Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a hallgatóim nem jelölnek ismerősnek a FB-on?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el egy felnőttoktatáson órákat adni, eddig csak 1 tanítványom vett fel az ismerősei körébe. Tudják a nevem, felajánlottam, hogy bármikor lehet keresni, de még azt sem köszönik meg, amikor oktatási segédletet küldök át a csoportmailre, pedig azt látom, hogy látják...

2017. szept. 27. 19:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szerettem sosem tanárt bejelölni, számomra ez túl közvetlen. Ráadásul gyakran osztok meg pl politikai témájú dolgokat és nem szeretném, ha azokat ők látnák.
2017. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vettem fel egy tanáromat sem a Facebookon! Nem tereltünk együtt libák, nem a haverom egyik sem! -_-
2017. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Én vagyok az a kimondott "tanár" és karótnyelt sem. Tehát nem csinálok abból ügyet, ha valaki azt, írja ki, hogy "mi a f... van?" :) Vegyes a társaság, valakinek a lánya lehetnék, valaki pedig bőven a kistestvérem lehetne. Tegeződünk, nemrég még a másik oldalon álltam (hallgatóként), de ugyanúgy "elhülyéskedtünk" az oktatóinkkal. (Persze a tanulás volt a főcél :D))
2017. szept. 27. 19:12
 4/36 A kérdező kommentje:
*NEM vagyok... :)
2017. szept. 27. 19:17
 5/36 anonim ***** válasza:
95%

Mivel azt akarod, hogy köszönetet mondjanak neked, "érdeklődjenek" irántad, és nem teszik, ezért rosszul esik. Felejtsd el ezeket a vágyaid.

Ne helyezz elvárásokat, képzelgéseket, amit ha a másik ember nem tesz meg akkor te rosszul érzed magad tőle. Ezzel csak konfliktust generálsz.


Lehet némelyik diákod egyáltalán nem érdekli az egész, vagy nem is tudják hogy neked ilyen "közelségre" van szükséged (túloztam.)


Tehát úgy képzeld el, hogy én bemegyek egy boltba, nem köszönök a boltosnak mert a boltokban eddig sose köszöntem és én ezt szoktam meg, a boltos viszont elvárja hogy köszönjek és rohadt dühös lesz az miatt amiért nem tettem. De én nem tudok róla, ő pedig elvárt tőlem valamit, ami miatt dühös lett mert nem kapta meg azt amit elképzelt.


Ne aggódj miattuk. Nem erre figyelnek, nem tartják szükségesnek ezt, és még sorolhatnám.


A kérdésed kb. ilyen:

"Jogosan esik rosszul, hogy a macskám nem nyalogat meg amikor hazaérek?"

2017. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
53%

Persze, persze. Jelentsd fel őket, hisz a jog melletted áll!


Ne csodálkozz nem akarnak téged mint ismerősüket, mikor egyértelműen nem vagytok egy szinten. Én is csak elviselnélek. De ez?? És szerinted rendszer, ami ilyen dedós, üresfejűeket enged tanítani, nem teljesen elcseszett... hát látszik..., nem gondolkodsz.

Kezd el! S talán meg fogod nyilvánítani személyiséged, nem e szemetet, amit most annak hiszel. Hanem valós önmagadat, egyéniséggel, nem tele ekkora fatális mentális betegségekkel, és némi intelektualitással.


S noha gonoszul hangzottam, csak te torzult elméd látja annak, de hidd el, vagy ne, te agymosott dolgod, én csak jót akarok s végtelen sikert, tudatos tanulásod elkezdéséhez.



Babazsúúúúúúr.

2017. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
50%

Leszrnak. Nem vagy életük része!!! Neked meg nincs is életed. Ne félj nagyjuknak sincs, csak neked ez közelebb van rendes élethez, mint nekik.


Ahogy előttem lévő szólott.


Ugyanazt mondtuk.

2017. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
90%

Először azt hittem hogy gyerekekről van szó. De így hogy felnőttek, még inkább gáz a gondolkodásod, leginkább dedós.


Egyrészt felnőtt emberekről van szó, nem is ül mindenki egész nap Facebookon. Másrészt elég régi dolog már a Facebook, lecsengett ez a mindenki legyen az ismerősöm téma. De én például alapból nem jelölgetem be a hozzám nem közelálló embereket, tanárokat, távolabbi ismerősöket. Munkatársak közül sincs mindegyik bejelölve csak mert alapon.


Ráadásul a felnőttoktatás már nem a nevelésről szól mint a fiataloknál. Leginkább csak üzlet, fizetnek azért hogy átadj nekik egy bizonyos tudást.

2017. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Metionin ***** válasza:
93%
Szerintem nem. Engem bejelöltek páran, visszajelöltem őket de nálunk a fb nem oktatási csatorna, félév elején mindig elmondom, hogy ha oktatási dologgal kapcsolatban van kérdés, óhaj, panasz, akkor e-mailen, mert az a hivatalos, annak marad nyoma. A fb szórakozásra van, a barátokkal való kapcsolattartásra, a tanár-diák kapcsolat pedig munkakapcsolat, akármilyen jóban is vannak. Már csak azért sem preferálom ezt a fb dolgot, mert igyekszem mindenkivel egyelően bánni, bár be kell vallanom, vannak kedvenceim de ezt nem éreztetem. Az e-mail mindenkihez eljut, de ha egy anyagot fészen elküldök annak a pár embernek aki bejelölt, a többieknek meg nem, az kivételezés-szagú. Nem szeretném ha a hallgatók azt éreznék, hogy akik ismerőseim fészen, valamilyen előnyt élveznek vagy közelebb állnak hozzám, mint azok akik nem.
2017. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de te most tanítani mész oda, vagy haverkodni? Nem árt tisztázni, pontosan mi is a célod. A tanításban gátol az téged, hogy nem ismerőseid a tanítványaid?
2017. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!