Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi szaktársak miért nem...

Egyetemi szaktársak miért nem akarják elküldeni nekem azt, amit órán írtak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy lógós típus, önhibámon kívül hiányzok órákról pl. múltkor egész héten gyakorlaton kellett lennem órák helyett. Aztán nem képesek elküldeni nekem amit azon a héten írtak az órán a füzetbe, amelyiken a tanár nem adja ki az anyagot. Miért jó ez az ellenségeskedés? Tény, hogy nem vagyok annyira a közösség életének a tagja, de ennyit meg lehetne tenni, nem?
2019. ápr. 22. 09:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
17%
10:54 Attól, hogy te az óvodában érzed magad huszonéves létedre, az csak téged minősít. Speciel nálunk az volt a lúzer, aki nem járt be órára, ilyen emberenek meg senki sem akarná odaadni a jegyzetét. Ha ti ilyen lúzerek akartok lenni, az a szívetek joga, de hogy ezért még mást is hibáztattok, az felháborító.
2019. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is úgy ment, hogy volt közös Facebook csoport, aztán ment fel minden jegyzet, kérdezés nélkül.

Szánalmas ez a "nem adom oda mentalitás"...

2019. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

"az csak téged minősít."


Az meg téged, hogy már 20* leírtad, hogy mekkora lúzer valaki, mert nem volt bent órán, holott ilyen bárkivel megeshet, mert létezik betegség, magánéleti problémák stb.

Szal te ezzel a rosszindulatú, korlátolt gondolkodásmóddal max az álmaidban lehettél népszerű.

2019. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Persze, itt nyilván arról van szó, hogy 1X nem volt órán. Nyilván. Szövegértelmezés sem megy az órára járáson kívül? Te sem fogod elvégezni az egyetemet, az is tuti.
2019. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%
Mi 300 körül voltunk az évfolyamban, de mindig segítettünk egymásnak. Persze előadásokra 100 embernél többen nem jártak be. Ott volt a könyv vagy a kidolgozott abból lehetett tanulni. Én se jártam be, csak gyakorlatokra. Volt egy csaj, aki minden órán ott volt és jegyzetelt. Ő és a barátnői voltak azok akik minden órán ott voltak és luzernek tekintették azt akik nem járnak be. A többség meg őket nézte nyominak. Na ez a csaj kiírta csoportba, hogy ne kérjen senki tőle anyagot, mert be lehet járni ő is ezt teszi és stb. Utolsó félévben kiírta, hogy neki ez meg ez kellene. Senki se írt neki. Majd írt megint egy hosszú szöveget, hogy nem segítünk egymásnak stb. Szóval az ő esetében visszanyalt az a fagyi. Én mindig segitettem másnak, de ha észre vettem valakin, hogy nem viszonozza, akkor azt én is offoltam. Felnőttek vagyunk, de nem csak az első 5 kap diplomát. Munkában meg pont hogy az a jó, ha tudunk csapatban dolgozni.
2019. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván azért, mert te sem a közösség tagja nem vagy, se a tanulmányok közös eszméjéhez nem járulsz hozzá (te nem osztasz meg másokkal semmit), csak várod a potya infókat. Nálunk pont ezért lett az évfolyam facebook csoportból töredéke emberrel külön csoport létrehozva. Csak olyanok vannak benne akik adnak is. És ezek az emberek mindent bedobnak a közösbe, mindenki hozzátesz valamit, de mások nem igen kapják meg a dolgokat
2019. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
17%
12:17 Az értelmesebbje meg bejár órákra, könyvtárba, kidolgozza saját magának, vagy ha épp beteg, akkor megkéri a barátait, hogy adja oda a jegyzetet. Még akkor is a ti fajtátok a lúzer és a nem normális. Speciel engem katalógusra is bárki beírt volna, mert az évfolyam nagyja a haverom volt, amit nem úgy értem el, hogy odaadogattam az órai jegyzeteket. Nem is értem mit vagytok úgy oda érte, én normális szakra jártam, sokra megy az ember biokémiából pl. más gagyi kis órai jegyzetéből, képzelem a 3 órás óra alatt mennyit bír leírni belőle. Inkább olvasom el Ádám Veronika könyvét, mint sem olvassak bele más jegyzetébe. De a ti dolgotok, ha ennyi a szintetek...
2019. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek bejárni a "felesleges" órákra is, úgyhogy nekem általában mindenféle jegyzetem van. Azt én sem szeretem, amikor valaki elvárja és teljesen természetesnek veszi, hogy majd valaki odaadja, cserébe ő csak teng-leng és ilyen nagyon gáz stílusban adja elő magát... Viszont semmi bajom nincsen azzal, ha valaki odajön vagy ír nekem és tök normálisan elkéri, mindenkinek oda szoktam adni. Tényleg előfordul, hogy az ember beteg, más dolga van, nem ér oda, ütközik az órája, de le szeretne vizsgázni stb., stb., én ezek között nem teszek semmilyen különbséget, hogy ki érdemli meg, kivel milyen a kapcsolatunk stb. Egyrészt nekem ettől nem lesz rosszabb. Én magam miatt ugyanúgy bejárok az órákra (egyiket sem szeretem kihagyni, mert nekem az is sokat számít, ha ott vagyok, hallom, látom és jegyzetelek), magamnak írom a jegyzetemet és ebből semmit sem veszítek azzal, hogy megosztom mással/másokkal is. Sőt, még szívesen is segítek, mert miért ne. Másrészt pedig én is tudom, hogy rossz, ha kimarad egy-egy óra, hiányzik az anyag stb., velem is előfordult már, hogy kérni szerettem volna jegyzetet és nekem is rosszul esett volna, ha valaki ilyen stílusban válaszol vagy kioszt. Nem értem, hogy ez miért jó valakinek. Nálunk is van egy-két ilyen ember és én nem értettem soha, szerintem ez a fajta viselkedés inkább szánalmas és nevetséges. Jó persze, ők tudják, az ő dolguk, de én nem értem.
2019. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%
#17: Nagyon tévúton vagy... Köze nincs a mondandódnak ahhoz amit írtam. De nem baj. Kellenek az ilyenek is. Belőled lesz a mindenkit körbesz*pató, megkereseredett, sikertelen kutatásai miatt a tanársegédi titulusból kitörni képtelen senki.
2019. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
13:13 Attól, hogy te nem tudsz vmit értelmezni, még arról szól, amiről kell, csak te vagy túl ostoba hozzá. Tudod ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a h.lye, ez nagyon igaz ide is. A legnagyobb élelmiszeripari cégnél vagyok vezető beosztásba, több csoporttársammal is tartom a kapcsolatot a munkám révén is (kb. 20-25-el a magánlaborok révén), és van munkatársam is, aki a csoporttársam volt, és jó viszont ápolunk, de bármelyikre ráírok, azonnan válasszol, mivel nem tartoztam az olyan életképtelen lúzerek közé egyetemen, mint te ;) ez az elméleted sem jött be, mint az összes többi se, amibel előálltál. Sz.r lehet
2019. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!