Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek milyenek voltak a...

Nektek milyenek voltak a gimis osztálykirándulásaitok?

Figyelt kérdés
Leginkább az első 2 év érdekelne, tehát a 9. 10. osztály. Leírnátok hosszan hogy milyen volt, mit csináltatok, milyen program volt, ottalvós-e, milyen volt a hangulat, kit választottatok kísérőtanárnak stb :D

2018. aug. 14. 20:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyon béna osztály voltunk. Nem tudtunk megszervezni egy osztálykiránulást sem a 4 év alatt.
2018. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem voltak annyira jó élményeim. A mostani osztályommal eddig 2 kirándulás volt (mármint ami ottalvós), plusz a gólyatábor, de az más, most az ottalvós kirándulásokról beszélek.

Ugye az osztálykirándulásnak eleve arról kéne szólnia, hogy együtt legyen az osztály, valamennyire csapatépítő jellegű. Ennek ellenére ment a klikkesedés, talán jobban is, mint az iskolában. Mindenki a saját kis klikkjével és a barátaival volt elfoglalva csakis kizárólag, nem voltak nyitottak másokra, ment a szét széledés. Ha meg a tanárok kitaláltak valami közös programot, játékot vagy ők osztották be a csapatokat, akkor ment a nyávogás, pedig ez teljesen normális egy kiránduláson és semmi bajuk nem lesz tőle.

Az egyik osztálykirándulás (az első az osztállyal), kicsit uncsi volt, de elment. Strandoltunk, mert a szállástól nem messze volt egy medence. Kézműveskedtünk, amit utáltam és kirándultunk az erdőben, a tóparton.

Az volt s vicces, hogy a lányok 2 szobában voltak, én egy 10-es szobában voltam. 10 lányra volt egy konnektor a szobában, mindig azon ment a vita, hogy kinek a telefonja töltődjön.

A másik osztálykirándulás rosszabb volt, bár nekem egyik sem volt a kedvencem. A szállás jobb volt, mert jobban el voltunk osztva, 4-es szobák voltak és minden szobához tartozott egy pici fürdőszoba zuhanyzóval, csappal és vécével, így nem kellet külön kijárni.

Ez a kirándulás rohadt unalmas volt, volt 1-1 program, játék, de nem sok. Volt egy kis városnézés és azzal kapcsolatban pár feladat, strandoltunk és tulajdonképpen ennyi volt. Sok szabadidőnk volt, ami jó, de ez túl sok volt. Ilyenkor csak ültünk, telefonoztunk, unatkoztunk.

Nekem volt ezzel a kirándulással kapcsolatban egy személyes rossz élményem, mert egy lány bunkó volt velem. Pedig nem voltunk rosszban, nem veszekedtünk meg semmi nem volt.

Éjfél előtt az ilyen kirándulásokon nincs alvás. 1 óra lett, mire mindenki lefeküdt és tudtunk aludni. Ez nekem azért rossz, mert hulla fáradt voltam és legkésőbb 11-kor már ágyban vagyok.

2018. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Az enyémek érdekesek voltak.

Sokaknál már az is kiveri a biztosítékot, hogy egyáltalán kik mennek, vagy miért ne mennek el az iskolai osztálykirándulásra.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2018. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Hát elég érdekesen kezdődött az osztálykirándulás.


Gimnázium 3. osztályban az év eleji 2 napos osztálykirándulás alkalmával az osztályból többen, (5-6 fő, 17 évesek) előre jelezték az osztályfőnöknél, hogy nem kívánnak menni az osztálykirándulásra.

Erre meglepetésszerűen az osztályfőnök az egyik osztályfőnöki órát azzal kezdte, hogy behozott egy A4-es papír lapot, ráírta filctollal, hogy ,,Balázs-show" és kiragasztotta a táblára. Majd nagy fölényes hangnemben kirendelte és a táblához állíttatta azt a néhány diákot akik nem akartak elmenni az osztálykirándulásra, pellengérre állítva őket, és az osztály előtt sorban mindegyikőjüket megalázó hangnemben színvallásra kötelezte,hogy ugyan árulják már el, hogyan képzelik, hogy merészelnek nem elmenni az osztálykirándulásra. Sértette a tanárnőt ugyanis, hogy az ő általa szervezett osztálykirándulásra valakiknek ,,derogál" elmenni, miközben még (érvelése szerint) egy kisgyerekes kolléganője is képes velük tartani. Személyes sértésnek vette, és úgy állította be, mint hogyha az osztály többi tagját sértené, hogy az a néhány fő nem akar velük tartani az kirándulásra, illetve hogy az a néhány diák lenézi őt és a osztály többi tagját, ezért ne akarnak elmenni. Nagyjából mind ugyanazt felelték, hogy nem érzik jól magukat az osztályközösségben, illetve volt aki nem felelt, volt aki eleve ki se ment a táblához. Ráadásul arra kötelezte őket, hogy orvosi igazolást szerezzenek be. Pedig a két napos kirándulás egyik napja szombatra esett, amivel mindenki úgy rendelkezik ahogy akar, a pénteki napot pedig lehetett volna szülői igazolással igazolni. Pedig bármi okuk lehetett. pl: más fontos elfoglaltság, rossz szociális helyzet, nincs pénzük az osztálykirándulásra, zűrös családi élet, vagy olyan egészségügyi problémája van a diáknak ami miatt nem tud/nem akar elmenni, vagy bármi más amit nem akarna kiteregetni.

2018. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%

gimiben sose voltam 1 nyamvadt kiránduláson se.

soha.

2019. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%
4 osztályos budai gimibe jártam (nevét nem említem), mind a négy évben voltunk kirándulni. Az első évben még elég lightosan iszogattunk, viszont 10-ben már reggel 8-kor a buszon merev részegre ittuk magunkat. Nem tudom hogy mennyire jó, de soha semmilyen következménye nem lett ezeknek a dolgoknak, pedig az ofő is tudott róla, mitöbb, partner volt benne. Különben imádtuk a tanár urat :)
2019. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!