Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gyerekmentes övezet nevü face...

Gyerekmentes övezet nevü face csoportban miért vannak benne gyerekes/többgyerekes anyukák/apukák?

Figyelt kérdés
Nem igazán ertem a logikat. Foleg az oldal tematikaja végett
2019. aug. 17. 11:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Jó, ha ilyen szinten akarod belemagyarázni...

A társadalmunk arra van felépítve, hogy legyen gyereked, úgy jutsz előbbre, mondhatnám azt is, hogy a gyermektelenek olyan területen is diszkriminálva vannak, aminek alapvetően nincs köze a gyerekvállaláshoz. Szóval igen, mindenkit érdekel, de ha te ezt a mindenkit a szövegkörnyezetből nem tudod levezetni, hogy nem a te gyereked érdekel engem, hanem ez egy kollektív társadalmi állapot akkor ne erőltessük a témát tényleg.

2019. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem nincs senki sehol diszkriminálva, akinek nincs gyereke. Sőt nőként sok munkahelyre csak úgy mehetsz dolgozni, ha az állásinterjún megígéred, hogy nem szülsz a közeljövőben. Az hogy a begyöpösödött agyú emberek mit szajkóznak meg nem számít. Senki senkire sem erőltethet olyat, amit a másik nem akar.


Persze főleg vidéken vannak ilyen sémák, hogy akinek nincs gyereke, azzal biztos baj van, meg hogy "ebben a korban már illik gyereket vállalni", de ezekkel nem kell foglalkozni. Személy szerint én azt tapasztalom hogy a világon senkit sem érdekel miért nem lesz gyerekem és főleg nem ér semmilyen hátrány emiatt.

2019. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Oké, visszakanyarodok az ingatlanpiacra. Nem csak a 3, 4 szobás, nagycsaládosoknak megfelelő méretű lakások/háza szállt el az egekbe, hanem a kislakásoké is, amit egyedülálló emberek vennének, nem családot tervezők.
2019. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
10%

De nem járnak jól ők sem amúgy, mert amit az állam ad nekik az HITEL. Tehát összefoglalva: senki sem tud lakást venni, annyira elszálltak az árak, de a gyerekesek/gyerek tervezők vehetnek fel rá HITELT, tehát lesz egy házuk, de adósok lesznek. Ráadásul pont ennek az államnak. Akkor ki is jár rosszul? (Segítek: mindenki :D de nem rosszabb lakás nélkül nem adósnak lenni, mint lakással adósnak.)


És oké, igazad van, ez komoly dolog és nagyon elszomorító, hogy így van, de ebben az országban én amúgy sem szeretnék lakást venni. Sőt igazából sehol sem. Ez csak itt keleten ekkora divat, hogy ha nincs saját házad, akkor hujuj. Nyugaton simán laknak albérletben, mobilisak is ezáltal meg nem is adósodnak el a hitelek miatt. Nem mondom, hogy nem jó érzés, ha van egy saját házad/lakásod, de szerintem nem feltétlenül szükséges egy boldog élethez.


Tehát oké, ebben igazad van, hogy családosok vehetnek fel hitelt, én meg mondjuk nem. Más kérdés, hogy akkor sem venném fel, ha lenne családom :D

2019. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja és az említett facebook csoport abszolút nem erről szól, nem a kormánnyal hozzák összefüggésbe a témát meglepő módon. (Legalábbis amennyit én görgettem az oldalon, azon a szakaszon nem politikáról szólt.)
2019. aug. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem akarok beszálni a vitátokba de azt azért hozzátenném hogy társadalmilag igenis érdekli a másikat hogy ha nincs gyereked,pláne ha nő vagy. Ne tudjátok meg miket kaptam egyesektől mikor elmondtam hogy nem akarok szülni!

Akinek meg nem mondtam el ott is kaptam már a “most már szülni kéne! Benne vagy már a korban!” És hasonló szövegek... az a megszokott hogy szaporodsz,sőt azok akik ennek eleget is tesznek,sajnos hajlamossak lenézni azokat akik ezt elutasítják (lasd;tipikus “vérmamik”). Ez a csopott pont az ilyen társadalmi elvárások ellen született,a kérdésem pedig ezért

2019. aug. 17. 23:31
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#14: Nyilván aki felveszi a hitelt az is rosszul jár (Feltéve ha nem termeli ki a prontyokat, különben nem)

De ez 10 év múlva derül csak ki.

