Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek higy marad energiátik...

Nektek higy marad energiátik tanulni mikor hazaértek?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy sosincs.

Megpróbálok leülni tanulni mindig, de a fejem egyszerűen mindig elkalandozik. Ha későbbre akarom hagyni abból sosincs semmi, mivel estefele még annyi figyelmem se marad. Ti hogy oldjátok meg?



2018. okt. 2. 15:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem tanulok úgy kifejezetten esténként. Órán mindig próbálok nagyon figyelni, a lehető legtöbbet megjegyezni, otthon dolgozat előtt kétszer-háromszor elolvasom a jegyzeteket, stb., és lesz, ami lesz. Fogalmakat, évszámokat, memoritereket persze, megtanulom, azzal nincs is gond. Néha, ha olyanom van, vagy nem felejtem el a házit, akkor megcsinálom otthon, egyébként szünetekben szoktam megcsinálni.

(Nem a legjobb hozzáállás, de mivel csak a német-angollal tanulok tovább, ezért azokból dicséretes ötös vagyok, a többi tantárgyat mondhatni lesz@ rom, egy hármas mindenből legyen meg, és tovább nem érdekel a dolog.)

16/L - nyelvi tagozat

2018. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Idén kezdtem a kilencedik osztályt biológia-kémia tagozaton, és be kell vallanom, elég nagy a hajtás. A két főtantárgyamból mindig rendesen felkészülök, ez nem is okoz problémát, hiszen szeretem csinálni, így számomra nem teher tömni a fejembe a tudást ezen a téren. :) Angolból és németből is egészen jól teljesítek a nyelvérzékem miatt, ezért különösebben nem szoktam készülni az órákra, általában megcsinálom a házit, és gyakorlásképpen (na meg kikapcsolódás céljából) az adott idegen nyelven nézek valami filmet, ismeretterjesztő sorozatot (Kurzgesagt, csak ajánlani tudom minden tudományra nyitott embernek!), matek egész jól megy, nincs vele problémám, a többit meg hagyjuk. :D Ebben a hónapban kétszer kellett esszét írnom biológiából, kémiából meg muszáj gyakorolnom a számolásokat, illetve a laborfeladatokat, tehát sokszor nincs más tantárgyakra érdemben időm. :D Így is hulla vagyok a nap végére, főleg, hogy kollégista vagyok, kb. zéró szabadidővel, de mindenért kárpótol a társaság, és az, hogy szeretem, amit csinálok. :)
2018. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!