Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan fogadjam el azt, hogy...

Hogyan fogadjam el azt, hogy vannak jobbak nallam?

Figyelt kérdés

Eddigi sulis eveimben is mindig arra torekedtem, hogy a legjobb formamat adjam,es elerjem amit szeretnek.Most 9es vagyok,matek-infon,es egyszeruen mar semmi sem jon ossze.Eleg eros az osztaly,probalok veluk lepest tartani...de mindig van olyan szituacio amikor en hozza sem tudok szolni a dolgokhoz,mas meg egybol tudja a megoldast.Ilyenkor mindig azt mondogatom magamban, hogy nem tanultam eleget,vagy nem voltam eleg hatekony es gyors,es hogy lehetseges megcsinalni,hiszen van ra pelda,de en megsem tudtam.De ha en is fel vagyok keszulve es minden ok...jon egy olyan dolog amire nem szamitottam,es minden osszedol.A jegyeim emiatt is nagyon valtozoak,ami nagyon kiabrandit.Hogy lehet hogy mas mindig tokeletes mindenbol?Mi az ami nekem hianyzik?

Az egyik ostalytarsnom a legjobb pelda erre.Orszagos fizika versenyre jar,matek olimpia,kemiabol is jo,annak ellenere,hogy alig tanul es falun lakik.A nyelvek nem az erossege,de ha ugy vesszuk,hogy nem ezek kepviselik a jovot,nem is baj neki.Hogy valtoztassak ezen?



#tanulás #osztalytars kapcsolatok #matek info
2019. márc. 16. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne másokhoz hasonlítsd magad. Tanulj magadért, magadnak.
2019. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, tanulj magadért. De! Van egy olyan mondás, hogy ha egy teremben te vagy a legokosabb, akkor rossz helyen vagy.

Sose baj az ha van egy egészséges vetélkedés, de ne engedd hogy ez lefelé húzzon! Épp ellenkezőleg. Ez legyen az, ami motivál hogy jobb és jobb legyél. Nem megy? Nem baj. Csak ne add fel! Próbáld megtalálni a neked megfelelő módszert. Tanulj együtt másokkal, vagy kérj tanácsot a tanároktól, osztálytársaktól. Járj külön órákra, ha van lehetőség és szeretnéd is.

Csak semmiképp se add fel és ne nézd le magad!

Hajrá! (:

2019. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bennem volt ez, amit írtál; úgy éreztem, ha X jobb nálam, akkor bizony én egy senki vagyok, hiába a jó jegyeim és minden igyekezetem.


Emlékszem, milyen érzések jártak át, ha más ötöst kapott én meg csak négyest.


Nekem ez oda vezetett, hogy nem szívesen barátkoztak velem; jogosan. Állandó idegeskedés, folyton csak ugyanaz a téma (dogák, lecke, stb), folyton azon agyalni, hogy ki hányast kaphatott...


Utólag jöttem rá, mi lehetett.


Egyrészt én előtte anorexiás voltam (két alkalomból először) és, bár kigyógyultam, a "tökéletesség" utáni vágyat és a maximalizmust nem hagytam el sikeresen; helyette a jegyeimbe/tanulmányaimba vittem át és betegesen űztem. Az is tett rá egy lapáttal, hogy édesanyám maximalista volt és a négyesért üvöltött, a hármassal alig mertem hazamenni.


Illetve magányos voltam.


Az segített, hogy lett gimi 3. osztályában egy nagyon jó barátnőm (gimin kívül) és, bár megmaradtam jó tanulónak, de nem olyan kényszeresen, mint régen.


Kérdező, nem lehet, hogy kéne valami hobbi, baráti kör, stb? Lehetséges, hogy ha valami elvonná a figyelmed Neked is, akkor ugyanúgy szuper tanuló lennél, csak nem ilyen kényszeresen.


Kitartást!

2019. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Ismerős helyzet. 1-4 évfolyamban a legjobb voltam. Utána volt egy osztálytárs, aki mindenben jobb volt kicsit vagy nagyon, kivéve a történelmet. Ott annyira próbáltam a sikerekben túlkompenzálnk, hogy a többi tárgy rovására ment.

Félmegoldás volt, hogy abbahagytam a vele való versenyzést. Sajnos eközben úgy en bloc visszaesett a versenyszellemem.

JAVASLAT: Ne versenyezz vele, hanem magadban keress motivációt! Egy kollégám veszett jól gépel. Ha ehhez mérném magamat, elszomorítana. Ehelyett azt nézem mennyuvel jobban megy ma mint tegnap, és tegnap jobban mint tegnapelőttelőtt.

2019. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!