Én nem 10 év múlva akarok házat venni, hanem most, az ingatlanárakat az intézkedések most nyomták az egekbe és (de ez csak az én véleményem) akkor fognak reális szintre esni újra, amikor eltelik 10 év és mennek csődbe ezek a családok, mert nem indult be a gyerekgyár. Természetesen akkor majd az én adómból lesznek ezek a családok megmentve (mint a svájci frankosok). Tehát máris duplán buktam és még csak a lakhatásról beszéltünk. A gazdaságot prögetik ezek az intézkedések, mert sokkal nagyobb lesz a fizetőképes kereslet, az árak mennek fel, de csak ezek a hiteles, nagycsaládosok tudják megengedni maguknak, és igen, hitelből. De én nem kapom olcsóbban a kis lakást, amibe be sem férne egy család, mert én nem akarok gyereket.

Remélem így érthető a probléma

2019. aug. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%

#16-os! Akkor te nem a megfelelő emberekkel veszed körül magad. Én sem fogok szülni, de ezért soha senki nem szólt még be. Illetve volt már rá példa, hogy valaki megemlítette, hogy majd úgyis később megváltozik a véleményem, stb (soha ne mondd, hogy soha), de velük nem vagyok mindennapi kapcsolatban, sőt mondhatjuk nagyon csúnyán úgy, hogy nem számít a véleményük, tehát azt mond, amit akar.


A csoport tartalmát túlzásnak tartom, minél jobban hirdetsz valamit, az ellenkező véleményűek annál jobban rád szállnak. Ez a csoport csak kivívja az amúgy is gyűlölködő emberek további okoskodását és beszólásait.

2019. aug. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18: Nem akarom különösebben védeni a kérdezőt, de ezeket megjegyzéseket nehéz elkerülni. Minél idősebb és minél "vidékibb" emberekkel kerülsz kontaktusba, annál erősebb ez a fajta nyomásgyakorlás (vagy nevezzük aminek akarjuk, kérdezősködés, megjegyzések, piszkálódás, stb stb) Pl szülők, nagyszülők, unokatestvérek, nagybácsik/nénik stb) népesebb családban ez elkerülhetetlen és meg tudom érteni akit ez irritál. Nemrég leírtam, hogy ez nálunk hogy megy, és hogyan tudom kezelni, ami elég jól beválik. De meg tudom érteni, ha valaki ezeket jobban a lelkére veszi.

(Ja és én férfiként kapom meg rendszeresen ezt.)

2019. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19! Most elismerem, hogy kicsit hajlamos voltam arról megfeledkezni, hogy könnyen lehet, hogy a kérdező vidéken él, esetleg idősebb emberekkel van körbevéve, mert ebben az esetben nem nagyon lehet úgy ignorálni a piszkálódást, ahogyan én tettem, ha előfordult.


Én is megfordulok vidéken (rokonok miatt) és fordult már elő ahogy fentebb is írtam, hogy ezzel piszkálódtak. Nekem az volt a taktikám, hogy rájuk hagyom, hümmögök, aztán hadd higgye az illető hogy meggyőzött. Szembeszállni nem szabad velük azt tudom, mert csak háborút szít és kioktatnak. Rájuk kell hagyni, hogy aha persze, majd lesz, később, igen, aha. Aztán nem járok arra hónapokig úgysem. De aki minden nap ezt hallgatja, annak valóban frusztráló lehet, elnézést kérek a fenti tévedésemért.


Illetve belegondolva van ennek másik oldala. Ugye cseszegetik az embert, hogy legyen gyereke. Aki nem akar, azt ez idegesíti. Aki viszont akar, de ilyen vagy olyan okokból nem lehet neki, az ettől a plusz cseszegetéstől nagyon rosszul is lehet. Száz kommentnek is egy a vége :D meg kellene már tanulnia az embereknek (vidéken is!), hogy nem szólunk mások életébe, főleg nem mondjuk meg helyette, mi lenne a jó neki.

2019. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!