Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ilyenkor?

Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Az iskolában mi tartottunk március 15.-ei műsort (mi most ünnepeltük a suliba). Amikor mentünk fel a színpadra elestem és fellöktem egy másik gyereket is. Elszakadt a pólóm szerencsére csak a hátulján ezért nem látszott annyira a melltartóm. Mindenki rajtam nevetett. Sírva kellett lemennem a színpadról. Hogy menjek hétfőn suliba? Mi van ha mindenki rajtam fog nevetni az osztályban és cikiznek majd?

2019. márc. 2. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét múlva senki nem fog rá emlékezni. Egyébként meg nevess rajt te is, kár ezen görcsölni.
2019. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenfelet a saját fegyverével kell megverni. Vagyis, ha hétfőn cikizni fognak, gúnyos megjegyzéseket tesznek, akkor te azzal válaszolj, hogy mi lett volna, ha jobban kiszakad a pólód és melltartóban kellett volna ünnepelned ezt a szép napot. És kacagj hozzá jó nagyot. Tedd fel a kérdést, hogy vajon tetszett volna-e ez a jelenet a márciusi ifjaknak.

Egy másik verzió (ha nem vagy kapható ilyen tréfára): kérjed meg a megértőbb barátnőidet, hogy lépjenek fel melletted és utasítsák rendre a gúnyolódókat (gondolom - fiúkat). A helyzetet nem akartad, véletlenül esett, bárkivel előfordulhatott volna, előfordulnak hasonló esetek az életben. Idős emberként ezen egyszerűen túlteszem magad, persze - más a te korod béli ifjúság...

Hidd el nekem, hogy nem olyan nagy dolog, mint ahogy most felfogod!

F.

2019. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz nevetség tárgya lenni, nevesd ki magad elsőként és akkor viccmester leszel. Én eszerint élek. Ha valamit elbaltázok (és az elég gyakori mert elég ügyetlen meg szeles tudok lenni sokszor) akkor én csinálok belőle elsőként viccet és nem rajtam, hanem velem nevetnek. Ez sokkal jobb így és nem rombolja az önbizalmat se, az emberek meg szeretik a vicces társaikat. Úgyhogy ez egy win-win helyzet.

Egyébként egy hétig vagy kettőig tuti fognak vele nyaggatni, és lehet, hogy sok év múlva is fog rá valaki emlékezni. És akkor mi van? Nevess. Az a legjobb, amit tehetsz. Mindenkinek vannak ciki történetei, ettől nem leszel kevesebb. Attól leszel az, ha hatalmas gondot csinálsz belőle.

De mivel még fiatal vagy, így érthető a reakciód. Ezért a fentebbieket jó tanácsnak szánom, suliban még én is ilyen voltam, a vége felé békéltem meg önmagammal és kezdtem viccet csinálni saját magamból. És tudod mit? Élvezem. Szívből. Annyira jókat tudunk nevetni és tényleg nem negatív értelemben.

2019. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló: BRAVÓ!

Így kell kezelni a kínos helyzeteket!

2019. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm! ^^

Mondják hogy tedd a gyengeséged az erősségeddé és nem tudnak többé legyőzni. Nos, rajtam nem is fog az, ha mások gúnyolódnak rajtam, vagy nem veszem fel ha nevetnek a közelemben.

Egy pl. (amúgy elég aszoc személy vagyok). Két kollegina a közelemben beszélgetett, egy szó valamiért felkeltette a figyelmem. Odanéztem egy pillanatra, de rögtön visszatértem a saját dolgomhoz. Erre megjegyezte az egyik (amúgy nem vagyunk jóban) hogy de csúnyán néztem. Vállat vonva közöltem, hogy nekem alapból ilyen s.gg arcom van. És nem törődtem velük tovább de láttam rajta a megrökönyödést és nem tudott mit kezdeni a hallottakkal. És azóta se tudnak fogást találni rajtam. Őket jobban bosszantja. :D

2019. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Más is esett már el. Amúgy álcázd magad; de az is feltűnő lesz; hogy 'ki ez az idegen'; és ha jobban megnéznek, lehet, hogy felismernek. Felejtsd el, emelt fővel; ha pedig valaki mégiscsak felhozná, akkor 'nevesd el' a dolgot. Így pl hogy "Ja , igen, ha ha ha... :)" És mosolyogj:) És akkor így elveszed ennek a dolognak az élét. Amúgy aki szekálna vele, az meg éretlen, és még bunkó is. Nem látott még eleső embert?
2019. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A Hetedik Mennyországban volt erről szó és ott mondták, ma ezen nevetnek, aztán történik valami valaki mással és az lesz a beszédtéma.


Ahogy a többiek írták, nevess velük addig ezen; mutasd meg nekik, te képes vagy nevetni ezen, elviccelődni vele.


Velem sok kellemetlenség történt anno az iskolában és tudtam, ha nem mutatom, hogy mennyire kellemetlenül érintett, hamar elunják, illetve ezek a dolgok hamar elmúlnak.


Egyszer (akkor külföldön éltünk) pl a cipőim, ahogy összedörzsölődött az élük, fura hangot adtak ki; mindenki azt hitte, hogy fingottam. Nem sokkal rá egy lány a tesi utáni zuhanyzás alatt bepisilt (aznap azt hazudtam, hogy nincs tornafelszerelésem, úgyhogy nem tesiztem, csak mesélték nekem). Ahogy mentek a többiek a zuhanyzóknál, látták, hogy az egyik függöny alatt ott van két láb és közte csorog a pisi.


Utána megint volt valami és azon nevettek már. Szóval így megy ez.:)


Kitartást!

2019. márc. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, mi lett hétfőn?

Cukkoltak?

Röhögj rajta jó nagyot, hadd lássák, hogy nem vagy Fajankó!

Semmi gáz, hidd el nekem!

F.

2019. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is akartam írni, eljött a hétfő, mi történt végül? Ha nem szeretnéd nyilvánosan, személyesben is megüzenheted. :)
2019. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valakik cikiztek, de nem volt olyan rossz mint számítottam.
2019. márc. 4. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!