Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az természetes ha egy kicsit...

Az természetes ha egy kicsit igazságtalannak tartom ezt?

Figyelt kérdés

A lényeg röviden:


Iskolarendszerű felnőtt képzésre járok, ahol a szakmai vizsgára bocsátás feltétele egy 25-30 oldalas projekt esettanulmány (szakdolgozat szerűség) megírása + prezentáció készítése. Én és még jó néhányan az osztályból hónapok óta szenvedünk vele. Pár osztálytársam viszont úgy gondolta, hogy letöltenek eggyet az internetről vagy elkérik más munkáját és csak a nevüket írják át rajta. (Ők maguk mondták.) Már be is adták és a tanár meg elvan ájulva tőlük, hogy milyen szorgalmasak. Nekem még kell néhány hét mire teljesen kész lesz. Általában késő éjjelig dolgozom rajta, de elgondolkoztam már azon, hogy én is keresek netről egyet és beadom azt mert úgy látszik nem éri meg a fáradtságot... Csak sajnos túl sokat foglalkoztam már vele ahhoz, hogy csak úgy félre dobjam az egészet.


Egy kicsit zavar, hogy a többség sok időt és energiát fektet bele mások meg csak leakasztanak valahonnan egy kész dolgozatot és zokszó nélkül csatolják hozzá a nyilatkozatot arról, hogy az teljes egészében az ő munkájuk eredménye.


Titeket is zavarna egy kicsit ez a dolog?


Előre is köszönöm a válaszokat.


24/N



2019. febr. 9. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Amúgy ez plágium, szóval meg is érdemelnék, hogy lebukjanak. Hidd el, sokkal jobban fogod érezni magad, ha sajátot készítesz, mintha más dolgozna meg érte helyetted. Fel a fejjel, továbbra is csak ügyesen!:)
2019. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Igen, engem is zavarna és igazságtalannak tartanám.


De más részről meg lenézném őket, mert pontosan tudnám, hogy az ő bizonyítványuk nem fog annyit érni, mint az enyém.

Ami munkát ebbe most belefektetsz, annyival több tudással fejezed be a képzést. Ez pedig a te érdeked.


Kicsit más.

Tudom, a nappali tagozatos egyetemista lét az más, de én egyetemista koromban a diplomamunkám írását, ill. az ahhoz való munkát élveztem a legjobban. Ha akkor lett volna már internet és mások internetről töltötték volna le a diplomamunkájukat, én csak nevettem volna rajtuk, hogy ostobák, akik az egyetemi képzés legélvezetesebb részét hagyják ki az életükből.

2019. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem hiszem hogy különösebben zavarna. Rengeteg beadandót írtam már meg kemény munkával, amit más csalással adott be és nem zavart különösebben, mert ugyanúgy megkaptam a jó értékelést, sőt még büszke is voltam magamra. Volt már hogy fogalmam se volt, mit kezdjek egy beadandóval, így elkértem valakitől, átirogattam benne pár dolgot és beadtam, és nem zavart senkit körülöttem.

A szakdolgozatban mondjuk biztosan nem csalnék, de nem foglalkoztatna szerintem, ha más igen. Az egyetemtől úgyis csak a papír kell, amúgy teljesen felesleges intézmény. A tudás legnagyobb részét úgysem ott adják át, hanem magamnak szerzem meg autodidakta módon. Bár lehet a te képzésed nem ilyen jellegű.

2019. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

#2

A helyzet az, hogy az ő bizonyítványuk pont annyit fog érni, mint a tiéd.

2019. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Felnőttképzés...ki legyen fizetve, oszt jó'van
2019. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Igazad van, hogy dolgozol rajta.

Azt is megtapasztalhatod (sajnos), hogy sokszor a becstelen, kiskaput kereső emberek adott esetben századannyi energiát se fektetve bele "jobbak tudnak lenni nálad" és "promózzák magukat" vagy mások promózzák őket.

Az élet nem igazságos.

2019. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Miért zavarna? Én is ugyanúgy megtehetem, semmi sem akadályoz. Nekik hamarabb eszükbe jutott, grat nekik, de ez miért zavarna? Mindíg lesz valaki akinek témad egy jobb ötlete, talál egy kiskaput.
2019. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy igazságtalan, ezért szokták a bírálók jobb egyetemeken első körben lecsekkolni, hogy nem-e lopott a dolgozat. Nálatok nincs ilyen?
2019. febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazsagtalan? Bizony.

Zavar-e? Nem. En is megcsinaltam felig, csak a szoveget masoltam annakidejen meg a kozepsuliban.

Es az en papirom is pont annyit er mint azoke akik sajat erobol csinaltak meg: Semmit!

2019. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen természetes érzés. Nekem is volt ilyen anno egyetemista koromban. Prezentációt kellett készíteni, a csaj óra előtt fél órával kérdezget engem arról, mit kell csinálni, kisegítem... aztán ő 5öst kap, én meg 4est, csak azért, mert ő természetesebben beszél közönség előtt meg mert az én gondosan elkészített ppt-mnek a színei máshogy jelentek meg a suli 1000éves szar projektorán és "levonunk egy jegyet, mert nem jó a szemnek"... hát igen, a csajszi simán times new romannel fehér háttérre feketével megírta. Ja, és előtte még csak említést sem tettek jótanácsként vagy osztályzási szempontként arra, hogy hogy jelenik meg a ppt színe a projektoron...
2019. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!