Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeretitek/szerettétek suliban...

Szeretitek/szerettétek suliban a mikulásra ajándékozást?

Figyelt kérdés

Én már nem vagyok sulis, csak eszembe jutott, hogy olyan rossz emlék ez nekem. Általános iskolában és gimiben sem volt semmi értelme. A nevek kihúzása után sokan elmondták egyből hogy kit húztak ki, volt akik cserélgettek. Volt hogy olyan embernek kellett vásárolnom akivel 2 mondatot nem beszéltem, azt sem tudtam mit szeret. Verset nem tudtam írni, max jellemzést. Mindig olyan kínos volt számomra. Én úgy láttam hogy csak ránk volt erőltetve akkoriban.

Ti hogy vagytok/ voltatok ezzel?



2018. dec. 1. 19:16
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem szerettem, több szempontból is. Őszintén, hülyeségnek tartom.

A névhúzás utáni szünetben már mindenki tudja hogy ki kit húzott.

Az előre megbeszélt árat szinte senki sem tartotta be. Ha olyat húztak akit nem kedveltek akkor adtak neki valami pár száz forintos szutykot. Ha barátot húzták akkor pedig dupláját/tripláját fizették ki a megbeszélt árnak. Két évvel ezelőtt két barátnő húzta ki egymást az osztályban, az egyik nemcsak egy mikuláscsomagot vett, de még hozott be neki pálinkát is (Ez már nagyon túlment az áron, ráadásul akkor lehettünk vagy 15-16 évesek.)

Másik részről azért nem tartom ezt az egészet jó ötletnek mert csak még több lehetőséget adnak vele a kevésbé kedvelt diákok bántalmazására. Hála az égnek velem ilyen nem történt még, de hallottam olyanról is aki szappant vagy téglát kapott Mikulás csomag helyett.

Vagy éppen az történik hogy te rendesen megveszed a Mikulás csomagot, cserébe viszont kapsz valami max. 600 forintos bolti előre összeállított csomagot.

Mondjuk azt is figyelembe kell venni hogy nem minden család engedheti meg magának azt hogy rendes csomagot állítsanak össze. Normális iskolákban megválaszthatod hogy szeretnél-e részt venni, máshol meg kötelező mindenkinek.

De meg tudom érteni az igazgató/tanárok motivációját is, ők csak jót akarnak ezzel. Viszont az esetek 99%-ában nagyon nem így sikerül.

2020. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

"hallottam olyanról is aki szappant vagy téglát kapott Mikulás csomag helyett."

Úristen... :( Ennyire nem lehetnek szemetek a diákok. Én biztos elsírtam volna ott magam, ha ilyet kapok. Szörnyű ami megy.

Ezt az egész ajándékozós baromságot meg kéne szüntetni.

2020. ápr. 20. 21:16
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

En nem szerettem.

Elvileg titokban kellene tartani hogy ki kit huzott de meg aznap tudtuk majdnem mindenkirol hogy kit kit huzott. Aztan mentek a cserelgetesek. Joska nem szereti Belat ezert cserel Matyival akinek baratja Bela.

Egyszer volt egy ev hogy en nem tudtam engem ki huzott, ugyanis par ember nem arulta el, talan 5 ember a kb 35bol meg az osztalyfonok. Aztan ajandekozasnal nem volt ott mindenki. A pontos sztorit nem tudom hogy engem ki huzott de nem kaptam ajandekot es mar vegigertunk a sorban. Az osztalyfonok utana behozott nekem egy csomagot. Nem tudom hogy o keszult e arra hogy lehet valaki nem vesz semmit vagy az illeto elkuldte az iskolaba, nem tudom mar. Olyan is volt az osztalyba aki nagyon szegeny volt, anno 1000 forint koruli osszeg volt a megallapodas de volt akinek annyi se volt.

A masik hogy valaki be se tartja a szabalyt es olcso vackot vesz.

2020. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
37%

Én imádtam, az ajándékozás a szeretetnyelvem és, mivel enyhén autista (aspergeres) vagyok, alapból van egy szokásom, hogy nagyon megfigyelem az embereket (gondolom, hogy megállapítsam veszélyesek-e lol), így gyakran tök random osztálytársaimról, akikkel alig beszéltem, tudtam milyen kajákat szokott enni, milyen dolgok iránt érdeklődik, így nekem könnyű volt. Azt különösen szerettem, mikor általam kedvelt személyt húztam és "elkényeztettem" az ajándékaimmal. A keretet azt hiszem minden alkalommal túlléptem, vagy legalábbis nagyon közel mentem a felső határához. Emlékszem, középsuliban az egyik srácra 1500-2000-es keret mellett 6500-at költöttem, mert nagyon kedveltem, egy random lányra, aki szimpi volt, de csak ritkán beszéltünk, meg ilyen 3500-öt.

Én még sajnáltam is, hogy 11.-ben már nem volt ilyen (mert ofőnk kitalálta, hogy nem muszáj, lett róla egy szavazás (döntetlen lett), aztán a tanárunk lefújta az egészet), 12.-ben meg a Covid miatt.

Mindenesetre, 11.-ben itthon pótoltuk ilyen "húzós karácsonnyal", 12.-ben meg szétesett a családom, szóval maga a karácsony is ilyen "eh" hangulatú. Idén meg még jobban az lesz. Szóval most már a szilveszter lesz a kedvenc ünnepem, míg valamitől meg nem javul újra a karácsony.

