Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a jog annyira nehéz, amint...

Ha a jog annyira nehéz, amint mondják, hogy lehet az, hogy annyi nem túl értelmes ember elvégzi?

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bemagolja de később a diploma megszerzése után már képtelen a tudattárát helyesen és következetesen alkalmazni. Ők a gyenge, rossz jogászok.
2018. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja, ezek pont azok a diáktársaid akik mindent bemagolnak de halvány lila gőzük nincs arról, hogy mi mivel függ össze. 1-et nem tudja összeadni a 2-vel és ezért ilyen a helyzet amilyen.
2018. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Joghoz kb csak segg kell.
2018. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

A jog nem nehéz, mivel semmi mást nem kell tenni, mint betanulni a szabályokat. Erre mondják, hogy beseseggelni az anyagot. Ülsz, olvasol. Ez már nem tudom hány éves alapképzés, talán három, aminek elvégzésével maximum addig juthatsz, hogy te adhatod össze a házasulandó feleket. Aki viszont valamilyen ügyvéd szeretne lenni, az tovább tanul, aztán meg sokáig gyakorlatra is jár, bojtárkodik meg ilyenek. Valahol ennél a szakasznál dől el, hogy alkalmas a pályára vagy sem.


Vagyis mikor azt hallod, hogy modellek jogot végeznek pl. az valahogy úgy néz ki mint mikor valaki iskola mellett modellkedik. Lehet egy modellből is jó ügyvéd, de az is lehet, hogy 2-3szor hosszabb idő alatt elvégzi azt az alapszakot, amit tényleg szinte bárki képes lenne, aztán elmegy gyakornoknak kicsit, és ennyi. De mondom, simán lehet hogy aztán ő lesz a legjobb ügyvéd. És olyan is van, hogy valaki aki azt mondja iskola mellett modellkedik, valóban melózik és szakmailag elismerik, meg olyan is van aki lefényképezteti magát egy fotóssal és kiteszi egy oldalra a képeit, hogy ő modell. Valahogy így néz ki a különbség abban is, hogy valaki modell vagy modellkedik, meg hogy jogász vagy jogászkodik. Én azt vettem észre ez is amolyan alibi szak, sok ilyen van, de kehet ettől még komolyan és jól is csinálni.

2018. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én azt látom, hogy tele van macákkal,akiknek apu-anyu-pasi fizeti.

KB mint 20 éve a médiaiskolákban,az a színvonal.

2018. máj. 7. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!