Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyetemi pályafutásom elején elutasítottak egy szakkollégiumból, ahová nagyon szerettem volna bekerülni. Nem tudom pontosan, miért nem vettek fel, de az valamelyest vigasztalt, hogy az intézményétől eltérő tudományos részirányzatban akartam akkor még tevékenykedni - legalábbis az önéletrajzom alapján.

Az egyetemen viszont egy oktatóm nagyon komolyan javasolta, hogy foglalkozzak tovább egy bizonyos témával, amit nála kezdtem kidolgozni, és én is beláttam, hogy tényleg jó érzékem van az adott tárgyhoz.

Az engem anno elutasító bizottság egyik fő tagját nevezzük X-nek. Amennyiben valóban továbbviszem a témát, esetleg - az oktatómra hallgatva - maradok MA-n ezen az irányvonalon, óhatatlanul is konfrontálódnom kell majd X-szel, aki egyszer már nemet mondott rám. A TDK-n biztosan találkoznék azokkal, akikkel a szakkollégiumi felvételi kapcsán ismerkedtem meg, és őket felvették, vagy már eleve tagok voltak. Ha X. nem is, ők valószínűleg emlékeznek rám, és nem akarom, hogy az egész munkám szánalmas kaparásnak tűnjön, hiszen valljuk be, az intézményen belül előnyben indulnak X. saját szakkollégistái. Tudom, hogy a gondolatmenetem nem éppen racionális, de egyszerűen nem akarok megint csalódni, vagy az az ember lenni, aki nem hagyja abba, pedig rajta kívülálló okok miatt nincs esélye.



2018. szept. 24. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak én vesztettem el teljesen a fonalat...

Konfrontálódj ha ez kell ahhoz, hogy arról írj amiről akarsz! Ha valóban te akarsz írni a témáról és nem csak a tanárod mondja, hogy szerinte de jó lenne.

Minden mással meg ne törődj. Ha el van döntve, hogy nem akarnak felvenni, akkor se add meg nekik a lehetőséget, hogy azt mondhassák nem is akartad annyira.

Amúgy egy szót nem értek az egészből.

2018. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!