Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek gáz, ha valaki...

Szerintetek gáz, ha valaki egyetemista létére nem kimondottan művelt (azon a területen meg egyáltalán nem, ahová jelentkezett)?

Figyelt kérdés
Abból a benyomásból, amit szereznem sikerült ez alatt a rövid idő alatt a csoporttársaimról, az jött le, hogy többen is sokkal inkább képben vannak, mint én. A hozzáállásom a szak megjelölésekor kb. az volt, hogy azért megyek oda, hogy tudást halmozzak fel (tehát szeretnék tájékozottabbá válni), de most, hogy beütött a valóság, kicsit zavarban érzem magam.
2018. szept. 19. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Már Lenin is megmondta (amikor meglátta Sztálin bizonyítványát): "Tanulni, tanulni, tanulni!".Most komolyra fordítva: igen, tanulni, tehát pótold be amiből lemaradtál. Mozi, sörözés, pláza, shopping, csajozás, fiúzás helyett tanulni. Ne ess kétségbe! Tanulni sosem szégyen. Én szakközépből mentem tovább és akik gimit végeztek, azokkal szemben hátrányom volt (nem voltam egyedül!), de rövidesen behoztuk a lemaradást. Akarat kérdése. Sok sikert és ne csüggedj!
2018. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%

A mai világban ez már egyáltalán nem gáz. Szerintem legalább 10-ből 2 diplomás nem ért ahhoz a dologhoz amiből a diplomája van. (a szakmunkások között ez az arány 10-ből 9)


Nekem például némettanár az eredeti szakmám, de már egy alapfokú nyelvvizsgát nem bírnék letenni és soha nem dolgoztam tanárként.


Az egyik jó ismerősömnek matektanár az eredeti szakmája, de azt sem tudja mennyi 2*2. Ő sem tanított soha.

2018. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

2-es,

úgy gondolom, hogy túlzol és nem is kicsit. Bizonyítani nem tudom a nézetemet, mert csak afféle sejtés, de a valóság más lehet. Ezért nem is pontoztalak.

2018. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Ketteske, akkor is gondold úgy, hogy nem gáz nem érteni a szakmát, mikor nyitott mellkassal fekszel a műtőasztalon. Ostoba.
2018. szept. 20. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Én azt nem értem, hogy akkor minek jelentkeztél az egyetemre. Ha jelentkeznék, azért tenném, mert olyan munkát akarok, amelyhez az kell. Azért az egyetem kicsit drága, hogy csak félmunkával csináld. Szerintem vagy vedd komolyabban, vagy pedig hagyd ott!
2018. szept. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
#2 Csak mert a mai világban vannak ostobák, miért ne lenne gáz? Miért ne ítélnénk el? Emiatt még nem válik elfogadhatóvá.
2018. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Engem kimondottan idegesített, hogy rengeteg volt az egyetemre nem való dilettáns szaktársam. Komplettebb összefüggéseket már sokan nem értettek, elemzői készség és általános műveltség nulla. Vártam, hogy majd az egyetemen végre olyan emberek között leszek, akiknek van valami esze, erre a 250 évfolyamtársból volt nagyjából 20 olyan, akinek volt keresnivalója a szakon, pedig magyar viszonylatban neves egyetemre jártam. Ettől függetlenül sosem késő elkezdeni, ha komolyan veszed, akkor fél év alatt több tudást magadra tudsz szedni, mint sokan abszolutóriumig.
2018. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok másodéves tanárin, és a magyaros oldalon azt vettem észre, hogy sokan vannak, akik nagyon jól fejezik ki magukat, rengeteg szót használnak. Ami engem illet, sokat olvasok, mindent ami kötelező és ajánlott, illetve ezen kívül azt ami érdekel, mégsem tudom szóban olyan jól kifejezni magam, mint ők, attól függetlenül, hogy mindent értek amit mondanak, csak valahogy olyan érzésem van, mintha ők tényleg bele lennének olvadva az irodalomtudományba meg a szociológiába, és még véletlenül sem tudnám magam egy szinten érezni velük.

Igazából az első pár féléved alatt biztosan találsz olyan témát, amiben kicsit szívesebben belemerülsz. Nem említetted, hogy milyen szakon vagy, de nekem pl a magyar mellett egy másik közismereti tárgyam van, ahol a világra kapok kellőképp rálátást, így hiába érzem azt, hogy némely csoporttársam műveltebb, azért én is szívom magamba az információkat, kevésbé hozzáértő embereknek pedig én tűnök okosabbnak, megwha nem feltétlenül igaz ez.

Sok sikert az egyetemhez, bizzos megtalálod a helyed az adott tudományon belül, csak maradj mindenre nyitott :)

2018. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ketteske, akkor is gondold úgy, hogy nem gáz nem érteni a szakmát, mikor nyitott mellkassal fekszel a műtőasztalon. Ostoba."


Ilyet nem mondtam. Akkor nem gáz nem érteni a szakmát, ha az ember pályaelhagyó, és manapság ebbe a halmazba a diplomások egyharmada simán beletartozik.

2018. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk szaktól is függ. Én jogásznak tanulok, gimiben, szakközépben nem sűrűn találkozik a diák ezzel a területtel, maximum töri órákon. De szerintem ne csüggedj, az első év az alapból ilyen kipróbálós év, mert lehet túl hamar döntöttél, más volt a cél stb. s lehet egy év múlva már másik szakon leszel, mert az jobban megtetszik :) Szerintem kezdj el tanulni, utánaolvasni ( ajánlott irodalmak ), s ha már kezded látni a dolgokat, akkor legyen önbizalmad, mert ez nagyon király. Viszont ha nem tetszik a szak, akkor szerintem nyugodtan válts, az a legjobb ha minél előbb megtalálod azt, ami érdekel :))
2018. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!