Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire lesz nehéz így az...

Mennyire lesz nehéz így az elkövetkezendő 3 év?

Figyelt kérdés

Most voltam elsős gimnazista, hamar megundorodtam az osztálytársaktól. Egész évben semmilyen osztályprogramon nem voltam, kihagytam az 2 osztálykirándulást, 1 erdei iskolát, 2 mozizást. Nyáron is lesz valami találkozó, arra sem tervezek menni.

Az igazság, hogy aszociális vagyok, saját társaságom élvezem legjobban. Felhőtlen napjaim élem, de félek, hogy szörnyű lesz az elkövetkezendő 3 év, mert egyes emberektől konkrétan hányni tudnék.

Hogy tudnám a legkönnyebben átvészelni az időt?


2018. júl. 6. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Ha aszociális vagy, tanuld meg ezt az életmódot. Ki kell tudnod zárni az efféle külső behatásokat. Tanulni jársz be az iskolába, nem másokkal foglalkozni, nem? Akkor ne foglalkozz velük. Beszélgetned nem kell velük, iskolai programokban nem kötelező a részvétel, ha zavarnak a magányodban, akkor szünetekben maradj kint a folyosón vagy keress az épületben valami olyan helyet, ahova nem járnak emberek, ahol ellehetsz szünetekben. A könyvtárba pl. simán beülhetsz, ott senki nem fog zavarni.
2018. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd kinövöd.
2018. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok aszociális, egyszerűen nem tartoztam abba a közösségbe, amibe kerültem, így életem legnehezebb 4 éve volt a középiskola. Minden egyes nap amikor be kellett mennem csak negatív érzések keringettek körülöttem, és ez lelkileg és idegileg teljesen megviselt.

Azt tanácsolom, hogy ha úgy érzed, abban az osztályban te különálló vagy, válts sulit, hátha jobb lesz, mert borzasztóan hosszú 3 év...

2018. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg aszociális vagy, utálod az osztálytársaidat és nem érzes jól magad az iskolában, akkor javasolnám, hogy gondolkozz el valami másik megoldáson, mert 3 év így hosszú lesz. Tanulás hogy megy? Mert ha megy, tudsz egyedül is tanulni, akkor lehetnél magántanuló? De csak akkor, ha tényleg önálló vagy, szorgalmas és tanulnál. Én is az leszek (nem csak ugy, hanem okom van rá), és ahogy jobban utánanéztem a dolgoknak, szerintem az olyanoknak, mint te, jó lehet. Pontosan nem tudom, hogy jelenleg kiből lehet magántanuló. Hallottam olyat, hogy nagyon nyomós indok kell (mondjuk az enyém sem nagyon nyomód indok), például betegség, de hallottam olyat is, hogy szülő kérésére bárkiből lehet.

Vagy válthatsz iskolát, de nem hiszem hogy az sokat fog segíteni.

2018. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!