2021. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Én még soha nem tapasztaltam, hogy a karácsonyi ajándékozás külön van, mint a Mikulásos, nálunk csak egy volt mindigis.

Általánosban nálunk nem volt extra. Kb mindenki helyett az anyukája állított össze a csomag édességet. Emlékszem egyszer az ofő húzott, az mondjuk tök jó volt, mert kb hasonló ízlésünk van édességek terén.

Gimiben már izgalmasabb. Nálunk jó az osztályközösség ilyen téren, szóval szinte soha nincs az, hogy valakivel ki lenne cseszve. Jó, mondjuk egyszer egy laktózérzékeny osztálytársam kapott egy nagy a adag túrórudit véletlenül, mert aki húzta nem volt benne biztos, hogy tényleg az, mert a csaj sokszor mondta az évek alatt, hogy ő imádja a túrórudit, szóval végülis elmondása alapján nagyon örült neki. Amúgy én személy szerint amióta gimis vagyok nem kaptam hű de rossz ajándékot, sőt, épp ellenkezőleg, pedig soha nem olyan húzott engem, akivel akkor éppen hű de közel álltunk volna egymáshoz. És eddig én se húztam olyat, akivel nagyon közel álltunk volna egymáshoz, de nulladikban könnyű dolgom volt, húztam egy csajt, aki szereti az édességeket, meg a rózsaszín és aranyos dolgokat, szóval csináltam egy mini(kisujjnál kissebb) rózsaszín macit, és körbe raktam édességgel, és bár azóta se vagyunk jóban, a pici maci mindig a tolltartójába van, aztán kilencedikben olyat húztam, aki gyűjti a karácsonyi díszeket, szóval szintén nem volt nehéz kitalálni, hogy mi legyen édesség mellett, tizedikbe meg valaki olyan srácot húztam, akihez semmi ötletem nem volt, hogy azért valami személyeset is tegyek az édesség mellé, de nem is volt erre szükség, mert véletlenül csoportos beszélgetésbe keveredtem vele, és pont arról volt szó, hogy ki minek örülne, és ő azt mondta, hogy leginkább ehető dolgoknak, ő mindent szeret, nem alergiás semmire és aztán tizenegyedikben, ami ugye tavaly volt, nem volt húzás a vírus miatt, igazából próbáltuk megoldani így is, hogy tudjunk egymásnak ajándékozni, de nem jött össze. Idén nagyon reménykedtem benne, hogy bárki lányt húzzak, mert azért a lány osztálytársakat jobban ismerem, hiába kolis mindenki az osztályból, azért mégis a lányokkal lakok egy folyosón, mivel én is lány vagyok, és így azért lehet diszkrét megfigyelést tartani, de fiút húztam, ráadásul olyat, akivel nem beszéltünk kb semmit az öt év alatt. Nem baj, megoldom, kreatív vagyok. :D


De hogy mondjak valami negatívat erről az ajándékozás dologról, én speciel kínosan érzem magam, amikor ki kell állni, és beszélni arról, akinek adjuk az ajándékot. Szerintem egyszerűbb csak odaadni.

2021. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kimaradtam ebből. Beszéltem a tanárral és nem kellett sem adnom, sem kapnom. :D
2021. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem rajongtam érte.

Én általában minden jóval megtöltöttem a csomagot, aztán kaptam cserébe valami silány vackot.

Volt mindig az szmk-tól is csomag, az egységes volt és elég lett volna annyi is.

Utálom az ilyen erőltetett szocializációs faszsàgokat, általában mindenki rühelli ezeket és pont nem érik el vele azt amit kellene.

2022. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is utáltam.

Volt hogy egyszer semmit se kaptam, és még utána nekem kellett szarul éreznem magam otthon is mert anyámék azt hitték megettem az egész csomagot hogy nekik ne kelljen adnom... -.-

De egyszer kaptam egy doboz saját készítésű muffint egy lánytól, soha olyan finomat még nem ettem, annak nagyon örültem. :)

2022. dec. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon szep volt
2022. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Első az ötödikben volt, előtte negyedikig "mikulás bacsi" hozta mindenkinek. Viszont már itt szar volt, az ajándékozóm megzavarodott és egy héttel előbb odaadta és úgy kellett neki szólni hogy engem ajándékoz, mert valami kavarás miatt én ajándék nélkül maradtam volna. Mivel megkaptam előbb ezért én ajándékozáson csak pislogtam banbán és nem volt előttem semmi és még engem basztak le hogy biztos titokban előbb kikonyorogtem úgyhogy üljek csak üres kézzel. Aztán minden év tűrhető volt majd jött a 9-12 osztály, itt nem voltam valami közkedvelt és aki csak kihúzott minden évben fintorgva hangoskodva cserélt el. Akinek én adtam csak fintorgva elfogadta nekem meg egy évet kivéve egy gyermekkori barat osztálytársam ajándékozott, aki nem bírt engem ebben az időszakban pedig legjobb barátok voltunk elvileg. Egyik évben borítékban kaptam 1000 forintot és mellette úgy ordított velem valami miatt hogy végig sírtam csendesen az ajándékozást és mégcsak bocsánatot sem kért. A többi sem volt jobb, minden évben elém vágott vmit, ha meg más húzott az is ezt tette
2022. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!