Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok, mi a megfelelő...

Mit gondoltok, mi a megfelelő tanár-hallgató kapcsolat? Hol a határ vagy mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés

Inkább egyetemi/főiskolai közegre vonatkozóan kérdezem, hogy kinek mi a véleménye.


Alapvetően nagyon jó tanáraink vannak, én legalábbis így gondolom. Egyik nagy örömöm, hogy itt az egyetemen találkozhattam olyanokkal, akik nem csak kényszerből vagy megszokásból tanítanak, hanem tényleg érdeklődnek a területük iránt, motiváltak és a tudásuk mellett ezt is tovább szeretnék adni nekünk. Ez most lehet, hogy túl szentimentálisan hangzik, de számomra ez tényleg egy nagy húzóerő. Valamint az is nagyon szimpatikus, hogy nagyon segítőkészek, megértőek, érdeklődőek, szóval nem valami megközelíthetetlen típusú tanárok, hanem tényleg emberiek. A többség ettől függetlenül megtartja a távolságot, pl. magázódunk és nagyobb tiszteletet várnak el a diákoktól, picit hivatalosabban beszélnek velünk. Vannak olyanok is (fiatalok-idősebbek egyaránt), akik pl. kifejezetten kérik, hogy tegeződjünk, mindig jönnek beszélgetni velünk és inkább egyenrangú félként, partnerként kezelnek. Míg vannak olyanok is, akik már inkább haverkodnak, járnak a diák programokra is, sőt akár flörtölgetnek, bókolnak stb. (de nem bunkó vagy erőszakos módon).


Nekem egy-két dolog furcsa ezzel kapcsolatban, nem mindegyik tanár viselkedését tudom megérteni vagy megszokni. Nem mondom, hogy kifejezetten zavar, de fura.


2019. máj. 22. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én általánosságban nagyon jóban vagyok a diákjaimmal, szünetekben beszélgetünk, néha inni is megyek velük, szakmai programokra, stb. A flört mondjuk erős, az nálam nem férne bele, amíg tanár-diák kapcsolat van.

Igaz ez külföldi egyetem.

2019. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyi még eszembe jutott, hogy pl. mi a helyzet a közösségi oldalakkal? Sokan pl. ezt is "kérik", hogy vegyük fel ismerősnek, jelöljük be őket és akkor inkább ott keressük, ha bármi kérdésünk van vagy egyesek meg is jelölik a diákokat itt-ott, különböző postok alatt stb.
2019. máj. 22. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt emberek oktatnak felnőtt embereket. Ez már nem általános iskola, ahol "én vagyok a nagy, a felnőtt, te meg a kisgyerek, akit terelgetni kell". Itt a tanárok is ugyanolyan emberek, mint a hallgatók, annyi különbséggel, hogy az egyik tanít, a másik meg önszántából hallgatja a tanításokat.

Persze, ez sem jelenti azt, hogy egy egyetemi oktató bármit megtehet, de amivel nem sért törvényt, és amennyiben nem befolyásolja a tanítás és értékelés folyamatát, semmi kivetni való nincs benne. Nálunk is volt, akivel szinte haverok voltunk, de olyanok is, akik elérhetetlen istennek láttatták magukat.

Szerintem ezzel semmi probléma nincs, ameddig mindkét fél helyén tudja kezelni a dolgokat. Arra gondolok, hogy nyugodtan lehet haverkodni, csak ne ez alapján szülessenek a vizsgajegyek. Illetve tartsák tiszteletben a hallgatót, ha mondjuk ő nem szeretne haverkodni, akkor ezt tartsák tiszteletben. Ha ezt betartják, akkor semmi rosszat nem látok két felnőtt ember kapcsolatában.

2019. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk egy-két lényegesen idősebb tanár kivételével (60+ leginkább) mindenkivel tegeződünk. A legtöbbje kifejezetten jó fej, volt már, hogy valakivel véletlenúl összefutottunk, megálltunk beszélgetni, aztán az öt percből majdnem egy óra lett. Elvégre, ahogy előttem is írták, ez két felnött ember kapcsolata. Az egyetlen, ami szerintem nem fér bele, az a romantikus kapcsolat, mert az nagyon befolyásoló tényező lenne az értékelésnél.
2019. máj. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!