Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy teszitek túl magatokat a...

Hogy teszitek túl magatokat a sok csalódáson?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban nem túl sok jó dolog történt velem. Nem sikerült semmi amibe belekezdtem.

Januárban a jogsit buktam el, májusban a nyelvvizsgámat, most meg nem vettek fel az egyetemre.

És igen tudom, hogy ez az én hibám mert több energiát kellett volna belefektetnem. Túl sok mindent vállaltam be. Emelt érettségik, önkénteskedés, úszó versenyek, túl vállaltam magam.

ELTE pszichológiai karára jelentkeztem ahol a meghírdetett ponthatár 447(állami) nekem 445 volt. És most egy picit kilátástalanak láttom az életem persze tudom, hogy másnak komolyabb problémái is vannak. De csalódás csalódás hátán már egy picit sok.



2019. júl. 28. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy, hogy sikerült megfigyelnem a tendencia hullámzik. Hol jó hol rossz dolgok történnek egymás utánban. Tehát ma már tudom ha valami szar dolog történik az is jóra fordul, mivel semmi sem állandó.


Magyarul tudatos gondolkodással "teszem túl magam", azaz mondhatni elfogadtam hogy az élet az ilyen.


Sokkal nehezebb hiába való, véletlen vagy hirtelen halál esetet feldolgozni...de még azt is lehet....

2019. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én már egyszerűen lekakilom. Már a gondok csak úgy leperegnek rólam.
2019. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs elvárás, nincs csalódás... ilyen egyszerű 😊


Meg én ilyen túl lusta vagyok, azaz olyan „Mindig lesz valahogy, mert úgy még sosem volt, hogy sehogyse lett” típus 😃

Ha nem sikerül, hát megy az élet tovább, mindig van más.


Ha meg mégis csalódom, akkor az asszertivitás megoldást jelent mindenre, át tudom szervezni a szükségleteim prioritásait, meg tudom élni mind a negatív mind a pozitív érzéseimet. Mindenhez kell egy kis idő feldolgozni, de utána újult erővel vethetjük bele magunkat ugyanabba, vagy másba.

2019. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!