Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi rossz tanár?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ez központi probléma inkább, vagy egyszerűen rossz a tanárképzés?


A közoktatásról beszélek msot csak, nem a felsőoktatásról.


Gyakorlatilag a tanáraim 90%-a alkalmatlan volt a pályára, és nem is voltak különösebben értelmes emberek.


Pár példa:

-a gimnáziumi matektanárom rengeteg embert megbuktatott, magyarázni nem tudott, eszperantóból volt csak nyelvvizsgája, mert nem tudta angolból letenni


-az angoltanáraim nyilván tudtak angolul, de olyan érzésem volt, hogy könyvből tanultak angolul, amikor megtanultam angolul (egyedül + magántanároktól), akkor jöttem rá, hogy egy random külföldi huszonévesnek nagyobb a szókincse, tudja a szlenget stb., nem bezsélve a szódolgozatok erőltetésétől


-tornatanárim vmiért nagyon frusztráltak voltak, - egyikük ivott is, mert sérülés miatt nem lehetett focista-, gyakorlatilag velem is majdnem megutáltattak a tornaórákat (medicin labda, szekrényugrás, bukfenc + többi hülyeség, pedig mindig sportos voltam


-informatikából 2-es voltam jobbára, több tanárom szerint semmi érzékem hozzá, ehhez képest most AUTOCAD-del dolgozom, és rájöttem, hogy egyszerűen borzalmasan magyaráztak


-de a kedvencem a matek pótvizsgára küldött oszt. társam volt, aki azóta matek szakot végzett


nem is sorolom tovább..


a lényeg, hogy most a munkahelyemen miatt is kapcsolatba kerülünk tanárokkal, és nem látom, hogy sokkal értelmesebbek lennének az átlagnál, sőt, ráadásul pl. a mérnök kollégáim közül sokan jobban beszélnek nyelveket, képben vannak politikával stb.


az iskolai tapasztalataim alapján meg magyarázni sem tudnak és messze nem akkora szakértői annak, amit tanítanak, mint gondolják.

szóval ebben az országban mintha a diplomások közül a tanárok lennének "legalul."



2019. jún. 21. 08:56
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
46%

A 49-es nagyon jól leírta.

Ehhez még nyugodtan hozzátehetjük azt a szánalmas vergődést, amit a tanárok többsége művel tüntetés címén.

Vagy azt, hogy ahol a 13 éves Orbánék vannak és ahol a lakosság nagy része védi az oktatási rendszer, mert "kell a lexikális tudás és neki jót tettek a tanárik pofonok", ott csodát nem kell várni.

Ergo buta társadalomban persze hogy buta oktatási rendszer van jobbára buta, diplomásol legalját képviselő tanárokkal.

Az olyan angoltanárt is nagyítóval kell keresni, aki képes normálisan kiejteni az angol szavakat.

2023. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!