Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az nem durva, hogy a kisgyerek...

Az nem durva, hogy a kisgyerekekkel 10+ kilós iskolatáskát hordatnak?

Figyelt kérdés

Voltam vagy 20 kiló, de annyi sem.

Általánosban tuti ezért kaptam gerincferdülést. Próbálkoztam valamit, hogy otthon hagyok, de akkor meg baj volt....


Gimnáziumban meg lehetett oldani, de ott is hihetelen súlyokat cipeltél egy nap.


2019. jún. 10. 07:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Azért 20 éve se volt jó érzés tűző napon, hegynek felfele vinni a táskát ami vágta a vállam, húzta a hátam és eskü nehezebbnek érződött, mint én. Nyilván nem haltam bele, de akkor is és most is úgy érzem, hogy ez tényleg csak fölösleges kínzás. Ahogy a gyermekkori munkát is eltörölték, okkal, ez se egészséges. Kibírható, túlélhető, de felesleges. Azt kéne csak hazavinni, amiből tanulni kell.

Sőt, a mai digitális világban még jobb lenne, ha leszoknánk a könyvekről. Kevesebb papír fogyna. Munkafüzet, jegyzetfüzet maradhat, írni csak meg kell tanulni kézzel.

Na de mindegy. A magyar mentalitás itt is látszik. Ha ÉN nem haltam bele, akkor szenvedjen a másik is.

Mkay.

2019. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
7%
Legalàbb erösödnek.
2019. jún. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Külföldön élek. Itt nálunk általános iskolában semmi konyvet, füzetet nem kell a gyerekeknek cipelni. Csak és kizárólag az iskolában használják őket. Tízórait, ebedet kell nekik vinni csak naponta,illetve x időnként a szinten az iskolában tarolt tornacuccot viszik haza kimosni, aztán újra beviszik az iskolába.
2019. jún. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
16%
Ezek szerint kB 20 évig, ne terheljük a fiatalokat. Most nem azt mondom, hogy direkt neheze kelljen cipelniük. De nem halnak bele. Erősödnek egy kicsit. Mozogni úgy sem akarnak.
2019. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez úgy sz*r ahogy van. Nekem anno alsóban soha semmit se kellett cipelni, mert volt annyira jó problémamegoldó az iskola, hogy olyan padokat biztosított amibe minen könyv befért minden tantárgyhoz. Ergo sose kellett semmit hazavinni (alsóban nagyon házi sem volt, főleg nem könyvekben), úgyhogy én egy üres táskával jártam folyton.

Nem is értem, alsóban minek kell cipekedni, amikor ott a pad? Fölsőben érthető, mert mindig változik az osztályterem az óraadó tanaártól függően, de alsóban ugyanabban a teremben ülsz 4 évig. Hülyeség az egész, én biztos nem cipekednék, főleg nem kevesebb mint 10 évesen. Gimiben is a fölöslges szirszarokat otthon hagytam, ami meg kellett az a szekrényben volt. 1-2 kilónál szerintem sose volt nehzebb a táskám, de ez már extrémnek számított. Cipekedjen a k***a anyjuk.

2019. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

18!


Akarnak, csak nem a kötött tornaorakon, amiknek amúgy se volt soha az életben semmi értelme. Miért kell x métert futni idore? Kotelet maszni? Tavolugrani? Értelmetlen. Engedjek a gyerekeket jatszani: kidolgozni fognak, focizni, fogócskázni, stb.

2019. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
32%
Jó magyar mentalitás itt is megmutatkozik pár válaszolónál, csodálatos, ezért tartunk itt, szenvedtem én is, szenvedjen a következő generáció is, igen gerincferdülést okoz a fejlődésben lévő szervezetnek sok esetben. Nem véletlen van itt annyi fizikailag selejt ember, ezáltal magányos, boldogtalan, mert mindenben ez a hozzáállás, "kibírja, jóvanazúgy, régeniskibírták, sorkatonaságotnekik".
2019. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

OFF: sztem kár reagálni az ilyen "legalább megerősödnek, mi is kibírtuk" típusú proli benyögésekre.


nem, nincs rendben, hogy ekkora táskát kell vinniük, anno nekünk is elég nehéz volt néha, és a legszebb az egészben, hogy csomó olyan munkafüzetet, anyámkínját és vinni kellett, amit nem is használtunk.


nyilván ha nagyon akarnák, lehetne megoldást találni, csak ugye minden frusztrált tanárnak borzasztóan fontos, hogy a 12. munkafüzetet is magaddal vidd állandóan.

2019. jún. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!