Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi szaktársak miért nem...

Egyetemi szaktársak miért nem akarják elküldeni nekem azt, amit órán írtak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy lógós típus, önhibámon kívül hiányzok órákról pl. múltkor egész héten gyakorlaton kellett lennem órák helyett. Aztán nem képesek elküldeni nekem amit azon a héten írtak az órán a füzetbe, amelyiken a tanár nem adja ki az anyagot. Miért jó ez az ellenségeskedés? Tény, hogy nem vagyok annyira a közösség életének a tagja, de ennyit meg lehetne tenni, nem?
2019. ápr. 22. 09:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Meglepő módon ismét egy vezető beosztású vörösdiplomás aki megmondja a tutit. Valahogy ilyenkor mindenkiből mintatanuló és szakmailag élenjáró sikerember lesz, amikor félrebeszél...

Én is tudom amit tudok, ha te nem tudod feldolgozni az összetett mondatokat, az nem az én hibám.

Te azt írod, akikkel jóban vagy/voltál, azok odaadták a jegyzeteiket, beírtak volna a katalógusba. Én ugyanezt mondom, annyi kiegészítéssel, hogy megértem ha olyanok nem kapnak segítséget, akik nem tesznek a közösbe semmit.

2019. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
97%

Érthetetlen, komolyan.

Nekünk van egy saját csoportunk online, ahová mindenki írhat a szakról, ha valaki hiányzik, nem ért valamit, vagy csak kérdezni akar, bármikor beírhat oda. Én is írtam már másnak, és nekem is segítettek már.

De személyesen is, ha hiányoztál előző órán, a többség készségesen elmondja, mit vettünk át.

Illetve az egyik nyelvórán (4 idegennyelv tartozik a szakohoz, mindenki egyet látogat, 10-15 fős csoportok) ha feladatlapot kaptunk, meg volt adva, hogy ki juttatja el melyik hiányzóhoz, a prof tudta, ki kivel van jóban (ugye azzal ülünk együtt is), és annak kettőt adott eleve, juttassa el a hiányzó csoporttárshoz.

Én is így voltam az egyik sráccal, akivel barátkoztunk, eljuttattuk egymáshoz a tananyagot akár személyesen, akár online.

Illetve ugyanez a prof elvárta, hogy ha valaki hiányzik vagy késik, akkor valaki más (akivel jóban van) értesítse az órán, hogy hány emberrel számolhat aznap, és mit tudunk csinálni. Mi is jelentettünk mindig egymásról, hogy a másik beteg, vagy csak késik.

Persze ha sokan hiányoztak, vagy valakit senki nem tudott elérni, akkor feltettük a közös csoportba.

2019. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
97%

"13 Attól, hogy te nem tudsz vmit értelmezni,"


Jaja, itt mindenki hülye, azaz a te kedvenc szavaddal élve, lúzer.

Szerintem írd még le vagy ötször, legalább nem leszel annyira frusztrált, élőben úgy se mered vállalni a szavaid, csak itt nagy a szád.

A kérdező leírta, hogy önhibáján kívül hiányzott, ennyi.

2019. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
90%

Még amikor egyetemista voltam, én azzal kezdtem a félévet, hogy begyűjtöttem minden órai jegyzetet a vizsgákra; ha lehetett, rövidített jegyzetet. Ezek láncszerűen mentek, tehát sokszor olyan emberek jegyzetét kaptam kézhez, akit nem ismertem.


Viszont nekem kezdett elegem lenni, hogy mindenki belezavar a hétvégémbe, szünetembe, hogy dobjak el mindent és rohanjak a géphez, átküldeni a jegyzeteket; szóval csináltam egy FB csoportpt, ahova minden egyetemi ismerősömet behívtam, ők az övéiket, stb és oda feltöltöttük a jegyzeteket.


Mondjuk így is jött pár életképtelen ember, akik külön elküldették velem a jegyzeteket, mert fogyatékosok voltak, DE nálunk olyan nem volt, hogy egy notórius hiányzónak ne továbbítottunk volna jegyzetet vagy nem vettük volna be a csoportba.


Valaki nem csak lóghat; lehet beteg, dolgozhat, lehetnek családi gondjai, stb.

2019. ápr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Ultra off; nálunk amúgy olyan volt, hogy egy tanár a konzulense volt a diáknak szakdolinál, de a diák főállásban dolgozott egyetem mellett az első pár éve után (addig folyamatosan bejárt) és a tanár ráunt, hogy a diák nem jár be az egyetemre és visszalépett a konzulensségtől.
2019. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Miért jó ez az ellenségeskedés?"

Erre akkor sem fogsz értelmes választ kapni, ha ezerszer kiírod a kérdést. Mert nincs is. Érdekes dolog a tudás, mert nekem attól nem lesz kevesebb, ha az én tudásomat megosztom másokkal.


Viszont emberekből vagyunk és igenis összejöhet egy olyan csapat, akik nem tudnak vagy nem is akarnak összedolgozni. Mint ahogy nálunk is összejött, holott továbbra is tartom a fenti álláspontomat.


Egy tanácsot tudok adni, Kérdezö: ne népszerű akarj lenni, hanem találd meg azt 2-3 embert, akivel KÖLCSÖNÖSEN tudjátok segíteni egymást, a többit meg szard le.

2019. ápr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!