Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A fiatalok miért akarnak...

A fiatalok miért akarnak Pesten továbbtanulni és egy albérletben rohadni, miért nem maradnak inkább egy vidéki egyetemen, ahova be tudnak járni és otthon lakni?

Figyelt kérdés
Aki Pestre elmegy tanulni,annak saját lakása soha az életben nem lesz,hiába a karrier meg a magas fizetés,ha egy albérletben éli le az életét saját lakás helyett.Pesten meg soha nem lesz annyi pénze hogy lakást vegyen.

2018. dec. 3. 23:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
7%

Mert 1 darab életük van, és 20-on évesen hiszik, hogy majd megváltják ők a világot.

Aztán ahogy tapasztalnak, meg veszik palira őket, döbbennek rá az igazságra.

Tonnaszámra van a sok diplomás okostojás, és a végén úgyis valami ócska multi cégénél fognak reggel 8-tól du 4-ig ülni valahol bagó fizetésért.

Természetesen ezt ők most sokkal jobban tudják 20-on évesen, mint én, hogy mi a jellemző, hisz mondta nekik apukájuk, meg a szomszéd Béla kisfia.

A munkaerőpiacon szinte semmi más nem számít, csak hogy mekkora pofád van, meg mennyire vagy talpraesett.

Nekem is van kismillió OKJ-s, OKÉV, összes jogosítvány, könyvelő, rendszergazda/php végzettség, mégsem dolgozom a szakmáimban. Kidobtak rám egy rakás pénzt.


Ezeknek a diplomás ifjoncoknak egyedül az ingatlanpiac veszi a hasznát, meg a megörökölt ingatlantulajok.

Szintén szidom őket én is, mert odamennek Pest megyébe a halál fszáról, felhajtva evvel az ingatanárakat, ahelyett, hogy maradnának ott, ahova a Jóisten teremtette őket.

Most vettem vidéken egy házat, ügyvéd tulajtól, aki a padláson hagyta a számláit, könyvelését.

Átnézve őket, a fószernek az utóbbi 5 évben kb 0 Forint bevétele volt.

Budapesten ügyvéd....

Kb minden kapualjban tábla: ügyvéd iroda.

De azért gyártsuk folyamatosan a diplomásokat, szükség van rájuk.

2018. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Én nem "rohadni mentem" Pestre

2. Budapest egy európai NAGYVÁROS, az ország kultúrális központja, itt van a legtöbb lehetőség. Mondj még egy olyan magyar várost, ami a főváros közelébe érhet minden téren

3. Attól, mert ott tanul valaki, nem feltétlen fog ott letelepedni/családot alapítani

4. Vidéken nem csak a lakhatás olcsóbb, de a fizetés és a lehetőség is kevesebb

5. Egyetem alatt van lehetőség kapcsolatokat kiépíteni, míg egyetem után neccesebb lenne odaköltözni. És bármilyen hihetetlen, nem mindenki akar 120 ezer fős lélekszámú "kis" megyeszékhelyen "rohadni" egész életében (hogy a te szavaddal éljek)

6. Ha jó állásod van, igenis tudsz venni lakást (unokatesóm 20-as évei végén pl. nemrégiben vett és ő is egyetem okán került Pestre - hoppá)

7. Nem MINDENKI vágyik Bp-re, nekem több évfolyamtársam/osztálytársam volt 3 éve, akik Debrecenbe jelentkeztek, mint akik Pestre. És ezek olyanok voltak, akik több különböző szakot jelöltek meg, csak azért, hogy a DE-re járhassanak (tehát ők a várost helyezték a szak elé, ami szerintem nagy butaság). Az én 36 fős osztályomból vagy 5-en jelentkeztünk első helyen fővárosi egyetemre. Akik nem a DE-re, azok Miskolcra mentek végül...

2018. dec. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
22%
Mert azt hiszik hogy hú de nagy kaland elmenni egy városba ami pár órára van...
2018. dec. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Hát ez nem igaz,nem csak abban az esetbenvan,hogy csak Pesten lenne az a szak.

2 lány osztálytársam is elment Pestre a Corvinusra,amikor itt helyben,Zalaegerszegen is van közgáz és ugyan az a szak.

De másik osztálytársam is elment messzire mérnöki karra,amikor itt Zegen is van

2018. dec. 4. 18:48
 15/24 A kérdező kommentje:

#12

De kertesházat nem fogsz soha sem venni Pesten.Hiába a magas fizetés ha rohadhatsz fent a 10-en egy panelban.

2018. dec. 4. 18:51
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért abban ne legyél biztos, hogy a Zalaegerszegen levő mérnöki szakon ugyanaz van, mint a pestin, attól, hogy ugyanaz a neve. Nem biztos, hogy ugyanolyan komolyan veszik azt a diplomát, illetve ugyanolyan szaktudással fog rendelkezni az illető.


Közgáznál meg lehet, hogy a kapcsolatépítés fontos, ha az ember abban a szakmában vinni akarja valamire, akkor nem előny, ha egy 20 fős egyetemre járt.



Egyik érv sem áll persze, ha az ismerőseid csak "a buli miatt" mentek Pestre, de ez nem mindenkinél van azért így.

2018. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
És elköltenek azért milliókat albérletre,mert jobban hangzik,hogy Pesten tanultak?
2018. dec. 4. 22:52
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Létezik kollégium xd


Egyébként, ha minden kötél szakad, de én xy városban zq karra akarnék járni (mert jóhírű/csak xy városban van az egész országban/többi nem olyan nívós stb), max keresnék lakótársat. Vannak erre platformok, ahol lakótárs(ak)at lehet keresni.


De már annyiszor vakkantottál vissza baromságokat, hogy vagy troll vagy, vagy komplett idióta.

2018. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#11 Aki ügyvédként egy fityinget nem keres, vagy nagy balfék, vagy belefáradt.


Anno mi ki akartuk tisztázni az örökölt tanyát, a 4. ügyvéd volt egyáltalán hajlandó elvállalni...

2018. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Kollégiumot a hallgatók kb 20%-a kap vagy annyi se
2018. dec. 5. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!