Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárom miért nem írt be 2...

A tanárom miért nem írt be 2 rossz jegyet nekem és beírt egy jobbat azért hogy fel tudjon kerekíteni a jobb jegyre?

Figyelt kérdés
2019. jún. 13. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Mert a legtöbb tanárt (tisztelet a kivételnek) nem érdekli a diák tényleges tudása. Csak az számít, hogy a szülők ne menjenek be reklamálni a rossz jegyek (bizonyítvány) miatt.
2019. jún. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Inkább örülnél neki
2019. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok reklamálos típus.
2019. jún. 13. 07:52
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Mert jó fel, engem a retek matek tanár 1.9-re nem adta meg ötödikbe a kettest, aztán pótvizsgán meg is buktatott, aztán következő évben álandóan alázott mert megbuktam, ma reggel is erre keltem, pedig már vagy 9 éve történt. Azt gondolta tönkre tudja cseszni az önbizalmam (töriből, döciből egy buzgó mócsinng kis majom voltam és zavarta, pedig köze nem volt hozzá) nagyjából sikerült is neki, sok gyerek lezüllése szárad a mocsok lelkén, volt egy srác amelyik elkezdett drogozni mert csak matekból volt egyes többi ötös, és nem bírta a nyomást.


Szóval örülj neki, nagy törés ám ez, soha nem bízok senkibe, de akikhez buktam osztály azok pont nem "bukott szamaraztak" csak ők nem, a fél iskola igen.. basszus, de rossz ebbe ismét belegondolni.. kár volt ezt leírni.. már mindegy.

2019. jún. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: örülj neki.

Utolsó válaszoló: az érzésvilág időtlen és irracionális, engedd el, próbáld meg elengedni ami történt, ha nem megy, pszichológus segítségével, mert a múltbeli kellemetlen emlék napi szintű felidézése a jelenedet teszi tönkre. Az, hogy elengeded a történetet, nem azt jelenti, hogy legitimálod azt, ami történt, vagy felmented az illetőt cselekedetei alól.

2019. jún. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó fej tanár! Egy bonbont megérdemel.
2019. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Középiskola elsőben vagy másodikban nagyon penge voltam fizikából. Érdekelt és élveztem, hogy egy ilyen komoly tárgyból ennyire jó vagyok. Volt 3 ötösöm már.

Aztán valahogy elfelejtettem h röpdogát írunk.

Kaptam egy 1est.

Utána írtunk még egy témazárót, amiben benne volt a röpdoga anyaga.

Az utolsó órán elmondta a tanár, hogy kit milyen jeggyel zár. Nekem: 5,5,5,5,1

Azt mondta 4es...

Oda is mentem hozzá megbeszélni, hogy szeretném az ötöst, felelek is ha kell, de az volt a válasza, hogy ha kiszámolja az átlagot, mégegy ötössel sem lenne meg az ötös félévkor....

Ott vette el örökre a kedvem a fizikától. Soha többé nem tanultam rá. Mert minek


Ez a rossz pedagógusi munka.

2019. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ hányadik osztályba jársz? Lehet, hogy figyelembe vette az esetleges jövőbeli felvételidet? Ha elvtelenül csinálta, csak mert a többiekkel szemben kedvel téged, akkor nem helyeslem. De ha pl. 11.-be jársz, és tudja, hogy mondjuk pl. orvosira mész, de fontos pl. a magyar jegyed, akkor simán csinálhatta azért, hogy jobb pontokat érjél el, tehát rendes volt.
2019. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik indok


Azt nem tudom, hogy tanároknak kell e egy minimum átlagot elérni, de van valami emlékem, hogy mesélték, ha a tanár által kiosztott félévi és évvégi osztályzatok átlaga egy bizonyos szint alatt van, ott előveszik a tanárt; elvégre 1-2 lusta vagy nehezebben tanuló gyerek belefér, de azt nehezebb elhinni, hogy mindenki lustaságból, a tárgy iránti közöny miatt teljesít rosszul.


Ha pl bemegyek egy osztályba matekot tanítani és tízből kettő megbukik, kettő kitűnő, egy jeles és a többi jól teljesít vagy közepesen, az ok. Ha az átlaguk a béka s ge alatt van, a legjobb is csak közepes, ott első ránézésre velem lesz a bibi.


***


Másik indok


A tanár olyan szinten oktat, ahol ciki lenne a rosszabb jegy.


Pl faktos tanárom mindig beírt csomó kamu ötöst meg négyest, mert g.czi nehéz dogákat iratott, neki meg ciki lett volna, hogy a faktosok kettesre állnak :D


***


Harmadik indok


Egyszerűen csak tök jófej vagy motiválni szeretne.

2019. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy én is javaslom; ne firtasd. Olvastam a fizikás hozzászólót, nekem is hasonló a sztorim.


Öt évesve jártam gimiben. A nulladikban a biosz nem számított biosznak, csak valami alapot tanultunk, elsőtől volt rendes bioszunk.


Nos, nulladikban nagyon jól ment, elsőben mégjobban. Nagyon érdekesnek találtam a tananyagot, szerettem a tanárt. (Mellette a kémiát is imádtam és 5D voltam.).


Bioszból mindig megkaptam az ötöst.


Másodikban jött egy nő (a régi tanárunk ofő lett és nem fértünk bele neki); tökre kedveltem, mindig aktív voltam az óráin, az órák után is, ötösöket írtam, becsúszott pár négyes és egyszer volt egy nézeteltérésünk.


- lehetett indulni iskolai versenyen; több témakör volt és, ha egyet kiválasztottál és értékelhető munkát beadtál, kaptál rá ötöst, még ha nem is lettél dobogós.


Kiválasztottam egyet, megírtam; aztán ihletet kaptam és a második témakörből színdarabot írtam; orvos, páciens, feleség, asszem egy pszichés gondról ad az orvos részletes felvilágosítást, tanácsokat. Beadtam mindkettőt. Átnézte a tanár, ez tök jó, mindkettőt továbbítja.


Én azt hittem, kaptam két ötöst, mire meglepetten mondta később a tanár átlagszámításnál, hogy csak egy ötöst adott, nem érti, miért járna kettő. A tanárok az ő pártját fogták, a diákok az enyémet.


Közben lement egy félév és 4,6-ra álltam. Volt egy lány, akinek egész kettővel!!! megadta a jobb jegyet "hogy motiváljalak", nekem meg azt mondta, hogy ez így négyes. Megkérdeztem, hogy felelhetnék e (mert mégis csak 4,6), mondta, értsem neg, hogy én nem vagyok ötös biológus. Nagy nehezen kikönyörögtem a javítót, mindent elmondtam neki, kaptam kérdéseket, mindegyikre tudtam a választ, de feltett plusz egy kérdést, amit hibásan válaszoltam meg, mire annyit mondott, "Akkor adok egy négyest, mert nálam az ötös az, aki hibátlanul tud mindent".


Én elfogadtam, mosolyogva mondtam, megértem, mire lebaxott engem, hogy miért nem fogom fel, hogy nem ad ötöst és el vagyok kényeztetve.


Utána ofő kiabált velem és bocsánatot kellett kérni a nőtől.


Időközben felkoppintották a csajt és elment szülni, de én addigra magamba tápláltam, hogy buta vagyok bioszból, így fel se vettem faktnak. Kaptunk egy helyettesítőt, aki elkezdte megjegyezni, hogy nagyon megy a biosz. Aztán egy állandó tanárt, akinél 5D voltam.


Szerintem kincs, aki feljebb kerekítene és ezért kicsit csal a jegyveírásnál. :)

2019. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!