekszel (tudom, mert nekem is volt szegény gyerekkori barátom, aki mindent dicsekvésnek vett, pedig mi átlagos pénzügyi helyzetűek vagyunk, nem gazdagok), de vannak, akik tényleg direktben dicsekszenek. Talán hallottál a RichKidsOfInstagram oldalról, ami a gazdag, de dicsekvős gyerekek posztjait gyűjti csokorba. Na, ott aztán van minden, sorba rakott húszezresek, autó kormányán a márkajelzés lefotózva stb. Egyszer olvastam egy újságíró könyvét a felső tízezerről, és abban is minden megszólaló azt mondta, hogy akinek minden második pulóverén Gucci felirat díszeleg, az valószínűleg vagy hirtelen gazdagodott meg nagy szegénységből, vagy nem is ANNYIRA gazdag (persze az átlag magyarhoz képest igen). Például a fél vagyona ráment a kocsira. Szerintem visszataszító, amikor valaki karácsonykor kirakja, hogy mit kapott, és ezt totál átlagos anyagi helyzetű ismerőseim is csinálják, és nem jut eszükbe, hogy van, aki semmit sem kap.


Nézd meg ezt:


[link]


[link]


Persze, akinek ilyen autója, repülője stb. van, az nyilván tényleg gazdagabb, mint akinek nincs. De vagy nem tud egyebet felmutatni, vagy "csak" ennyije van, ez minden vagyona, ezzel villog.


Ellenpéldának itt van az egyik leggazdagabb amerikai rocksztár gyerekének Instagram oldala. A háttérből látszik, hogy nagy lakásban, nagy kertben áll, hogy van jó kocsijuk, de talán az az egyetlen autós poszt van, ami szerintem menősködés (az nem az ő autója), a többi csak életkép. Nyilván egy nagyon gazdag ember életének képei, de egy márkajelzés nincs, egy sorba rakott pénzköteg, egy Gucci pulcsi se, semmi karácsonyi ajándékos dicsekvős fotó stb. Szerintem érdemes összevetni.


[link]

2019. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!