Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Megharagudtam az...

Mit tegyek? Megharagudtam az ofőmre.

Figyelt kérdés

Szóval elég szemét volt velem. Mármint én is hibáztam, de indokolatlanul volt bunkó velem.

Nagyon igazságtalannak érzem, amit csinált velem.

Ráadásul óra után odamentem hozzá (az eset kapcsán) és akkor is nagyon kimért volt velem.

Nagyon csodálkoztam a viselkedésén, mert eddig nagyon kedvesnek tűnt.

A baj az, hogy eléggé megharagudtam rá. Ami egyáltalán nem jó, mivel ő az ofőm. Nem lenne jó vele összeveszni, mert meg több mint 2 és fél évig ő lesz az ofő.

Mit csináljak?

16/L


2018. dec. 10. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Mivel semmi konkrétumot nem írtál arról, mi történt, egyrészt gondolkozz el a saját hibádon a történetben, másrészt pedig dolgozd fel, és lépj túl rajta. Mást nemigen tudsz tenni, te is írod, hogy nem kellene összeveszni vele. Elég pocsék dolog, ha az emberre egy tanár pikkel, pláne ha az ofő.
2018. dec. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk ne a kispajtásodnak tekintsd, hanem a tanárodnak.

Mi az, hogy megharagudtál rá? Gondolod, barátok voltatok, vagy mi?

Mármint... tanár diák viszony. Tanít, tanulsz. Mit lehet ebben megharagudni?

Szóval ott van elb-va az egész történet, hogy egyáltalán kialakulhatott egy olyan dolog, ami miatt megharagudhattál.


Valószínűleg pont ezért kimért veled. Mert ez akarja helyrehozni. Azért távolságtartó (amilyennek alapból kéne lennie) hogy észrevedd magad, hogy nem öribarik vagytok, nem egy társaság, nem egy súlycsoport, és nem azért "jártok össze" hogy néha haverkodjatok, meg néha összevesszetek, hanem mert neki az a munkahelye, ahova te suliba jársz.

Az, hogy eddig kedves volt... hát ő egy kedves ember, valaki alapból ilyen. Nem kell ebbe többet belemagyarázni.

És pláne nem kell csodálkozni rajta, hogy ha észreveszi hogy többet magyarázol ebbe bele, akkor visszább fog venni.

Hogy mit csinálj? Barátkozz az osztálytársaiddal.

Tanároknak meg köszönsz, ha kérdeznek válaszolsz (ha tudsz) és ennyi. Nem olyan bonyolult.

2018. dec. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%

Teljesen aterzem a helyzetet, de mondjuk jócskán o is hibas volt

Írd le a történetet mert így nem igazan lehet segíteni

De valahogy beszeljetek meg

2018. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem csodálom hogy mérges lett rád, mert nem tudsz fogalmazni, nem derül ki semmi a kérdésből.
2018. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

(#3 kivételével)

Nem bírálást kértem, hanem tanácsot. Szándékosan nem írtam konkrétumokat. Nem értem, hogy mért kell mindjárt egyből ilyen stílusban letámadni. Ezeket amiket írtatok, normális stílusban is el lehetett volna mondani.

2018. dec. 10. 17:03
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyikünk sem támadott le (leszámítva a már törölt választ, de ő sem letámadott, csak szimplán egy bunkó troll volt).

Ha mindenen így besértődsz, akkor lehet, hogy a tanárra is valami olyasmi miatt haragszol, amit ő nem is úgy gondolt?

2018. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Júj hát mi is öltük egymást az oszimmal egy elég csúnya félreértés miatt. Érezhető volt köztünk a feszültség, aztán pár hétig mintha semmi se történt volna s utána megint. Mondjuk nálunk kicsit másabb a kapcsolat mivel ő a színi csoport vezetője ezért órán kívül tegezhetjük, meg bár meg van a tisztelet azért kicsit mégis olyan mintha a barátunk is lenne.

Nálunk a megoldás az volt hogy végül leültünk beszélni, elmondtuk hogy kinek mi nem tetszett, kit mi bántott azóta meg minden oké, sőt


Próbáld meg átgondolni hogy mi is történt, te hol hibáztál. Próbáld meg az ő szemszögéből nézni a dolgot s ha úgy van kérd meg hogy beszéljétek meg.

2018. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

"Kedves" kérdező.

A 3-mas semmi tanácsot nem adott, csak körbeszo-kodott.

Tanácsot mondjuk én adtam.


De adok még egyet. Tanulni járj az iskolába! Ha azt se ismered fel, ki ad tanácsot, meg ki nem, meg mi a hasznos válasz, és a neked tetsző válasz közti különbség, akkor eléggé rád fér!

2018. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 nem pontoztam senkit. És igen, tanulni járok az iskolába, 5-ös tanuló vagyok
2018. dec. 10. 17:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos részletek nélkül nem lehet ezt pártatlanul megítélni, mert így teljes mértékben csak a te érzelmeidre lehet hagyatkozni. Esetleg privátban nem írnád le, hogy mi történt?
2018. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!