Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek a Balett Tanárom...

Mit tegyek a Balett Tanárom utálatával?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem klasszikus balettet tanulni az egyik kozepsuliban. Minden szakmai targybol negyes otos vagyok. Sose balettoztam meg, nekem a modern tanc az eloeletem. A lenyeg,hogy nagyon igyekezek es otthon is sokat dolgozom a hianyossagaimon, de a tanar minden oran megalaz es megsirat, nem tudom kibirni tovabb. Nagyon durva dolgokat szologat be, es szerintem mar a jegyemet sem a magamhoz kepesti munkamhoz adja. Nagyon kinézett magának de nem merek szolni senkinek, mert iszonyatosan felek tole es a kovetkezmenyektol! Mit tegyek?

2019. febr. 28. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Pedig szólj, első sorban a szüleidnek. Ők be tudnak menni a suliba a tanár fejére nézni. De akár ott is hagyhatod és elmehetsz egy tánciskolába. Sokkal jobbak a tanárok és profi táncos leszel, mehetsz akár fellépni is.
2019. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

"Nagyon durva dolgokat szologat be, "

Konkrétan mit? (Mert ha tényleg durva akkor lehet szólni a feletteseknek.)

2019. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Hagyjuk már ezt a behivom a szülöt dolgot... Biztos nem feszítik keresztre a csajt, csak túl érzékeny
2019. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
42%
Ne félj tőle. Mert jogaid vannak. Bőven nem tehet meg túl sokat manapság. Lehet egy szadista emberrel állsz szemben, aki azt élvezi, hogy gyengébbeket bánt. Állj ki magadért ez a legfontosabb és azt értsd meg, hogy nem kell tőle félni, mert behatároltak amit megtehet. Tegyél róla, hogy ne kelljen rosszul érezned magad. Nagyon rossz ha az ember rossz érzések közepette éli az életét. beszélj a szüleiddel, mondd el nekik úgy a történetet, hogy vegyenek komolyan. Ne hazudj max, ha nagyon jól megtervezted a hazugságot, a lényeg az, hogy elérd, hogy ne kelljen rosszul érezned magad. Ha meg nem megy akkor menj át másik balett iskolába. A lényeg, hogy a sorsod felől te döntesz és neked kell kiállnod magadért, mert más nem fog.
2019. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha beszól valamit neked, akkor ugyanúgy mondd vissza neki, őrá vonatkoztatva.
2019. márc. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Miért, szerinted mik lehetnek a következményei, ha szólsz a szüleidnek, más tanárnak, vagy az igazgatónak? Ha nem szólsz senkinek, nem tudhatják, hogy segítségre van szükséged.

Ha olyan valaki lenne hasonló helyzetben, aki fontos neked, nem akarnál tudni róla, hogy segíthess?

Keress valakit, akiben megbízol, és mondd el neki!

2019. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Ne is figyelj rá, mintha ott se lenne, hátha megunja. Amúgy az ugyanazt visszaszólod ötlet se rossz.
2019. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Huuuha koszonom a gyors valaszolat! Kihagytam, hogy ez nem kifejezett balett iskola. Modern tancosoknak keszulunk ebben a suliban, de a balett tanar iszonyatos. Azert nem merek szolni senkinek, mert feek, hogy durvabb lesz...egy pelda, amivel nagyon megbantott: ahogy elnezlek ugyse lesz beloled tancos SE. Vagy “nem sirni kell, hanem atgondolni a jovodet”... amit nem erzek igazsagosnak mivel mindent megteszek oran es a legjobbra torekszem.
2019. márc. 2. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:

"“nem sirni kell, hanem atgondolni a jovodet”... amit nem erzek igazsagosnak mivel mindent megteszek oran es a legjobbra torekszem"

Azért ezen a részén gondolkodj el komolyan, mert lehet benne igazság (akkor is, ha nem tetszik): lehet, hogy azt látja rajtad, hogy sokkal tehetségesebbnek hiszed magad, mint amilyen vagy, és hogy túl nagy terveket szövögetsz a balettal kapcsolatban. "Mindent megtenni" meg "a legjobbra törekedni" még kevés lehet. Ő a szakember, lehet, hogy jól látja, és lehet, hogy a piszkálódás mélyén jó szándék is áll: hogy ráébresszen, nem ez a te utad, jobban tennéd, ha csak hobbinak akarnád megtartani a táncot, nem erre akarnád feltenni az életedet.

Egyébként miért nem mész át másik iskolába?

2019. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem gondolok sokat magamrol. Eros kijelentes, de pont hogy forditva van. Koszonom a valaszod kedves utolso de egyaltalan nem errol van szo. En pontosan tudom, hogy hol is tartok a balettban, es ennel jobb probalok lenni minden egyes nap. Es igyekszem is. Pozitivan allok a fejlodeshez, de semmi jot nem kapok vissza tole. Ertem, hogy szakember, de o az egyeteln, akitol rossz dolgokat kapok, a tobbi szakmai tanarom (5) mindig negyeseket es otosoket kapok es versenyre is elkuldenek. Azert nem megyek el, mert nem tudnam itt hagyni mar a tobbi tanart es az evfolyamot se... ebbe bele lehet kotni de keptelen vagyok ra😅
2019. márc. 2. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!