Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit gondoltok a tömegpszich...

Ti mit gondoltok a tömegpszichózisról? Hajlamosak vagytok a hatása alá kerülni?

Figyelt kérdés
Egy tökéletes példát hoznék erre: Színházba vagytok, és mondjuk egy jelenet vége van. Ti kétségbeesetten elkezdtek körbenézni, hogy "most akkor kéne e tapsolni, vagy nem?" mire valaki elkezd tapsolni, majd ketten, tízen, és végül ti is becsatlakoztok, CSAK AZÉRT, MERT MÁSOK IS. Ez a tömegpszichózis alapja. Ezer meg ezer változata van, a szórakozóhelyeken történő táncolástól kezdve, a stadionokban történő szurkoláson át a más emberekhez való viszonyodig, mindenhol ott van. A lényege annyi, hogy CSAK azért teszel, vagy nem teszel valamit, mert MÁSOK is teszik, vagy nem teszik azt. A tömegbe való elvegyülés, az árral való haladás, az egyén megszűnése, ez a tömegpszichózis. A divat, a slágerek, a felkapott dolgok mind-mind a tömeghisztériára alapoznak. Ti mennyire vagytok rá hajlamosak? Magával ránt titeket a tömeg, vagy képesek vagytok individuum-ok maradni bármilyen körülményektől függetlenül? Mi a véleményetek erről a jelenségről?

2019. aug. 26. 15:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Én beismerem, igen, van arra hajlamom, hogy "csak azért se" tegyem, mert mások is ezt teszik, afféle lázadó célzattal, de ez azért jött létre bennem, mert nem értettem soha a tömeg birkaszellemét. Én meg úgy vagyok vele, hogy ha valamit nem értek, akkor elkezd idegesíteni, és az elmém tudat alatt elkezd lázadni ellene. De az utóbbi időben már egyre inkább odafigyelek erre, ahogy idősödöm. Éttermekkel én úgy vagyok, hogy első sorban az árakat, második sorban a kínálatot nézem, aztán magát a hely dizájnját. Rengetegen meg felmennek netre, és megnézik a hely értékelését, csillagozását, és az alapján mennek el. Na, én ilyet soha nem tennék. Hacsak nem valami megbízható rokon, vagy barát mond róla személyes véleményt, inkább letesztelem magam, és majd én megbizonyosodom arról a bizonyos minőségről.
2019. aug. 26. 17:01
 12/16 anonim ***** válasza:

Pont a minap úsztam a Balatonban, amikor a tó felett elrepült alacsonyan és kisrepülő, ami egy reklámot húzott maga mögött. Én már láttam messziről, hogy jön.


Komolyan sajnáltam, hogy nem volt bent velem a telefonom. A tömeg, ami eddig ugrált, labdázott, vízibiciklizett stb, most egy emberként megállt/lefagyott és mindenki a repülőt nézte. Komolyan mondom olyan volt, mintha valaki megnyomta volna a STOP gombot és megállt volna az idő, egy pisszenést sem lehetett hallani.


Én meg úszkáltam, néztem a tömeget és röhögtem. :D


Nálam is vannak olyanok, amikor magával ragad a bulihangulat a tömegben, de pl.nem kezdek el azért hangosan énekelni, mert más is ezt teszi.


De ha megnézed pl.a moziban, sokszor van "vicces" jelenet amit én tuti fapofával ülök végig (pedig van humorérzékem), de egyvalaki elkezd röhögni és utána hallod magad körül azt az erőltetett kényszerröhögést... :D

2019. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nem egyszer volt már, hogy egyedül ugráltam egy koncerten, amikor mások csak álltak és nézték az előadót, illetve nem egyszer volt már olyan, hogy én voltam az egyetlen, aki nem volt hajlandó táncolni, míg mindenki más igen (lagziban például). Az számít, amit én akarok és nem befolyásol a tömeg. Egyszerá a dolog, nem akarok megfelelni senkinek, nincs bennem ilyen kényszer, szóval nem foglalkoztat, mások mit szólnak a döntéseimhez. Mindenki más pedig tegye nyugodtan, amihez kedve van, élj és hagyj élni :)
2019. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Mo.-n ez totál menő dolog...
2019. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek rá.
2019. aug. 26. 20:14
 16/16 anonim ***** válasza:

A többség úgyis azt írja, hogy nem hajlamos rá. De ahogy láthatod ez nem így van. A melegpropaganda megváltoztatja a nézetüket, a covidot is elhiszik...


Persze csak a birkák. A tudatos emberek még észnél vannak. De legalább ez jó szűrő.

2022. dec. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!