Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetértetek azzal hogy...

Egyetértetek azzal hogy karácsonykor ne pénzt hanem kimondottan becsomagolt ajándékot kellene adni?

Figyelt kérdés
Pénz mehet szülinapra, ballagásra de a kari ajándék szerintem attól lesz különleges, hogy nem pénz és csomagolva van.

2019. dec. 13. 07:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagy szerencse, hogy az ilyen idióta ötleteket nem lehet senkire rákényszeríteni!

Csak hogy egy ellenérvet mondjak: az unokaöcsém egy komoly számítógépet szeretne magának minden hozzávaló dologgal. Ez egyrészt igen sokba kerül - ezért direkt azt kérte, hogy mindenki azt a pénzt adja oda, amit neki gondolt karácsonyra, másrészt mivel ö akarja összeállítani, egy készen kapható gép neki csak arra lenne jó, hogy eladja és az árán próbáljon venni olyat, ami megfelel neki. (Csak közben egy csomó pénzt elveszít, mert a nem új gépet csak olcsóbban lehet eladni)

Szerinted itt mi értelme lenne venni neki sok kis ajándékot, amire semmi szüksége, nem örülne neki, viszont azt, amire tényleg vágyik, nemm kapná meg????

Egyértelmüen az az értelmesebb és hasznosabb, ha megkapja a pénzt és összeszedi azt a gépet, amit ö akar.


Másrészt a legtöbb meglepetés pár napon belül vagy a kukában végzi, vagy valahol a szekrény mélyén lesz eldugva, mert aki kapta, az nem tud mit kezdeni vele, még csak nem is örül, csak bosszankodik.

A sokadik tusfürdö, parfüm meg hasonló ajándék éppen az, ami teljesen fölösleges.


Mellesleg a karácsony lényege nem az ajándékok meg a zabálás, hanem a családdal töltött közös idö.

2019. dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%
Én pénznek sokkal jobban örülnék. Az ugyanis az amire valóban szükségem van. Örülök nagyon minden ajándéknak de hónap végén nem ehetem meg az új ajándék könyvem vagy harisnyám és a bérletért sem tudok rénszarvasos bögrével fizetni. Amúgy a szándék a fontos, de ha őszinte szeretnék lenni idén olyan vacakul állok hogy pénznek örülnék igazán. Pláne így karácsonykor mikor megugranak a kiadások hogy a gyerekeknek ajándékot vegyek.
2019. dec. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%
Én is pénznek jobban örülnék, mint valami porfogónak. Esetleg ajándékutalvány játszik még. Most ment tönkre a hajszárítóm és akartam egy újat venni, de a párom nagyon mondta, hogy ne vegyek. Most félek milyet kapható, mert van számomra pár funkció amiből nem engedek, ezért jobb szeretem az ilyet magam kiválasztani.
2019. dec. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Pénzt kaphatsz számtalan más ünneplésre szánt napokra. De állítom, hogyha nem lenne karácsonyi ajándékozás, és nem várná az illető hogy kap valamit (esetetekben pénzt) akkor valszeg örülnétek más, nem pénzbeni ajándéknak is. És lehet félreértettetek mert nem azt mondtam, hogy mindenképp olyan ajándékot kell vanni aminek örülne mert persze, ez zsákbamacska sok esetben.
2019. dec. 13. 09:37
 15/30 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező a te logikád szerint akkor nem baj ha nem örül csak ne pénz legyen hanem ajándék?Ez netto hülyeség.Nálunk 2.éve nincs ajándékozás,azlőtt se volt nehéz nekem ajit venni hisz megmondtam hogy van szépségápolási csomag vagy bögre,de enm mindenkinél ennyire egyszerű a helyzet.

Képzeld el hogy az anyagiak szükősek és venned kell aposodnak ajándékot aki nem iszik tehát a legegyszerűbb mint ital kilőve,anyosom se piskóta vele is csak a gond volt ilyen szinten.Tavaly 3embert vesztettünk el,igy ugy döntötünk befejeztük az ajándékozást nem hiányzik pluszban még ez is.Lányom kap egyedül ajándékot.

2019. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Az egész karácsony nettó konzumidiotizmus, becsomagolsz azonnal eldobandó papírba szükségtelen tárgyakat, amelyekre olyan pénzt költesz, amiből élményt is adhatnál. Legalább tíz éve nem ajándékozunk _semmit_ egymásnak és ezerszer jobb így.
2019. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Csak azt mondom, hogy szerintem a karácsonyi ajándékozásnak az a szépsége, hogy nem tudod előre mit kapsz és mivel az ünnep maga is különleges, kivenném belőle az ilyen mindennapi sablonos dolgokat mint például csoki amivel ő is gyakorta találkozik. És azt gondolom, hogy az emberek hozzáállása az ami rányomja erre az egészre ezt a negatív véleményt, mint ahogy te is mondod már nem is ajándékoztok amit azért meglehetősen szomorú hallani.
2019. dec. 13. 09:54
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Becsomagolt pénzt.
2019. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

Csak azt mondom, hogy szerintem a karácsonyi ajándékozásnak az a szépsége, hogy nem tudod előre mit kapsz

Ez eddig szép is lenne, csak az ajándékok többsége haszontalan porfogo lesz. Vagy a méret/szin/illat/stb nem jó. Akkor minek eroltetni a nesze semmi fogd meg jól ajándékozás?

2019. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező megkérdezhetem hogy te mit ajándékozol a szeretteidnek?
2019. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!