Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 10 éves osztálytalálkozón...

10 éves osztálytalálkozón nagyon gáz egykori tanárunk szemére vetni egy régi sérelmet?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a 10 évesünk. Jó érzés volt összejönni korábbi barátainkkal, osztálytársakkal. Barátnőm azonban a tanárúr szemére vetett egy régi sérelmet. Annyiban valós a dolog, hogy valóban történt anno egy megalázó helyzet barátnőm számára, amit egy ideig akkor ráragadt... De nem hiszem, hogy illendő lett volna már ezt felhozni és emiatt parádézni. Valamikor a kétezres évek elején történt, ki emlékezett már arra. Tanár úr megjegyezte, nagyon elégedett velünk de mi ne keressük őt több összejövetelünkre. :( Nem én kezdtem a vezekedést, de nagyon nagy lelkiismeret furdalásom van :( 28-30 évesek vagyunk.
2018. nov. 3. 08:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
80%
Csak nem te is tanár vagy, 18-as? :D
2018. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a véleményeket, 18-asnak is köszönöm a szakértői választ.


Közben eljutott hozzám egy hír, késő délután barátnőm felhívta a Tanár urat, bocsánatkérés céljából. Pityergett ahogy beszéltünk, valószínű már neki is fájt. Hát, a Tanár úr azzal zárta, hogy "maga nem változik, de azért jól esett hogy felhívott"...

2018. nov. 3. 18:34
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

És a tanár bocsánatot kért tőle a régi eset miatt?

Ha már így felnőttként is utána nyúlt és a viselkedésével elérte, hogy még ő pityeregjen és magyarázkodjon utólag?

Mondhatta volna neki, hogy "gratulálok tanár úr, maga sem változott semmit"

2018. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező,szerintem az sokkal cikibb, hogy semmilyen szinten nem állsz ki a "barátnőd" mellett. A barátnődet egyértelműen elég nagy igazságtalanság érte, ha a tanár pitiáner módon személyes okból buktatta meg. Ilyen értelemeben teljesen jogosan hozta ezt fel és vonta felelősségre a tanárt (nyílván szerencsésebb lett volna, ha félrehívja a tanárt - bár gondolom, a tanár se titokban buktatta meg őt). Nem is értem az érvelést, hogy "nem illik". Miért, ha valaki 10 éve meglopott, és ezzel nekem kárt okozott, és ezért sose tudtam felelősségre vonni, akkor ezt nem illik felhozni, hiszen már olyan sok idő eltelt, és különben is ciki, hogy nem tettem túl magam rajta, hogy megloptak?

Mellesleg vannak helyek, ahol ilyen ügyből etikai ügyet lehet csinálni, és a tanár megütheti a bokáját. Persze nem csodálatos országunkban :)

Nagyon szomorú, ha emellett még esetleg lelkismeretfurdalást is keltettél/keltettetek a barátnődben. Gyakorlatilag az áldozat kért bocsánatot attól, aki bántotta őt.

A tanár meg egy utolsó senki: felnőtt emberként szemétkedett egy tizenéves diákkal, és még 10 év múlva is neki áll feljebb. Ha érett valaki lenne, akkor ő kért volna elnézést.

Az a kommentelő, aki meg azt állította, hogy kizárólag azt lehet megbuktatni, aki nem tanult - hol élsz, Disneylandban? :) Vagy esetleg Te magad is olyan tanár vagy, aki szemét módon viselkedik azokkal a diákokkal, akiket nem kedvel, de ezt a világért se ismernéd be, még saját magadnak se?

2019. júl. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ami még furcsa számomra, hogy milyen osztálykozösság ez, hogy egy tanár ennyire megalázta anno egy osztálytársatok, és ezek szerint mindenki automatikusan a tanár pártját fogja? Egyáltalán miért hívtatok meg egy ilyen tanárt? Vagy ő is az a fajta tanár volt, aki azokkal a diákokkal, akiket nem kedvel, kiszúrt, a többiekkel meg nyálas módon kedves volt?


8-snak még annyit, hogy középsuliban volt egy csaj, aki osztályfőnök nagy kedvence volt. Az ofő matektanár is volt. A csajt kénytelen volt megbuktatni vmelyik félévkor, annyira rosszak voltak a jegyei. De következő félévben sokat javított, ezért évvégén 5-t kapott az egész évre, annak ellenére, hogy a kollégái az értekelzeletn nem értettek vele egyet(!).

(1+5)/2=3, tehát még ha csupa 5-e is lett volna a csajnak második félévben, akkor is csak 3-at kaphatott volna. Dehát kis kedvenc volt, így 5-t kapott.

És az ofő még például állította elénk, hogy erre bárki képes. A csajt a szülei a bukás után mindennap magánmatekórára járatták. Amikor vmelyik diák a dícshimnuszra azt merészelte mondani, hogy sajnos nincs mindenkinek lehetősége mindennap magánmatekórára járni, akkor az ofő beközölte, hogy de végülis a matekfaktosoknak is ugyannyi matekórájuk van egy héten. WFT? Könyörgöm, hogy lehet a csoportos, színvonaltalan középiskolai matekórák és az egyéni magánórák közé egyenlőségjelet tenni.

Még sorolhatnám az ehhez hasonló sztorikat, amikor a tanárt egyértelműen az irányította, hogy az illető diákot szerette/ nem szerette, nem pedig a diák tudása, teljesítménye aapján adott jegyet.

2019. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!