Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolában szokásos hogy a...

Iskolában szokásos hogy a tanárokat nyáron berendelik 2 szerdára „ügyeletbe“? Vagy ez csak egy helyi elmebaj?

Figyelt kérdés

Iskolában ugye a tanárok nyáron 2 hónapot szabin vannak, lényegében júl végétől aug 25-ig nem mennek, akkor mennek először pótvizsgáztatni. Ez a szokásos így van Noé óta.


Itt ahol én vagyok is kb ez megy, de megspékelik azzal hogy nyáron ki kell választani két szerdát amikor be kell menni „ügyeletbe“.

Ez annyit jelent hogy 8-14h ott kell lenni nyáron a suliban a tanároknak is, 2x egy nyáron.

Csinálni a világon semmit se kell nem is lehet, tombol a nyár, naplók lezárva diák sehol, feladat semmi. De ott kell ülni.

Nem arról van szó hogy én(mi) ebbe belehalok, csak kérdés : ez más sulikban is így van? vagy ez csak egy helyi elmebaj?


Nem a két napról van szó, hanem arról hogy totál felesleges. Bemegyünk, cigi kávé pletyi hazamegyünk. Csinálni azt semmit persze mit is csinálnánk nyáron egy suliban tanárként.


megkérdeztem néhány másutt tanító tanár ismerősömet csak a fejüket fogták náluk ilyen nincs soha nem is hallottak róla.


2019. júl. 15. 11:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

"Ahol dolgozom, ott minden tanárra 3 és fél ügyeleti nap jut a nyári szünetben. Ebben az iskolában van most a városi összevont napközi is."


És mi a tótököt csinál egy tanár benn a nyáron? Elképzelni se tudom. Én is voltam tanár engem is berendeltek soha semmit se kellett csinálni

2019. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%

"3 és fél ügyeleti nap"



És a fél napot azt hogy kell elképzelni? bemegy a tanár 3 órára?

2019. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%
Szokás máshol is
2019. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Most mindjárt letörlök egy könnycseppet szegény tanárokért... Ja bocs nem. Ha vannak diákok 90 százalékotok, akkor sem csinál semmi értelmeset, de rinyálni azt nagyon tudtok. A tanárok többsége két dologhoz ért a gyerek traumatizálásához, meg a saját tárgyának megutáltatásához. Arról nem is beszélve, hogy orvosként dolgozom, az összes szakma közül messze a tanárok akarnak legtöbbet mondvacsinált indokkal táppénzre menni, holott tizedannyit nem dolgoznak, mint más ember. A tanár egy BNO kódos diagnózis és egy jó szakma lusta, szadista, libáknak.
2019. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

". A tanár egy BNO kódos diagnózis és egy jó szakma lusta, szadista, libáknak.

"


ÍGY VAN!!! ÉN ugyanezt írtam le X alkalommal és mindig letrolloztak sőt töröltek!


Így van! Ami tanárral nekem életemben dolgom volt akár diákként akár később kollegaként annak 90% a swemmire se jó hulladék volt aki azért volt tanár mert büdös volt neki a munka és semmire se volt alkalmas ezen kívül. És még ezt is szarul csinálta,.


A (volt) kollegáim zöme elképzelhetetlen volt más munkakörben udvart söpörni se kellettek volna sehova, alkalmatlanok voltak MINDENRE. így jobb híján tanárnak mentek és ott is maradtak noha annak is szarok voltak!!


Volt olyan gyökér kiollegám aki NAPONTA késett fél órákat és csak röhögött. Hát hol tűrik ezt el? Sehol csak egy szutyok iskolában de ott is csak azért mert ha kirúgnák a helyére még ilyet se kapnának.

Egy szarhalom az egész-



JA és amit leírtam az KÖZÉPISK tanárokra igaz, az egyetemi tanáraim nos az totál más téma. Ott voltak szakemberek.

2019. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó kettönek nagyon igaza van.
2019. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk igazgatói ügyelet van 2hetente szerdán, vagyis az igazgató, a helyettese és az iskolatitkár van bent. Ezen felül a tanítók random jönnek-mennek. Nem tudom, mi alapján, mert én csak a gyereket hordom oda ügyeletbe, de heti 1-2x egészen biztosan összefutok pedagógussal a napközisen kívül is.
2019. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Helyi elmebaj.


Melyik másik munkakörben kötelezhetik az embert arra, hogy a szabadságát megszakítva, akár a világ túlsó feléről is ott legyen a munkahelyén a szerdai ügyelet miatt???!!!


Nálunk azokat kérik meg rá, hogy bemenjenek az ügyeletes szerdák közül egyre-kettőre, akik év közben kértek egy-egy szabadnapot soron kívül. Ez így még oké. De egyébként a nyári ügyeletet nem a tanárokkal kell megoldani: van iskolatitkár.


Egyébként meg ami tennivaló ilyenkor van, az annyi, hogy iskolalátogatási igazolást kell kiállítani, ha jön egy diák, hogy neki nyári munkavállaláshoz kéne, meg ha jön valami telefon, akkor át kell venni az üzenetet - de ehhez nem kell tanár, mondom. Legfeljebb akkor, ha az iskolatitkár kéredzkedik el éppen az ügyeletes szerdá(ko)n...

2019. júl. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Melyik másik munkakörben van olyan, hogy nyáron valaki másfél hónapig szabadságon van, és további egy hónapig csak hereverészik? Ja sehol.
2019. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%

"Melyik másik munkakörben van olyan, hogy nyáron valaki másfél hónapig szabadságon van, és további egy hónapig csak hereverészik? Ja sehol."

Gondolom, akkor már ezerrel képzed (át) magad tanárnak, nehogy lemaradj egy ilyen zsíros állásról. :D

2019. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!