Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A fiatalok miért akarnak...

A fiatalok miért akarnak Pesten továbbtanulni és egy albérletben rohadni, miért nem maradnak inkább egy vidéki egyetemen, ahova be tudnak járni és otthon lakni?

Figyelt kérdés
Aki Pestre elmegy tanulni,annak saját lakása soha az életben nem lesz,hiába a karrier meg a magas fizetés,ha egy albérletben éli le az életét saját lakás helyett.Pesten meg soha nem lesz annyi pénze hogy lakást vegyen.

2018. dec. 3. 23:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a megposhadt nyomorult hozzáállás az emberekben borzalmas.

Mindenki maradjon ott, ahová született? Hol éltek ti? A 14. században?

A magyar társadalomnak éppen az a legnagyobb hátránya, hogy nem mobilis. BAZ-ban nincs munka, Győrben igen, há' de az olyan messze van, jobb a közmunka a falu szélén.. Taps-taps, tényleg jobb..


Én debreceni vagyok, ott van egy elég jó egyetem, a város mégis borzalmas, semmilyen kulturális esemény, semmilyen gyakornoki pozíció, ahol valódi, szakmai munkát végezhetnék, a bérek meg.. hagyjuk, hogy mire jó.

Persze, van stadion, meg bóvli piac a proliknak, de azt a fentebb hozzászóló OKJ milliomosoknak jó, hogy a nyomi életükben valami fény is legyen..


Nézzetek kérlek egy HVG diplomarangsort. A budapesti egyetemek kimagaslanak, de a budapesti középiskolások is!

Amikor én jártam OKTV-zni, akkor hatalmas hátrányban voltam, mert nem voltak olyan nagyszerű tanáraim, felkészítőim, lehetőségeim, mint a pestieknek.

A magyar oktatásban nagyon nagyon sokat számít, hogy hol tanulsz.

S igen, én is Budapesten tanulok, kiváló oktatóktól, mert megtapasztaltam versenyeken, hogy a budapesti diákoknak sokkalta nagyobb a tudásuk, mert az oktatóik, tanáraik is olyanok!

(ezalól persze kivétel az orvosi, gyógyszerészeti, fogorvosi egyetemek, mert mind a négy ami az országban van magas színvonalú.)

2018. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Én is elmennék Pestre tanulni,de az albérletet még diplomás fizetéssel se tudnám fizetni.

Meg miért jó az,ha az fizetésed fele elmegy albérletre?Saját lakást akarok.De félretenni sehogy sem lehetne Pesten,mert albérletre menne minden.Hiába magasabbak ott a bérek,ha az albérlet elviszi a fizetésed több mint felét.

Vidéken meg elhelyezkedhetsz vidéki diplomával is.Talán lakásod is lehet.

2018. dec. 5. 23:43
 23/24 A kérdező kommentje:
Közigazgatásszervezőnek akarok tanulni,csak Pesten van ilyen képzés.De olyan alacsony fizetésem lenne ezzel,hogy nem tudnék egy albérletet se kivenni.
2018. dec. 5. 23:43
 24/24 anonim ***** válasza:

Na a közig-szervező pont az a szak, ahol a diákok közül alig kapnak kolit. Elsőben felvesznek mindenkit, aztán albérlet...

Mellette meg próbálj diákmelót találni, amikor nincs 20 óra szabdidőd a héten, mert 5 napból 3napon át reggel 8-tól este 8-ig ott rohadsz a padban, az előadások nagy része kötelező is. Az órarend meg olyan,hogy lyukas óra, óra,óra ,lyukas, óra...

Ja és mellette itt van a stop közig.

2018. dec. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!