Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Határozott idejű tanévre...

Határozott idejű tanévre szóló munkaszerződés esetében milyen alapon rendelik be a tanárt a nyáron többször is?

Figyelt kérdés

Tehát: júliusban 2 ügyeleti szerda, augusztusban 1 nap nyitóértekezlet, 2 nap pótvizsga, 1 nap tanévelőkészítő admin nap (naplók stb), 2 nap tankönyvosztás.

De van egy gond, hogy sok (a legtöbb) tanár határozott szerződéses, szept 1-től jún végéig. Nyáron nincsenek szerződésben nem kapnak bért sem. A szerződés már lejárt, az újat nem kapják csak szept 1-el.


De akkor milyen alapon vannak berendelve dolgozni? persze fel fe merül hogy aki bemegy ezért plusz pénzt kapjon.


2019. júl. 5. 14:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom lényegesen magasabb a fizetés, mint a közalkalmazotti...
2019. júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Már megint te trollkodsz itt? Milyen iskolatitkári feladatokat akarsz elvégezni?
2019. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Akkor gondolom lényegesen magasabb a fizetés, mint a közalkalmazotti..."


Még annyi SE mint a közalkalmazotti. Még annyi se!

2019. júl. 5. 21:11
 14/20 A kérdező kommentje:

"Milyen iskolatitkári feladatokat akarsz elvégezni?"


Amit utasításba kapok azt. Legutóbb tuanuló jogviszony papírokat állítottam ki. Közöm nekem ehhez mi? Semmi. Mégis csinálni kellett.

2019. júl. 5. 21:12
 15/20 A kérdező kommentje:

"Akkor gondolom lényegesen magasabb a fizetés, mint a közalkalmazotti..."


Mennyit kap egy 10 éve a pályán levő egyetemi végzettségű középisk tanár a bértábla szerint? Mert itt 120-at nettóban.

Erről tán ennyit.

2019. júl. 5. 21:13
 16/20 anonim ***** válasza:
# 15: Akkor tényleg nem értem, hogy mi a búbánatért kell ottmaradni. A közalkalmazotti bér nem valami magas, de amit írsz, az egy pályakezdő F1 bérnek felel meg, vagy még annak se. Ha ez főállás, akkor érthetetlen, hogy miért marad ott valaki ennyi pénzért, ilyen feltételekkel, mikor tényleg lasszóval fogdossák mindenhol a tanárokat.
2019. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi az a tanuló jogviszony papír és kinek állítod ki tanítási szünetben? Miért nem az iskoltitkárt hívják be ügyeleti napokon?
2019. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Miért nem az iskoltitkárt hívják be ügyeleti napokon?"


Tanulj meg olvasni. Leírtam miért nem. Ott van tán el kéne olvasni.


És mi az a tanulói jogviszony igazolás? Tán nem tudod? Akkor tán nézz utána.


És miért kel ilyen papír a nyáron? Mondjuk azért mert diákmunkához kérik különben fel se veszik a diákot mert feltétel a nappalis jogviszony igazolása? Mondjuk ezér kell (még nyáron is sőt főleg akkor igazolás)?

2019. júl. 6. 05:27
 19/20 A kérdező kommentje:

"ogy miért marad ott valaki ennyi pénzért, "


Erről őket kérded ne engem! Hogy miért ül itt valaki 10 éve és vonyít évről évre hogy ennyi a bér csak és mindenütt másutt több de fel nem állna el nem menne máshova hogy ez miért van-nem tudom. Ha te rájössz majd mondd el nekem is!

2019. júl. 6. 05:29
 20/20 anonim ***** válasza:

ilyen nincs, a közfoglalkoztatásra vonatkozó törvény tiltja ezt, tehát az igazgató ellen munkaügyi feljelentés indítható a törvény súlyos megsértése miatt.

De gondolom magániskoláról van szó... és a részeges igazgató csak a rokonainak nem bontja fel a szerződés a szünetre.

Amúgy egy tanár se dolgozna ott, ha nyáron nem lenne szerződése és nem kapna fizetést. Lehet normális munkahelyet is találni már a tanárhiány miatt. Munkaszerződés nélkül meg az iskolaigazgató nem a főnököd és semmi kötelezettséged nincs önkéntes munkát végezni ott.

2019. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!