Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociofóbiás lettem, vagy...

Szociofóbiás lettem, vagy csak szeretem a magányt?

Figyelt kérdés
Nem igazán szeretek emberekkel találkozni a családomon kívül. Korábban még abban mértem, mennyit is érek a világban, hogy hány emberrel vagyok jó, bizalmas viszonyban, hány barátom van. Most viszont, a 30-hoz közel, valahogy nyűgnek kezdem érezni a barátaimat. Szinte félek, hogy felkeresnek, hogy közös programot akarnak szervezni, és már előre azon gondolkodom, hogy majd kit hogyan lehet tapintatosan lemondani. Nem szeretek már emberek közé menni, sétálni inkább az erdőbe megyek mint a városba, eddig jártam konditerembe, de hatalmas visszatartó erő lett, hogy ott kezet kell fognom mindenkivel, mikor belépek, köszönni kell mindenkinek, különben kinéznek. Legszívesebben totál egyedül edzenék, egyedül mennék bevásárolni, egyedül mennék az utakon, zavar bárkivel is találkoznom, összefutnom. Egyszerűen egyedül érzem magam komfortosan. Órákat, napokat el tudok tölteni egyedül, bár van némi hiányérzetem, eszembe jutnak a régi nagy bandázások a barátokkal, de valahogy most már nincs hozzá kedvem. Ha néha-néha össze is jön egy ilyen bandázás, mindig rohadt jól sül el, jól is érzem magam, de utána nincs kedvem megismételni. Miért lehet ez? Hiába érzem jól magam a barátaimmal, valahogy nagyon nehezen veszem rá magam hogy ismét találkozzunk. Van ezzel más is így? Mi lehet az oka?

2019. aug. 26. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:
En igy vagyok 15 eves korom ota es direkt osszw vesztem a barataimmal hogy levakarhassam oket orokre :) ez van, introvertalt maganyos farkaskent jobb elni szamomra. Csak a csalad mas senki!
2019. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!