Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozó felnőtt...

Osztálytalálkozó felnőtt korban ilyen?

Figyelt kérdés

A meghívón : Hozd el párod és gyermekedet is!


- Nekem furcsa, még a párjaink talán, de legtöbbünknek felnőtt gyermeke,(egy-kettőnek unokája) van.


Persze pár kivétel akinek még született kicsi.


De ami mem tetszik az a tanárok ajnározása, (lassan 50-évesek leszünk) fel van sorolva az összeg:

-Tanárúr ajándék: x -ft

-Felesége virág :y -ft

-Vacsorájuk :xy ft

stb

Nem az összeg fáj, hanem, hogy még mindig itt tartunk, -felnőtt emberek ,mi sem vagyunk már kisgyermekek...


Egy osztálytársunk már nincs velünk az teljesen rendben van, hogy közös koszorút viszünk'a sírjához.


-Bár van aki szerint ez is furcsa.


Szerintetek?



2018. aug. 22. 09:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Fú...

Szeretem az osztálytalálkozókat, jó hallani kivel mi történt a legutóbbi találkozó óta, de ehhez a pároknak, férjeknek, gyerekeknek, unokáknak mi köze van? Senkit nem ismernek többnyire, hol érdekli őket más története?

Az alapvető témákat is nehezen viselem egy idő után (kinek a lova nagyobb típusút), diplomák, gyerekek száma... -_- Ki miből mennyit tud felmutatni. Ez is bőven elég, olykor sok is, nem hiányzik még egy rakás ismeretlen is az eseményre.


A koszorú szerintem rendben van. A családnak is jól eső lehet, az én lelkem is úgy nyugodt, hogyha valaki már nem lehet ott és elérhető közelségben van a sírja, akkor egy-két "képviselő" visz egy koszorút rá a találkozó alkalmából. Nem látom problémásnak, sőt. Szerintem figyelmes gesztus.

Azt is természetesnek gondolom, hogy az egykori tanár(ok) kajáját fizeti a társaság, de ott is pótkeréknek látom a feleséget, az ajándékot meg fölöslegesnek.

2018. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
El se mennék ilyenre. Egy rakás idegennel bájcsevegni közben nekik is kínos az egész . Gyerekek visítanak ,szaladgálnak..Kösz nem.
2018. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

Hát én alapjáraton sem szerettem az osztályomat, megfogadtam anno, hogy nem is megyek el ilyenekre soha, (max ha nagyon sikeres lennék az élet minden területén).

A helyedben meg: "passzívan tiltakoznék" azzal, hogy nem is reagálnék erre semmit, és el se mennék. Esetleg megbeszélnénk többen, akik jóban vagyunk, hogy nem megyünk el, helyette beülünk kávézni, vagy sörözni. Az ilyen szervezkedő, "hozd magaddal a pereputtyosat", "benyalunk a tanárnak" emberektől amúgy is felfordul a gyomrom... De szerencsére senki se kényszeríthet, a döntés a te kezedben van!

2018. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

szerintem csak az osztály tagjainak kell ott lennie, nagy ajándékok vásárlása meg felesleges.

mi van, ha csak öten mennek el? akkor 5 ember fizet mindent?

Nálunk úgy szokott lenni, hogy vacsorát és ajándékot álljuk mi a tanároknak és csak az osztály tagjai vesznek részt az eseményen.

Tanároknak egy üveg bor, tanárnőknek egy kisebb csokor, volt ofő kap nagyobbat. Ált. 3-5 tanár jön el, ez kb. 18-22 ezer Ft pluszköltséget jelent. Ez osztálylétszámra lebontva 800-1200 Ft befizetése fejenként, attól függően mennyien jöttünk el. Meg a saját étkezését állja mindenki.

Kb. 5000 Ft-ból ki szokott jönni személyenként és jól érezzük magunkat. Felesleges tízezreket befizetni.

2018. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan már rég volt érettségim, de soha egy találkozót se szerveztünk, annyira rühelltük a másik pofáját.

De a gyereket valóban baromság elhozni. Még a feleség/férj oké, bár ez se szokványos. Mit csinálnának ott idegenek közt???

De a tanárok kajáját illik kifizetni.

2018. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy osztálytalálkozón sem voltam jelen mert azonkívül csak pár ember tartotta a kapcsolatot,én csak egyikükkel és ő se ment el, mert nem volt értelme.Aztán kiderült hogy el is maradt az osztálytalálkozó.Aztán már nem is szerveztek többet.

De ez a vigyük a családot is elképzelés tényleg nevetséges, mégha olyan osztályom lett volna akikkel szívesen újra találkoznék, ez akkor is sok lenne.Nem hogy még az osztályfőnök feleségének virág😂

2018. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!