Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy bizzak meg anyukámban...

Hogy bizzak meg anyukámban vagy kivel oszthatnám meg ezt az érzést, hogy megszűnjön?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és kb. 1 éve, mióta megláttam, iszonyatosan tetszik az egyik tanárom. Tavaly még nem tanitott minket, nem láttam olyan sűrűn, ezért úgy voltam vele, hogy nem baj, majd elfelejtem. De tévedtem. (Csak két barátnőm tudja, akik nem ide járnak.) Szándékosan nem nézegettem facebookon meg próbáltam elterelni a gondolataimat, de hosszú távon nem sikerült kivernem a fejemből. Ahogy kezdődött a tanév egyre felerősödtek ezek az érzések, vágyak, álmok, és teljesen beboritott engem. Úgy érzem beleőrültem. Eleinte csak nem tudtam koncentrálni a leckékre, meg nem jártam be az óráira ,mivel állandóan izzadtam meg az ajkaimat harapdáltam akarva-akaratlanul, és ez baromi feltűnő volt, (és tuti hogy leesett neki, mert egy jópárszor eljátszottam) De már komolyan ott tartok, hogy parázok bejárni suliba, mert mindig amikor meglátom, akkor remegek és legszivesebben sikítva elfutnék. Egyszer megkérdezte, hogy kell e segitség a leckében,(mindenféle komolyabb szándék nélkül mert mást is meg szokott kérdezni) hát amit akkor átéltem, az nagyon beteg volt. Szerintem 3 teremmel arrébb is hallották a szivverésem, teljesen leblokkoltam és össze-vissza kapkodtam a levegőt.


Tudom, hogy nem vagyok szerelmes , csak baromira vágyom rá és ezt a dolgot irtózatosan felfújom, de nem tudom, hogy tudnék lenyugodni és megoldani ezt a helyzetet, hogy ne küzdjek ilyen szorongással, pánikkal és depresszióval. És hogy tudjak suliba járni normálisan.



2018. nov. 5. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is így voltam az egyik tanárommal, mivel nem tudtam figyelni órán, sokat rontottam, ezért átkerültem egy másik csoportba, azóta mintha kicseréltek volna. Felajánlották, hogy visszatesznek az eredeti csoportba én meg mondtam, hogy nem nem és nem. Szegény azt hiszi, hogy bajom van vele.
2018. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Remélem tudod, hogy ez nem normális. Egy gyors pszichológiai konzultációt javaslok megfelelő szakemberrel. Anyukád ide most kevés lesz.
2018. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Ez már kezd a gáz kategória lenni . El se merem képzelni,mi lenne,ha szabadon rávethednéd magad..... Ez tényleg pszichológus kategória.
2018. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

ez egyáltalán nem pszichológusi eset, egyszerűen csak szerelmes vagy. én is ilyen voltam gimiben, csak nekem az egyik felsőbb évfolyamos fiú volt a kiszemeltem. Ha megláttam a szünetben én utána a padra borulva pihentem ki az élményt :D

szinte sajnálom, hogy ilyet már nem tudok átélni... ó azok a gimis évek :D

2018. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
#4: A kettő sajnos nem ugyanaz.
2018. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
ugyan már. az én szerelmem sem volt viszonzott. volt olyan osztálytársam nekem is, aki a töritanárba volt iszonyúan beleesve, mégsem lett belőle semmi: sem botrány, sem pszichiátria. Nem tudom, miért kell egy ennyire hétköznapi történetet túllihegni.
2018. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Felületes ismeretséget vicc szerelemnek hívni.
2018. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam, hogy szerelem :D De annyira hülye vagyok hogy ennyire túlreagálom és hogy ekkora ügyet csinálok belőle. Csak nem bizom se anyumban, se a pszichológusomban mert félek hogy elmondják nevelőapumnak ő meg nem együttérző semennyire és tuti elkotyogná az igazgatónak és mégjobban le fogok égni.
2018. nov. 6. 21:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg emberrel megtörténik az iskolai évek alatt, hogy elkezd rajongani az egyik tanárja iránt.

Igazából az is lehet az oka, hogy a szüleiddel nincs jó kapcsolatod és így mivel az iskola amolyan második otthon, így felnézel a tanárodra, mert ő törődik veled.

És utána többet képzelsz a személyiségébe.

Olyannak látod őt amilyennek akarod.

De ha sulin kívül ismerted volna meg, akkor nem rajonganál érte.

Szerintem ne tégy semmit ellene, hiszen minél jobban elakarod kerülni és minél jobban szorongsz az osztálytársaidtól, a tanárodtól, annál rosszabb lesz.

Próbálj meg ne ezzel foglalkozni, hanem a tananyaggal amit lead az órán és következő órára tanuld meg.

Én azt javaslom még, hogy valakivel beszélgess erről, akit úgy érzel tud segíteni.

2018. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
#8: A pszichológust köti a titoktartás,akkor is,ha fiatalkorú vagy. Szóval menj csak el.
2018. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!